Ilgo susirašinėjimo rezultatas – Lazdijų vežėjai į Lenkiją gali važiuoti per Aradnykus

, Sigita Vaitkevičė
Ilgo susirašinėjimo rezultatas – Lazdijų vežėjai į Lenkiją gali važiuoti per Aradnykus

Tik po daugiau nei pusantrų metų pagaliau gauta gera žinia — Lazdijų rajone verslą turintys pervežėjai gali drąsiai važiuoti į Lenkiją tiesiai per Janaslavą ir Aradnykus.

Mūsų rajono savivaldybės teritorijoje registruotų pervežimo įmonių savininkai pagaliau sulaukė geros naujienos – nuo balandžio pabaigos jie į Lenkiją, taip pat į kitas Europos valstybes jau gali važiuoti tiesiai per Lazdijus ir Aradnykus. Šią žinią rajono savivaldybės merui Artūrui Margeliui pirmasis telefonu pranešė Marijampolės regioninės plėtros tarybos pirmininkas, Lietuvos ir Lenkijos tarpvalstybinės bendradarbiavimo per sieną komisijos Pasienio bendradarbiavimo grupės pirmininkas Metas Ražinskas. 
 
Geroji žinia – iš Balstogės
Kaip užvakar jis telefonu sakė „Dzūkų žinių“ žurnalistams, šis klausimas  Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio prašymu Lenkijos tarpvalstybinės bendradarbiavimo per sieną komisijos Pasienio bendradarbiavimo grupės posėdžiuose buvo keliamas ne kartą. Ir tik šiame posėdyje, kuris vyko balandžio 18 dieną Balstogėje, Lenkijos atstovai informavo, jog klausimas yra išspręstas – į Lenkiją per Lazdijų–Aradnykų pasienio kontrolės punktą Lazdijų rajono savivaldybėje registruotų įmonių krovininiai automobiliai gali važiuoti tokia pačia tvarka, kokia į Lietuvos teritoriją per Lazdijus važiuoja Lenkijos pasienio regionuose registruotų įmonių krovininiai automobiliai. 
 
Rašyti teko ne kartą
Gal tik tie verslininkai, kurie rajone turi pervežimų verslą, supranta šios žinios, kurios jie laukė ilgus metus, svarbą. Nes kiekvieną kartą, išvykdami į Lenkiją ir toliau į Europą, jie privalėjo sukarti keliasdešimt papildomų kilometrų iki Kalvarijos, nes tik per Kalvarijos–Budzisko pasienio kontrolės punktą buvo leidžiama tokio svorio automobiliams važiuoti. Mūsų rajono savivaldybės vadovai  jau daugelį metų teikė prašymus įvairioms Lenkijos valdžios institucijoms aiškindami mūsų rajono vežėjų nepatogumus. Tačiau atsakymai ateidavo neigiami. Vienuose buvo aiškinama, jog kelias nuo Aradnykų link Varšuvos eina per Augustavo nacionalinį parką ir sunkiasvorių automobilių eismas trikdytų ten esančios gyvūnijos ramybę. Kituose, kad tame kelyje yra nepakankamai tvirta kelio danga. 
Susirašinėjimas su įvairiomis Lietuvos ir Lenkijos valdžios institucijomis buvo vėl atnaujintas praėjusių metų sausio mėnesį, kai rajono savivaldybės teritorijoje registruotų pervežimo įmonių savininkai kreipėsi į Lazdijų rajono savivaldybės merą prašydami tarpininkauti, kad Lazdijų rajone, pasienio teritorijoje, registruotų pervežimo įmonių krovininiams automobiliams būtų leidžiama įvažiuoti į Lenkiją tiesiai per Lazdijų–Aradnykų pasienio kontrolės punktą.  
 
Lengvata — tik Lazdijų rajono vežėjams 
Raštai su šiuo prašymu ir svariais, prašymą pagrindžiančiais argumentais buvo išsiųsti Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijai bei asmeniškai šios ministerijos ministrui Rokui Masiuliui, taip pat Lenkijos krašto kelių ir autostradų generalinės direkcijos Balstogėje skyriui. Tik po daugiau nei pusantrų metų pagaliau gauta gera žinia – Lazdijų rajone verslą turintys pervežėjai gali drąsiai važiuoti į Lenkiją tiesiai per Janaslavą ir Aradnykus. Deja, kitų rajonų vežėjai šia lengvata neaišku, kada galės naudotis – ji suteikta tik Lazdijų rajone pervežimų verslą įregistravusiems vežėjams.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.