Judėjimo „Pirmyn! Kartu mes galime“ suėjime – ir nariai, ir besirengiantys jais tapti

, Sigita Vaitkevičė
Judėjimo „Pirmyn! Kartu mes galime“ suėjime – ir nariai, ir besirengiantys jais tapti

Judėjimo „Pirmyn! Kartu mes galime“ veiklą, sakydamas, jog kiekvienas darbas, jei jis skirtas dėl kitų žmonių gerovės, negali būti blogas, palaimino renginyje dalyvavęs ir kartu su „Metelio“ kaimo kapela koncertavęs Metelių parapijos klebonas, Lazdijų dekanato dekanas Vytautas Prajara.

„Kodėl šiandien Jūs esate mūsų rajone veikiančio visuomeninio nepartinio judėjimo „Pirmyn! Kartu mes galime“ narys? Ko tikitės dalyvaudamas šios visuomeninės organizacijos veikloje?“ – šiuos ir panašius klausimus „Dzūkų žinių“ redakcija uždavė šį mėnesį Seirijų kultūros namuose vykusios visuomeninio nepartinio judėjimo „Pirmyn! Kartu mes galime“ vakaronės dalyviams. Atsakantys į šiuos klausimus žmonės dažniausiai teigė, jog į judėjimą ateiti juos labiausiai paskatino tas faktas, jog ši organizacija yra sukurta tik mūsų rajone, taigi, neturi jokių vadų „iš aukščiau“, jog ji, kaip yra įtvirtinta įstatuose, yra numačiusi rūpintis tik mūsų krašto, mūsų rajono savivaldybės žmonių reikalais, kad nekelia sau kažkokių neįmanomų uždavinių, kad jos steigimo dokumentuose nėra tuščių lozungų, skambių frazių, kurios skamba kiekvienos be išimties Lietuvoje veikiančios politinės partijos pagrindiniuose dokumentuose. O atėjimo į šį judėjimą tikslą jie įvardijo kaip galimybę būti naudingais savo rajonui, savo bendruomenei, savo kaimui. Jie sakė, jog labai svarbu, kai tavimi pasitikima ir tu gauni galimybę ne tik klausytis, bet ir pats kalbėti, išsakyti savo lūkesčius, norus, idėjas. Svarbiausia, kad visuomet tai gali padaryti ne per tarpininkus, o užėjęs į šio judėjimo pirmininko rajono savivaldybės mero Artūro Margelio kabinetą. Išsakai problemą ir visuomet sulauki atsakymo. Nebūtinai teigiamo, tačiau vis  tiek sprendžiančio tavo problemą ar tavo pateiktą pasiūlymą.
Į vakaronę susirinkęs didelis žmonių būrys, daugiausiai jaunimas, sakė, jog nepaisant to, jog ši organizacija dar labai jauna, jie čia jaučiasi kaip viena šeima (beje, tai matėsi, kaip jaunimas bendravo renginio metu – dengė stalus, šoko ratelius, juokavo ir bendravo, ne kiekvienas savo kaimo, savo įstaigos būryje, o visi kartu). 
Judėjimo „Pirmyn! Kartu mes galime“ narius, savo bendraminčius su metų pradžia, su naujais darbais ir nauja viltimi sveikinęs rajono savivaldybės meras, šio judėjimo pirmininkas  Artūras Margelis, jau po renginio „Dzūkų žinioms“ sakė, jog iš viso visuomeninio nepartinio  judėjimo „Pirmyn! 
Kartu mes galime“ sąrašuose yra daugiau kaip 250 narių. Tačiau šioje vakaronėje dalyvavo ne tik judėjimo nariai, bet ir daug žmonių, kurie dar tik ruošiasi į jį ateiti. Norintys dalyvauti judėjimo darbe, pasak mero, jam yra pareiškę labai daug rajono gyventojų – įvairaus amžiaus, socialinės padėties, net ir kitų partijų atstovų. Pasak mero, šio judėjimo pirmininko Artūro Margelio, žmonėms labiausiai imponuoja galimybė dalyvauti rajono  savivaldybės viduje sukurtoje organizacijoje, neužsiimti narpliojant šalies valdžios žmonių problemas, o spręsti savo reikalus. „Nieko nuostabaus. Tokia organizacija, veikianti tik  savivaldybėje, yra susikūrusi ir Druskininkuose. Narių nei veiklos jai netrūksta, todėl manome, kad mūsų pavyzdžiu paseks ir daugiau savivaldybių“, – sakė rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. 
Susirinkusiesiems koncertavo rajono meno saviveiklos kolektyvai ir atlikėjai – jaunimo šokių kolektyvas „Smilga“, dainininkė iš Šeštokų Agnė Audzevičiūtė-Milkuvienė, Metelių parapijos kaimo kapela „Metelys“, vadovaujama Danguolės Alksninienės. Savo atliekamomis lietuvių autorių dainomis susirinkusiuosius stebino Seinų merginų ansamblis „Intro“, kuriam vadovauja mokytojas, rajono savivaldybės tarybos narys Juozas Pileckas.
„Dzūkų žinių“ kalbinti vakaronės dalyviai sakė, jog šis koncertas jiems labai patiko, kad nebuvo užsakytų respublikinių žvaigždžių, o judėjimo „Pirmyn! Kartu mes galime“ dalyviams duota galimybė susipažinti su tuo, kokius kolektyvus turime rajone, taip pat kaimyninėje Lenkijoje, pasidžiaugti jų pasiekimais. 
Judėjimo „Pirmyn! Kartu mes galime“ veiklą, sakydamas, jog kiekvienas darbas, jei jis skirtas dėl kitų žmonių gerovės, negali būti blogas, palaimino renginyje dalyvavęs ir kartu su „Metelio“ kaimo kapela koncertavęs Metelių parapijos klebonas, Lazdijų dekanato dekanas  Vytautas Prajara.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.