Išvyka „Stalų girininkija – Kapčiamiesčio užkarda“

Išvyka „Stalų girininkija – Kapčiamiesčio užkarda“

 

Balandžio 26 d. Kučiūnų mokyklos autobusas, pilnas 1–10 kl. mokinių, lydimų jaunųjų miško bičiulių būrelio (JMBB) „Miško patruliai“ vadovės, profesinio informavimo taško (PIT) konsultantės, chemijos mokytojos L. Neverdauskienės ir lietuvių kalbos mokytojos M. Jančiulienės, pajudėjo Stalų girininkijos link.
Vos tik atvykus į Stalų girininkiją, kieme mūsų jau laukė Stalų girininkijos girininkas V. Jaskelevičius. Pasisveikinę pajudėjome į girininkijos kiemelį, kur girininkas papasakojo apie jų įdomų, bet kartu nelengvą darbą. Parodė, kokią galingą techniką, skirtą medžio apdorojimui, turi girininkija. Girininkas papasakojo, kaip ši technika dirba, kaip palengvina jų darbą.
Viską apžiūrėję pajudėjome Kapčiamiesčio link. Pakeliui į Kapčiamiestį sustojome pasigrožėti kirų peraviete. Mokiniai nustebo, iš kur jų čia toks didelis pulkas viduryje ežero, saloje. Miškininkas paaiškino mokiniams, kad iš pradžių atskrenda keli, apsidairo, ar saugu, o tada jau atskrenda visas būrys. O saloje apsupti vandens paukščiai jaučiasi saugiau, sumažėja pavojus, kad pateks plėšrūnai žvėrys. Pasigrožėti šiuo reginiu iš arčiau girininkas davė mokiniams žiūronus. 
Kapčiamiestyje atvykome į daigyną – medelyną. Čia mokiniai pamatė, kaip daiginami ir auginami įvairių medžių daigai, kaip nuimami ir paruošiami transportavimui, kurie vėliau bus pasodinti. Didelio mokinių dėmesio susilaukė „purvo vonios“, kuriose darbininkai sumirko daigų šaknis.
Kiek vėliau pajudėjome į mišką, kur sodinamos pušelės. Ten dirbantys žmonės parodė mokiniams, kaip taisyklingai sodinami medeliai. Pravedus pamoką, mokiniai pabandė ir patys pasodinti pušeles. Mokinių dėmesio susilaukė įrankiai, pasak girininko, „kardai“, naudojami medelių sodinimui, duobutėms daryti. 
Padirbėjome, bet namo dar netraukėme. Toliau pajudėjome Kapčiamiesčio užkardos, pasienio kontrolės posto link, kur mūsų jau laukė su girininku suderintas vizitas pas pasieniečius. Pareigūnai labai šiltai sutiko mus ir pakvietė vidun apžiūrėti jų darbo vietų. Papasakojo apie savo darbą, su kokiomis priemonėmis dirba. Mokiniai būdami patalpoje vaizduoklyje galėjo stebėti, kas vyksta užkardos  teritorijoje. Kiek vėliau apžiūrėjome ginklus, sulaikymo kamerą, poilsio kabinetus, sporto salę, techniką, aikštelę, skirtą nusileisti sraigtasparniui bei šunims dresiruoti. Pareigūnas papasakojo, kad dingus elektrai ryšys nenutrūksta, o įsijungia generatorius, kuris neleidžia nutrūkti ryšiui.  Mokiniai apžiūrėjo sulaikymo kamerą, kur, kaip keli paminėjo, nenorėtų patekti, sakė „šalta ir kieta lova“, treniruoklių salę, kur išmėgino savo jėgas. Tačiau didžiausio susidomėjimo sulaukė ginklai, kuriuos mokiniai galėjo palaikyti rankose. 
Pareigūnai buvo kantrūs ir mielai atsakinėjo į mokinių užduodamus klausimus. Sulaukus tokio mokinių susidomėjimo miškininkų ir pasieniečių darbu JMBB „Miško patruliai“ vadovė ir PIT konsultantė L. Neverdauskienė tikisi, kad bent vienas iš mokinių pasirinks miškininko ar pasieniečio profesiją.
Padėkoję pasieniečiams ir girininkui pilni įspūdžių pajudėjome namų link.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.