Iš gyvūnijos pasaulio

, Vaidotas Morkūnas
Iš gyvūnijos pasaulio

Meškos pėdsakai, palikti dirvoje Barčių kaime. (Veisiejų regioninio parko nuotr.)

Praeitą savaitę Veisiejų seniūnijoje, Veisiejų regioniniame parke, buvo užfiksuoti meškos pėdsakai. Turbūt atėjo meška iš Baltarusijos ir čia ilgai neužsibuvo, atėjo ir nuėjo. Patraukė toliau. Kaip juokavo kaime gyvenantys, ji gal neužsibuvo ir netikrino bičių avilių. 
Dar rašėme, kad vieną dieną į sodybos kiemą Lazdijuose tiesiai ant šiltnamio užšoko briedis, kuris šiltnamį gerokai apgriovęs ir palikęs apstulbusį šeimininką, nesitikėjusį tokio svečio, visas kruvinas pabėgo iš kiemo. Aplinkosaugininkai jį matė vaikščiojantį Turistų gatvėje, už dujų degalinės, laukuose. Kadangi jis buvo susižalojęs tik kojas, o vidaus organai sveiki, todėl, ko gero, išgyveno. Anksčiau man Kapčiamiesčio seniūnijoje miškingų vietovių gyventojai pasakojo, kad kartą yra matę iš kažkur atklydusį stumbrą, kuris negyvenamos sodybos sode obuolių rado paėsti. „Na, gal buvo atklydęs iš Belovežo girios, nes jam sienų nėra“, – sakė kalbinti gyventojai.
Būta atvejų, kai raitelius, bejodinėjančius Giraitės miške, visai netoli Lazdijų, buvo užpuolę šernai su šerniukais, vytis juos pradėjo. Aišku, raiteliai turėjo sparčiau joti. Kaip žinia, šernė gina savo šerniukus. Ir jeigu mato, kad jos vaikams kyla pavojus, ji puola net žmones.  
Dar vaikystėje esu girdėjęs tokį pasakojimą apie šerniukus. Vienas vyriškis vakare jau temstant nuėjo prie ežero maudytis. Pliuškenasi ir žiūri, kad prie ežero ateina visas būrys šernų su šerniukais. Jie gėrė vandenį, o vienas mažesnis šerniukas buvo kiek toliau atsilikęs nuo šernų būrio. Tas vyriškis sumanė jį pasigauti. Bandė pagauti, tačiau staiga grįžo šernė ir puolė vyriškį. Šis vos spėjo į medį įlipti ir taip išsigelbėti nuo šernų būrio. Gerai, kad medis buvo tvirtas, žmogų atlaikė, nelūžo.  Šie gi pabaksnoję į medį šnipais, parausę aplink medį žemę, palakstę nubėgo toliau palikę žmogelį ramybėje. Parbėgo vyriškis visas išsigandęs nuo ežero tik su apatiniais šaukdamas „gelbėkit“ į netoli ant ežero esančią sodybą ir papasakojo apie nuotykį ten poilsiavusiems. 
Galiu tik pažymėti, kad apie tokį atvejį man pasakojo prie Veisiejo ežero gyvenantys žmonės.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.