Grybautojų karštinė neaplenkia ir lazdijiečių

, Gintarė Šataitė
Grybautojų karštinė neaplenkia ir lazdijiečių

„Vadovaujuosi tik tuo, kokius grybus su tėvais vaikystėje rinkome, tokius ir dabar renku, t. y., voveraitės, baravykai, šilbaravykiai, makavykai, raudonviršiai, paberžiai ir rudmėsės“, — savo grybavimo ypatumais dalijosi Deivydas Palačionis.

Juokeliai apie miškuose siaučiančias grybautojų minias, kurios savo gausa lyginamos su pajūryje įsikūrusiais poilsiautojais, nieko nebestebina. Miškuose išties knibždėte knibžda grybautojų, kurie negaili nei savo laiko, nei pastangų. Į valias prisiskaitę apie puikius grybautojų laimikius ir peržiūrėję ne vieną dešimtį įsimintinų nuotraukų, kuriose puikuojasi kalnai baravykų (ir ne tik), skubame apie šį laisvalaikio praleidimo būdą, išviliojantį gyventojus į miškus, paklausinėti Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Ūkio tarnybos vadovo Deivydo Palačionio.
 
– Grybavimas kasmet populiarėja. Kas Jums patinka labiau: grybavimas ar iš grybų paruoštų patiekalų skanavimas? Kodėl?
– Na, grybavimą turbūt labiausiai mėgsta mano žmona Dalė, bet ir aš neatsisakau, nes tai malonumas, poilsis gamtoje ir jau nekalbu apie tai, kaip skanu valgyti, pvz., voveraites ar rudmėses, keptas su grietine. Tad turbūt supratote, kas labiau patinka man, ar grybauti, ar valgyti. Labiau valgyti. 
 
– Grybaujate pamėgtose vietose ar ieškote naujų?
– Na, aš stengiuosi grybauti dar nuo vaikystės žinomose vietose netoli namų, bet ne visada jos pasiteisina. Nemažai grybaujame Kapčiamiesčio seniūnijoje, nes ten kitokie miškai. Juose gausu įvairių grybų. Taip pat Kapčiamiestis man artimas kraštas, nes mano tėtė yra iš ten kilęs, ten taip pat gyvena daugybė giminaičių.
 
– Ar rinkdamas grybus esate pasiklydęs?
– Miške orientuojuosi pakankamai gerai, tad neteko pasiklysti.
 
– Yra begalės rekomendacijų, kokius grybus rinkti, kur ir kada. Ar jomis vadovaujatės?
– Vadovaujuosi tik tuo, kokius grybus su tėvais vaikystėje rinkome, tokius ir dabar renku, t. y., voveraitės, baravykai, šilbaravykiai, makavykai, raudonviršiai, paberžiai ir rudmėsės.
 
– Ar teko apsinuodyti grybais?
– Grybais apsinuodyti neteko ir, tikiuosi, neteks.
 
– Šiemet jau buvote grybauti? Kaip sekėsi? 
– Taip, šiais metais buvome grybauti keletą kartų. Kaip jau minėjau, nuo vaikystės žinomos vietos nepasižymėjo grybų gausa, bet paragauti užteko. Kadangi šiuo metu grybų miške gausu ir atostogos ne už kalnų, tad, manau, grybauti dar teks ne kartą. 
 
– Kokį įdomiausią nutikimą prisimenate iš grybavimo?
– Būdamas, atrodo, 8 metų su tėvais nuvykau grybauti į Kapčiamiesčio miškus. Kadangi esu nusiteikęs priešiškai prieš gyvates ir man jos visai nepatinka, akistatos su vienu šių gyvūnų iki šiol nepamištu. Besilenkdamas paimti grybo pamačiau nedidelį, kokių 50 centimetrų žaltį arba angį. Po to, kai pamačiau šį gyvūną, net pats nesupratau, kaip atsidūriau automobilyje ir po šio įvykio apie 10 metų nebuvau grybauti. Prisipažinsiu, kad iki šiol eidamas grybauti gerai pasižiūriu, ar neguli kur koks žaltys.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.