Išaiškino brakonierių, kuris neteisėtai nušovė šerno jauniklį

, Vaidotas Morkūnas
Išaiškino brakonierių, kuris neteisėtai nušovė šerno jauniklį

Alytaus regiono Gyvosios gamtos inspekcijos viršininkas Jonas Jarmalavičius.

Alytaus regiono gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai kartu su rajono aplinkos apsaugos darbuotojais bei policijos pareigūnais Laibagalių kaime sulaikė V. M., kuris brakonieriaudamas graižtviniu šautuvu buvo nušovęs šerno jauniklį ir jau baigė doroti namuose. 
Alytaus regiono Gyvosios gamtos inspekcijos viršininkas Jonas Jarmalavičius sakė, kad šeštadienį apie 21 valandą gavo pranešimą iš tą dieną medžiojusių Kibirkšties medžiotojų būrelio narių apie jų medžioklės plotuose brakonieriavusį asmenį. Iš pradžių medžiotojai išgirdo šūvį, o vėliau ilgiau pasižvalgę Laibagalių kaime, prie Degučio miško, pamatė du vyriškius, karučiu jau vežančius nušautą šerną į sodybą. J. Jarmalavičius sakė, kad kartu su kitais pareigūnais atvykus į V. M. sodybą pamatė, jog brakonierius jau baigė doroti šerną, bandė bėgti ir liekanas paslėpti už tvarto, tačiau nespėjo. „Vyriškis pripažino, jog yra laisvas medžiotojas, nepriklauso jokiam būreliui, neturėdamas medžioklės lapo graižtviniu šautuvo vos už 300 metrų nuo namų nušovė šerno jauniklį. Toje vietoje, prie miško, kur brakonieriavo, buvo pasistatęs stacionarų medžiotojų bokštelį bei pašarais viliojo šernus. Mes surašėme administracinio pažeidimo protokolą ir jam už medžioklės taisyklių pažeidimus gresia didelė bauda. Be to, jis nuo 1 iki 5 metų praras teisę medžioti, iš jo konfiskavome graižtvinį šautuvą, kuriuo padarytas administracinis nusižengimas. Vyriškis dar turės atlyginti  gamtai padarytą žalą – sumokėti apie 1000 eurų ieškinį. Tai pirmas toks šiemet Lazdijų rajone atvejis, kai vyriškis įkliūna neteisėtai nušovęs šerną“, – sakė J. Jarmalavičius. 
Viršininkas sakė, kad V. M. aplinkosaugininkams jau yra žinomas dėl kitų anksčiau padarytų  pažeidimų. Prieš kelerius metus aplinkosaugininkai jį buvo sulaikę brakonieriaujant tinklais ir nubaudę pinigine bauda.
J. Jarmalavičius teigė, kad taip, kaip pasielgė Kibirkšties medžiotojų būrelio nariai, turėtų elgtis ir kiti medžiotojai. Išvydus asmenį, darantį gyvajai gamtai žalą, būtina iš karto pranešti aplinkosaugininkams. Anot aplinkosaugininko, medžiotojai turi ne tik medžioti, bet ir pareigą saugoti savo plotus nuo brakonierių, norinčių neteisėtais būdais įsigyti žvėrienos arba žuvų.  
Turimais duomenimis, V. M. anksčiau priklausė Šilelio medžiotojų būreliui, tačiau prieš 7 metus būrelis jį išbraukė iš savo narių sąrašų dėl to, kad šis nesilaikė būrelio vidaus taisyklių. Vyriškis norėjo grįžti į būrelio narių gretas, tačiau susirinkime nuspręsta jo nepriimti.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.