Įsakymas ūkininkams — rugsėjį turės paskersti visas kiaules

, Vaidotas Morkūnas
Įsakymas ūkininkams — rugsėjį turės paskersti visas kiaules

Iki rugsėjo 30 d. ūkininkai privalės išskersti visas kiaules, kurios laikomos biologiškai nesaugiuose ūkiuose.

Blogos naujienos rajono  kiaulių augintojams. Dėl afrikinio kiaulių maro jie turės išskersti savo laikomas kiaules. 
Vakar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika pasirašė įsakymą, kuriuo remiantis Lazdijų ir Druskininkų savivaldybių teritorijos paskelbtos buferinėmis kiaulių maro zonomis. Remiantis juo, visi auginantys kiaules šiose vietovėse turės jas išskersti iki šių metų rugsėjo 30 dienos. 
Rajono Maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Auridas Marcinkus sakė, jog imamasi tokių priemonių dėl to, kad galima būtų sustabdyti rajone afrikinį kiaulių marą ir užtikrinti biosaugos reikalavimus. „Šiemet afrikinio kiaulių maro židiniai nustatyti jau penkiuose ūkiuose. Pirmas židinys nustatytas pasienyje, Kapčiamiesčio seniūnijoje, Sventijanske, paskui Noragėlių seniūnijoje, Seiliūnuose, dar vėliau Veisiejų seniūnijoje, Senkonių kaime. Čia žmogus daugiausiai augino – 8 kiaules ir 8 paršelius. Be to, židiniai nustatyti Kučiūnų seniūnijoje, Aradnykų kaime, kur gyventojas laikė tris kiaules, ir paskutinis Veisiejų seniūnijoje, Dainaviškių kaime, kur buvo laikomos trys kiaulės. Praktiškai visais minėtais atvejais buvo nesilaikoma biosaugos reikalavimų, nes virusas pateko į kiaulių laikymo vietas. Šiemet rajone rasti 6 negyvi šernai šio viruso nešiotojai, paskutinis rastas Tarnaukos kaime. Pagal deklaravimo duomenis, šiuo metu rajone 609 laikytotai laiko 2093 kiaules. Pagal nustatytą tvarką, visi kiaulių augintojai, deklaravę savo kiaules, privalės jas paskersti ir mėginius pristatyti į mūsų tarnybą. Tai padarę jie galės pretenduoti į kompensaciją. To neįgyvendinę iki rugsėjo 30 dienos į kompensaciją negalės pretenduoti. Jeigu tokių reikalavimų neįgyvendins ir po jau minėtos dienos kiaules dar laikys, jie grubiai pažeis įstatymus ir jiems gresia administracinė nuobauda iki 300 eurų. Mūsų pareigūnai tikrins ir tokias baudas tikrai skirs. Taigi, norėčiau pakviesti rajono gyventojus kuo greičiau įgyvendinti šias rekomendacijas, nelaukti paskutinės dienos. Taip pat, pagal įstatymus, šioje buferinėje zonoje metus laiko negalima bus laikyti kiaulių. Jeigu kiltų kokių klausimų, kviečiu paskambinti į mūsų tarnybą, mūsų specialistai pakonsultuos ir suteiks daugiau informacijos“, – sakė viršininkas. 
Kalbintas rajono Maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas teigė, kad mūsų rajone nėra  specializuotų ūkių, kuriuose būtų laikoma daug kiaulių. Yra tik smulkūs ūkiai, kuriuose auginama iki 10 kiaulių savo reikmėms.
Vakar kalbintas vienas rajono gyventojas, kuris nenorėjo skelbti savo pavardės, teigė, kad jis visad savo reikmėms laikė keletą kiaulių ir keletą paršiukų. „Mano seneliai visad laikė, tėvai augino, todėl ir aš neįsivaizduoju, kaip kaime gyvenantys negali užsiauginti kiaulės. Esu jau pagyvenęs, bet dar pajėgiu savo augintiniais pasirūpinti. Savo užauginta mėsa visai kas kita negu pirkta. Visad jos turėjau. Žinot, aš neįsivaizduoju, kad ant mano stalo nebūtų kiaulienos, sūdytų lašinių. Gal taip aš augintas, tokia tradicija, kad be mėsos negaliu. Dabar laikau keletą kiaulių ir teks jas paskersti. Aišku, kad skauda širdį, bet kur gi tu dėsies. Sakot, galima auginti kiaules pagal kokius ten biosaugos reikalavimus. Na, man dėl kelių kiaulių neapsimoka jų įsirengti. Aš gi pats kaime  gyvenu, neturiu jokių patogumų, tai nejaugi kiaulėms dar patogumus įrenginėsiu“, – pusiau rimtai,  pusiau juokais sakė rajono gyventojas.

Komentarai

ko reikia imtis norint

ko reikia imtis norint nenaikinti kiauliu?

kad jau nereikia

kad jau nereikia

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.