Joninių šventė „Švento Jono vakarėly“

, Erika Petrauskienė, Veisiejų kultūros namų renginių organizatorė
Joninių šventė „Švento Jono vakarėly“
Penktadienį, birželio 30 d., vakare Veisiejų parke vyko tradicinė Joninių šventė „Švento Jono vakarėly“.
Joninių šventė – neatsiejama Veisiejų miesto tradicija. O tam, kad ji išsipildytų, šiais metais mums, susirinkusiems, buvo palankus net dangus. Šventės pradžioje, kaip visada, seniūnas Zenonas Sabaliauskas pasveikino visus susirinkusius, padėkojo visiems atėjusiems bei atvažiavusiems. Šventę pradėjo, kaip ir dera, šeimininkai – Veisiejų kultūros namų liaudiškų šokių kolektyvas „Pušynas“ , kurių  vadovė yra Aldona Rudzienė. Šokėjams leido atsikvėpti ir toliau koncertą tęsė  Veisiejų kultūros namų folklorinis ansamblis „Packavėlė“, vadovė Lina Kvedaravičienė. Jų taip jautriai  atliekamose dainose ne vienas pajuto Joninių magiją. Išties, vakaro repertuaras buvo įvairus. Na, o meilę Jonams ir Janinoms puikiai apdainavo Viktarinos laisvalaikio salės kapela „Viktorija“, vadovas Laimis Juškaitis. Tą vakarą Laimutis iš rankų ilgai nepaleido instrumento, nes į sceną ėjo kartu ir su Kapčiamiesčio bendruomenės vokaliniu ansambliu.Ypač šventę papuošė atvykę mūsų kaimynai – tai Druskininkų kultūros centro Viečiūnų laisvalaikio salės šokių kolektyvas „Avilys“, vadovė Indrė Čaplikienė. Neliko nė vieno abejingo jų šokiams bei sceninių kostiumų įvairovei. Šventinį koncertą tęsė Veisiejų kultūros namų liaudiškos muzikos kapela „Veisieja“, vadovė Aldona Rudzienė. Dėkingi esam ansambliui „Saulėtekis‘‘ – Ričardui Tamošaičiui bei Petrui Černeckui už žaismingą programą.
Joninių šventėje ,,Švento Jono vakarėly‘‘ kojas buvo galima pamiklinti ne tik klausantis dainų ar stebint, kaip kiti šoka, bet ir pačiam save išmėginant Joninių sėkmės kelyje. Renginio vedantysis Saulius Lukošiūnas kvietė visus aplankyti šį kelią, kuriame buvo galima laimėti prizų ir siurprizų. Joninių sėkmės kelio organizatorė Erika Petrauskienė su komanda leido kiekvienam atėjusiam pajusti bei prisiliesti bent maža dalele prie Joninių magijos bei papročių. Smagiausia atėjusiems buvo dar nesutemus ieškoti paparčio žiedo. O tam, kad būtų dar sunkiau, jiems buvo užrišamos akys.
Aktyviai dalyvavo ir bendruomenės bei pavieniai asmenys, kurie labai norėjo parodyti tai, ką jie geriausiai moka. Barčių bendruomenė su savo pirmininke Ramune Janavičiūte kvietė užsukti į kiemelį bei pasivaišinti. Jei Barčių bendruomenė kvietė vaišių ragauti, tai kitas kiemelis, kuriame buvo įsikūrusios Edita Juodaugienė bei Rita Kulakauskienė, visiems užėjusiems į jų kiemelį  margino veidus Joninių raštais. Mūsų ilgametė švenčių dalyvė tautodailininkė Bronė Čakienė viliojo savo rankdarbiais bei vaišino grikine babka. Šalia įsikūrusi Alma Zavackienė, kurią praminė mergyte uogyte, (jai puikiai tiko šis vardas, nes pas ją buvo tiek šviežių  uogų ant stalo, jog net akys raibo) užsukusius kvietė paskanauti įvairių uogų. Daug visko prisiskanavusiems beliko tik užsukti į Žolynų kiemelį ir atsigerti  9 žolelių stebuklingos, užkalbėtos  Joninių arbatos, kuri suteikia galios ne tik Joninių naktį, bet ir visus metus, kurią kasmet ir per visas šventes verda Ramutė Petrauskienė. Na, o kol vainikėliai dar nebuvo išplukdyti, buvo renkama gražiausio vainikėlio savininkė ir, žinoma, Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas G. Salatka pasveikino bei apdovanojo varduvininkus Jonus ir Janinas. Po rinkimų bei apdovanojimų visi, kas tik norėjo, ėjo prie ežero, kur plukdė   vainikėlius. Belaukiant naktišokių, vyko sporto šou „Ar įveiksi dvipūdę?“, kurią organizavo ir vedė Artūras Mačionis. Jei vainikėlių rinkimuose dalyvavo vien moterys, tai čia rungėsi jau vien vyrai. Buvo smagu žiūrėti, kiek turim stiprių vyrų. Be to, stipriais vyrais galime pasigirti ir dar po vienos rungties – žmonų vežimo, kurioje vyrai savo žmonas vežė karučiu. Ši rungtis, manau, pralinksmino ir pačius rimčiausius. Nors kad ir kaip šauniai leidome laiką,  tačiau šventė ėjo į pabaigą. Ją užbaigė grupė „Dinamika“.  Tai pat tradiciškai buvo užkurtas Joninių laužas. Ir nors koncertas jau buvo pasibaigęs, laužo šviesoje dar galėjai išvysti besibūriuojantį jaunimą. Tai tikriausiai ir įrodė, jog tą vakarą buvo labai graži šventė, skirta Veisiejams ir svečiams.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.