Iškilmingai atidarytas Mockavos terminalas

, Sigita Vaitkevičė
Iškilmingai atidarytas Mockavos terminalas

Rajono savivaldybės meras Artūras Margelis (kairėje) kartu su UAB „Mockavos terminalas“ direktoriumi Tadu Augustausku perkirpo simbolinę terminalo atidarymo juostelę.

Praėjusį trečiadienį po pietų Mockavos miške iškilmingai atidarytas Mockavos terminalas. Tai įvykis, kurio rajono savivaldybėje buvo laukiama beveik dešimtmetį, nuo pat 2009-ųjų metų, kai Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė nutarimą „Dėl valstybinės ir kitos paskirties žemės sklypo perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti juo pasitikėjimo teise Lazdijų rajono savivaldybei“, kuriuo rajono savivaldybė gavo teisę skelbti konkursą šiam beveik 40 hektarų žemės sklypui išnuomoti. Susidomėjimą investicijomis į šį terminalą buvo parodę AB „Mažeikių nafta“, koncernas „Achemos grupė“, Vokietijos geležinkelių dukterinė bendrovė Lietuvoje „Schenker“, taip pat nemažai smulkesnių transporto-logistikos įmonių bei nekilnojamojo turto agentūrų. 99 metams išnuomojus terminalą UAB „Achemos grupė“, vėliau, bendrovės savininkui mirus ir pasikeitus bendrovės planams, jis pernuomotas naujai susikūrusiai įmonei – UAB „Mockavos terminalas“.
Šio tranzitinio terminalo, kuris nuo vakar dienos jau tapo rajono savivaldybės gyvenimo realybe, svarbos negalima pervertinti. Terminalo atsiradimo Lazdijuose faktas įeis į savivaldybės istoriją, nes dėl šio objekto Lazdijai taps žinomi ir svarbūs visoje Europoje. To tikrai galima tikėtis, žinant Mockavos terminalo išskirtinumą – jis yra toks vienintelis visoje Lietuvoje. O pagal planuojamus pajėgumus pretenduoja tapti vienu didžiausių terminalų.
Savo sveikinimo kalboje Mockavos terminalo atidarymo metu rajono savivaldybės meras Artūras Margelis pasidžiaugė, kad sukurtas toks gražus ir reikalingas produktas, kad tokios investicijos kaip ši atėjo į Lazdijų kraštą. Jis prisiminė, jog per dešimtį metų, kai gimė Mockavos terminalo idėja, ne kartą keitėsi objekto savininkai. Tačiau savivaldybė visuomet stengėsi padėti, nedaryti biurokratinių kliūčių, kuo greičiau priimti reikiamus sprendimus, kad investicijos į rajoną kuo skubiau ateitų. Terminalo savininkams ir darbuotojams meras linkėjo sėkmės ne tik dirbant, bet ir toliau investuojant, išnaudojant visas sklypo galimybes. Terminalo savininkui Tadui Augustauskui jis įteikė mūsų rajono kalvio  tautodailininko darbą – briedį, kuris yra ir mūsų rajono simbolis. Pasak savivaldybės mero Artūro Margelio, labiausiai savivaldybė domisi darbo vietomis, kurios bus sukurtos mūsų rajono žmonėms. Jei terminalas mūsų rajone, tai didelė tikimybė, kad jame dirbs vietiniai žmonės. Nebent čia prireiktų ypatingų profesijų specialistų. 
Kaip sakė UAB „Mockavos terminalas“ direktorius Tadas Augustauskas, iš 40 išsinuomotų iš Lazdijų rajono savivaldybės hektarų bendrovė yra įsisavinusi kiek mažiau nei 10 proc. Į sklypą jau yra investavusi daugiau kaip 6 milijonus eurų. Tačiau didžiausias terminalo privalumas yra tas, kad jame, kol kas vieninteliame visoje Lietuvoje, yra europietiško ir rusiško standarto geležinkelio vėžės, o tai reiškia, jog krovinius galima vežti iš Europos Sąjungos šalių į NVS šalis ir atgal. Juos čia galima perkrauti, sandėliuoti. UAB „Mockavos terminalas“ direktorius Tadas Augustauskas sakė, jog galutinis taškas šio terminalo statyboje niekuomet nebus padėtas – jis nuolat bus modernizuojamas, pritaikomas rinkos poreikiams. Šiuo metu jau vežami naftos produktai – dyzelinas, benzinas iš Baltarusijos, Rusijos. Čia ir perkraunamas į pastatytas talpyklas, kurių šiuo metu yra 3 po 3 tūkstančius tonų talpos dyzelinui ir 1 tūkstančio tonų talpos – benzinui. Vėliau šis kuras, perkrautas į cisternas, esančias ant europietiško standarto vėžės, keliauja į Lenkiją, Čekiją, kitas Europos Sąjungos šalis. Dalis kuro lieka ir Lietuvoje. Tadas Augustauskas neatmetė galimybės, jog Mockavos terminalo paslaugomis naudosis ir „Mažeikių nafta“, jei jai atsiras galimybės savo produkciją parduoti į kitas šalis. Jis taip pat sakė, jog vietos savo veiklai čia galėtų surasti ir kiti operatoriai su kitokiomis, gal visai su pervežimais nesusijusiomis sritimis. 
Kol kas UAB „Mockavos terminalas“ dirbs 6 darbuotojai. Tačiau jau ateinančių metų pradžioje čia iškils dar 3 naujos talpyklos, skirtos kitokios rūšies produktams perkrauti. O tai reiškia, jog ir darbuotojų terminalui reikės daugiau.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.