Išgertuvių pasekmės — sunkus kūno sužalojimas ir teismas

, Vaidotas Morkūnas
Išgertuvių pasekmės — sunkus kūno sužalojimas ir teismas
Rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje sunkiu sveikatos sutrikdymu buvo kaltinama rajono gyventoja A. J.
Moteris nusikaltimą padarė praeitų metų rugpjūčio mėnesį. Būdama apsvaigusi nuo alkoholio, sodybos kieme sužalojo V. L.: įdūrė jam vieną kartą į pilvo sritį. Taip padarė sunkų sveikatos sutrikdymą dėl kiauryminio durtinio-pjautinio pilvo ertmės sužalojimo ir skrandžio arterijos pažeidimo.
Kaltinamoji prisipažino kalta. Ji patvirtino, kad tą dieną pas ją į namus atėjo V. L. ir jie kartu su juo gėrė alų. V. L. pradėjo ją įžeidinėti, keikti ir koridoriuje sudavė ranka į galvą. Moteriai pradėjo bėgti kraujas. Ji supyko ant nukentėjusiojo, todėl nuėjo į virtuvę ir, pasiėmusi virtuvinį peilį, išėjo į lauką. Netoli durų vieną kartą dūrė V. L. į pilvo sritį. Po dūrio V. L. paėmė iš smurtautojos peilį ir nuėjo namo. Išgertas alus turėjo įtakos tokiems moters veiksmams. Kai aplankė nukentėjusįjį ligoninėje, šis pasakė, kad peilis yra jo kieme, senoje kriaušėje. Ten peilį ji rado bei parsinešė namo, vėliau atidavė policijai. Ligonių kasai žalos neatlygino, nes neturi pinigų, tačiau su ieškiniu sutinka. Ikiteisminio tyrimo metu nukentėjęs V. L. patvirtino, jog gyvena maždaug 200 metrų atstumu nuo A. J. Tą dieną atėjo pas A. J. ir atsinešė du didelius butelius alaus, dviese jie gėrė. Maždaug apie 22 valandą svečias su šeimininke susipyko ir išėjęs iš jos namų bandė eiti link savo namų. A. J. jis vadino įvairiais negražiais žodžiais ir pastūmė. Tada įsižeidusi moteris nubėgo į namą, atsinešė peilį ir dūrė vyriškiui vieną kartą į pilvo sritį. 
Liudytoja J. P. pareigūnams nurodė, kad jai paskambino nukentėjusiojo sūnus V. L. ir pasakė, jog  tėvas susižalojo pilvą, prašė jos, kad iškviestų greitąją pagalbą. Paklaustas, kaip susižalojo, vyras teigę griuvęs ir susižeidęs peiliu. Tuomet kaimynė skambino bendruoju pagalbos telefonu ir pranešė apie sužalotą vyriškį. Kitą dieną ji nuvyko į ligoninę aplankyti nukentėjusiojo, su juo kalbėjosi. Vyras primygtinai teigė, kad susižalojo pats ir apskritai tai ne moters reikalas, tačiau tuo ji nepatikėjo, ypač po to, kai šis paprašė policijai sakyti, jog apie įvykį nieko nežinanti.
Teismas, remdamasis liudytojų parodymais, konstatavo, kad A. J. tyčia, iš pykčio, dūrė peiliu nukentėjusiajam į pilvą ir sunkiai sutrikdė jo sveikatą. Teismo medicinos ekspertas konstatavo nukentėjusiajam padarytą durtinį sužalojimą, nustatyta, kad sužalojimo metu kaltinamosios namuose buvo tik du žmonės – kaltinamoji ir nukentėjusysis, jie abu patvirtino, kad peiliu dūrė kaltinamoji, kraujo pėdsakų rasta būtent A. J. namuose. Ji parodymų patikrinimo vietoje metu pati parodė, kad prie savo namų durų sužalojo nukentėjusįjį, parodė, kaip tai padarė, parodė ir atidavė nusikaltimo įrankį – peilį.
Rajono apylinkės teismas išnagrinėję baudžiamąją bylą A. J. pripažino kalta ir paskyrė 1 metų 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, tačiau bausmės vykdymą atidėjo vieneriems metams, įpareigojant neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. 
Taip pat priteisė iš A. J. 589,00 Eur Vilniaus teritorinei ligonių kasai.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.