Išnaudokime Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos galimybes

, Zigmas Pūkelis
Išnaudokime Veisiejų technologijos ir verslo  mokyklos galimybes

Veisiejų technologijos ir verslo mokykla.

Jau senokai Lietuvoje yra kelios dešimtys aukštųjų mokyklų, o tai yra žymiai per daug, nes tiesiog negali būti tokio kiekio kvalifikuotų ir aukšto lygio dėstytojų bei gabių studentų. Tad susiduriama su tokiu paradoksu – esame viena daugiausia Europoje aukštąjį mokslą baigusiųjų piliečių turinti valstybė. Šiuo atveju kiekybė niekaip nevirsta kokybe. Tad nieko nuostabaus, kad dabartinė valdžia ėmėsi švietimo sistemos reformos ir aukštųjų mokyklų teliks penkios.
Tad kyla natūralus klausimas, ar verta visiems mūsų rajono moksleiviams būtinai baigti gimnaziją ir bet kokia kaina vėliau įstojus į aukštąją mokyklą stengtis ją baigti. Kaip žinome iš praktikos, toli gražu ne kiekvienas, baigęs aukštąją mokyklą, gauna gerai apmokamą darbą arba negauna jo išvis. Tad tenka tenkintis menku atlyginimu arba registruotis darbo biržoje, kuri irgi ne visuomet greitai pasiūlo darbą. Šiuo metu populiarėja mokyklos, kuriose galima įgyti profesiją.
Vieną tokią mokyklą turime Lazdijų rajone. Tai – Veisiejų technologijos ir verslo mokykla. Šios mokyklos vadovybė intensyviai galvoja apie artėjančią švietimo sistemos reformą ir dirba šia kryptimi. Mokiniams jau ir dabar galima įsigyti eilę profesijų. Kas itin svarbu, šią mokyklą baigę mokiniai nesiskundžia darbo stoka ir prastu atlyginimu. Iš tikrųjų neteko girdėti, kad stalius ar kalvis neturėtų darbo ar prastai uždirbtų. Net išvykęs dirbti į užsienį aukštąjį mokslą baigęs jaunuolis neretai turi dirbti patį prasčiausią fizinį darbą už menką atlyginimą, o profesiją turintis asmuo įsidarbina be jokio vargo ir gauna žymiai didesnį atlyginimą. 
Šiuo metu neretas ir toks variantas, kai aukštąjį mokslą baigęs žmogus su diplomu rankoje neįsidarbina, tad ateina mokytis į taip vadinamą profesinę mokyklą siekdamas įgyti praktinių žinių. Tad ar ne geriau iš karto ateiti mokytis į Veisiejų technologijos ir verslo mokyklą ir čia įgyti pasirinktą profesiją, labiau subręsti kaip asmenybei ir jau tada norint juk galima stoti į aukštąją mokyklą. Jaunimui verta labai gerai apie tai pagalvoti. O ir gimnazijos neretai siekia, kad jas baigę jaunuoliai būtinai įstotų į aukštąją mokyklą. Gal gimnazijų vadovybėms laikas pagalvoti, kad kai kuriems jaunuoliams iš pradžių būtų žymiai naudingiau įgyti profesiją?
Lazdijų darbo birža taip pat suaugusiuosius, kurie neturi darbo, siunčia mokytis į Veisiejų technologijos ir verslo mokyklą. Rajono gyventojams nereikia vykti į Marijampolę, Alytų ar Kauną, nes šalia yra Veisiejų technologijos ir verslo mokykla, kurioje galima persikvalifikuoti ir sėkmingai rasti darbą.  Tai vadinama trumpalaikėmis programomis. Kad reikia tobulėti ir mokytis visą gyvenimą – nėra tušti žodžiai. Tad reikėtų gerai suvokti ir įsisąmoninti, kad vienintelė tokia rajone Veisiejų technologijos ir verslo mokykla gali naudingai pasitarnauti rajono gyventojų labui.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.