Grynaveisliai mėsiniai ir kitų rūšių gyvūnai už valstybės paramą

Grynaveisliai mėsiniai ir kitų rūšių gyvūnai už valstybės paramą

VšĮ „Darbo vietų kūrimo fondas“ laikinai einantis direktoriaus pareigas Nerijus Sukackas tikisi ūkininkų susidomėjimo: „Mėsinė gyvulininkystė — tai puiki verslo šaka jauniems žmonėms, kuri nepririša prie ūkio.“

Pasak VšĮ „Darbo vietų kūrimo fondo“ laikinai einančio direktoriaus pareigas Nerijaus Sukacko, „Valstybės parama – tai geras šansas įsigyti grynaveislių mėsinių bei kitų rūšių veislinių gyvulių ir taip pradėti naują verslą ar atnaujinti savo turimas bandas. 
Paraiškos ir kiti dokumentai pateikiami nuo 2017 m. vasario 1 d. iki 2017 m. kovo 2 d. Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos vyriausiesiems specialistams – valstybiniams veislininkystės inspektoriams pagal žemės ūkio ir kaimo valdos registracijos vietą, asmeniškai, per įgaliotą asmenį, per kurjerį arba registruota pašto siunta. 
Pareiškėjai gali būti tik aktyvūs fiziniai arba juridiniai asmenys – žemės ūkio valdos valdytojai, laikantys mėsinių galvijų, avių ir ožkų bandą ir siekiantys pagerinti laikomų gyvulių bandų genetinę kokybę aukštos veislinės vertės gyvuliais. 
Bus kompensuojama iki 30 proc. grynaveislių mėsinių galvijų, grynaveislių avių ir ožkų  pirkimo kainos, bet ne daugiau kaip: už grynaveislių mėsinių galvijų bulių reproduktorių – 1 300 Eur; už grynaveislių mėsinių galvijų telyčią – 1 000 Eur; už grynaveislį aviną reproduktorių – 200 Eur; už grynaveislę avį – 65 Eur; už grynaveislį ožį reproduktorių – 100 Eur; už grynaveislę ožką – 65 Eur. 
Įsigyjami grynaveisliai mėsiniai galvijai privalo būti įrašyti į atitinkamą mėsinių galvijų kilmės knygą. Buliai turi būti įrašyti į ne žemesnį kaip kilmės knygos A poskyrį (iš kitų šalių įvežti buliai turi būti įrašyti į aukščiausią kilmės knygos skyrių). Telyčios turi būti nesiveršiavusios ir įrašytos į ne žemesnį kaip kilmės knygos B poskyrį (iš kitų šalių įvežtos telyčios turi būti įrašytos į pagrindinį kilmės knygos skyrių).  
Grynaveislės avys turi būti iki pirmosios vados. Ir avys, ir avinai turi būti įvertinti ne žemesne nei I klase. Grynaveislės ožkos turi būti iki pirmosios vados. Ožkos ir ožiai turi būti įvertinti ne žemesne kaip elito klase (perkamos iš kitų šalių grynaveislės ožkos ir ožiai turi būti įvertinti tik aukščiausia klase).  
Perkami grynaveisliai ūkiniai gyvūnai turi būti suženklinti ir atpažįstami. 
N. Sukackas tikisi ūkininkų susidomėjimo: „Mėsinė gyvulininkystė – tai puiki verslo šaka jauniems žmonėms, kuri nepririša prie ūkio. Visus turinčius klausimų kviečiu bendrauti, tikrai padėsime ir bandysim spręsti iškilusias problemas. Su manimi visada galite susisiekti šiuo telefono numeriu – 
8 699 03929 arba rašyti adresu nerijus.sukackas@lazdijai.lt.“
Lazdijų rajone sparčiai daugėja grynaveislių mėsinių galvijų
Nuo 2014 metų Lazdijų rajono savivaldybėje vykdomas mėsinės galvijininkystės populiarinimui, vystymui bei skatinimui skirtas projektas „5000 aubrakų Lazdijams“. Viršuje esančioje diagramoje pateikiama grynaveislių galvijų skaičiaus dinamika projekto metu. Per trejus metus rajone grynaveislių galvijų skaičius išaugo 66 %. Palyginimui pateikti ir duomenys iš kaimyninių Dzūkijos savivaldybių. Galime daryti išvadą, kad mėsine gyvulininkyste kaip sėkmingu šeimos verslu patiki vis daugiau Lazdijų rajono šeimų, kurios imasi šio perspektyvaus verslo.
Turite klausimų – bendraukime.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.