Jaunieji šauliai neturi kada nuobodžiauti

, Straipsnis paruoštas pagal Jaunųjų šaulių medžiagą
Jaunieji šauliai neturi kada nuobodžiauti

Jaunieji šauliai mokomi tvarstyti sužeistuosius. (Kęstučio Pilecko nuotr.)

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos jaunieji šauliai, vadovaujami Lietuvos šaulių sąjungos Alytaus apskrities karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Lazdijų generolo Adolfo Ramanausko-Vanago šaulių 
4-osios jaunųjų šaulių kuopos vado Kęstučio Pilecko, neturi kada nuobodžiauti. 
Kiekvieną savaitgalį jaunieji šauliai mokosi karybos, sportuoja, rengia žygius, mokosi, kaip suteikti pagalbą, sutvarstyti žaizdas. Tokiuose užsiėmimuose dalyvauja ne tik Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos jaunieji šauliai, bet ir mokiniai iš Šventežerio bei Stebulių mokyklų. Susidomėjimas jaunųjų šaulių veikla rajone plečiasi, vis daugiau mokinių tampa jaunaisiais šauliais, kurie gilina žinias, mokosi, susipažįsta su įžymiomis rajono vietovėmis, kur pokariu veikė partizaninis judėjimas. Taip jaunieji šauliai vis daugiau sužino apie mūsų šalies, rajono istoriją, apie partizanus, kovotojus už Lietuvos laisvę, kurie nepabijoję sovietinės armijos stojo ginti savo tėvynės ir neišdavę laisvės idealų žuvo nelygioje kovoje. Jie jaunimui pavyzdys, kaip reikia ginti savo tėvynę, ją mylėti ir siekti laisvės. Šiandien supažindiname su keletu jaunųjų šaulių renginių.
Spalio 16 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje jaunųjų šaulių pratybose dalyvavo ir jas vedė Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės Lazdijų kuopos karė savanorė seržantė Odeta Liesionienė. Pratybų tema „Bazinė žaizdų priežiūra, infekcijų prevencija, paprastas tvarstymas, įtvaro uždėjimas (kaulų lūžiams), neštuvų gamyba ir naudojimas (transportavimas)“. Instruktorė  O. Liesionienė supažindino jaunuosius šaulius, kaip suteikti nukentėjusiam pirmąją medicininę pagalbą, paaiškino apie tvarstymo būdus, kaulų lūžius, kaip pasigaminti iš parankinių priemonių neštuvus ir transportuoti nukentėjusįjį. Užsiėmimų dalyviai mokėsi praktiškai įvertinti nukentėjusiojo būklę, tvarstyti žaizdas, lūžusias galūnes, nustatyti žaizdų pobūdį ir kt.
Spalio 21 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos ir Stebulių mokyklos jaunieji šauliai dalyvavo taktiniame pėsčiųjų žygyje maršrutu Lazdijai–Kukliai–Mikyčiai–Bestraigiškė–Lazdijai (apie 20 km). Žygį organizavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos III–IV pakopų jaunieji šauliai, padėjo organizuoti ir vesti Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 108-osios Lazdijų kuopos karys savanoris eil. Aurimas Butkauskas. Žygio metu vyresnieji šauliai mokė jaunesniuosius kolegas taktikos, karo topografijos, medicinos ir kt. Dalyviai aplankė stačiatikių kapines Kukliuose, grožėjosi rudenine Lazdijų krašto gamta, uždegė žvakutes, pagerbė tylos minute žuvusius partizanus Bestraigiškės miške. Jaunieji šauliai susipažino su atstatytu partizanų bunkeriu Bestraigiškės miške. Nors oro ir žygio sąlygos nelepino, žygeiviai sėkmingai įveikė žygio maršrutą.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.