K. Sukacko knygos pristatymas Šeštokuose, Lazdijuose ir Vilniuje

, Zigmas Pūkelis
K. Sukacko knygos pristatymas Šeštokuose, Lazdijuose ir Vilniuje

Kęsto Sukacko pirmosios poezijos knygos „Alkani sakiniai“ pristatymas Lazdijų viešojoje bibliotekoje.

Praėjusį ketvirtadienį, kovo 2 dieną, keturioliktą valandą prasidėjo lazdijiečio poeto K. Sukacko pirmosios knygos pristatymas. Vėliau, penkiolika minučių po penktos valandos vakaro jis buvo tęsiamas Lazdijų viešosios bibliotekos salėje.
Lazdijų viešosios bibliotekos salę sausakimšai užpildė žmonės, atėję į lazdijiečio Kęsto Sukacko pirmosios poezijos knygos „Alkani sakiniai“ pristatymą, tad bibliotekos darbuotojoms teko vis atnešti papildomų kėdžių, kad visi norintieji galėtų atsisėsti. 
Diskusiją moderavo kraštietis ir K. Sukacko bičiulis J. Žitkauskas. Pastarajam padėjo bibliotekininkė R. Lazauskienė. Juozas papasakojo, kad kartą per savaitę su Kęstu po valandą ar kelias kalbasi telefonu ir šiuos pokalbius pavadino konferencijomis. J. Žitkauskas teigė, kad, ko gero, ir jam pačiam daug pastangų įdėjus pasirodė K. Sukacko poezijos knyga, nes Kęstui ilgai teko minti ant kojos ir raginti ją išleisti. Taip pat J. Žitkauskas pabrėžė, kad ši knyga pasirodė tik Kęstui sulaukus penkiasdešimties metų ir Lietuvos poezija dėl to tik  patyrė praradimų. 
Renginio metu grojo Lazdijų kultūros namų instrumentinis ansamblis: A. Abeciūnaitė (klavišiniai), V. Safronovas (gitara) ir V. Krukonis (saksofonas). 
K. Sukackas savo ruožtu prisiminė, kaip mokykloje parašė savo pirmą eilėraštį, vėliau pirmąjį straipsnį. Taip pat paskaitė kelis eilėraščius iš savo poezijos knygos. Apie Kęstą pasisakė dar vienas Lazdijų poetas, kurio kūryba seniai nusipelno atskiros knygos – G. Vžesniauskas. Gintarius juokavo, jog galvojo, kad Kęstas išleidęs knygą išpuiks ir jis neturės su kuo išgerti alaus. Vėliau kalbėjo rašytojas Aidas Kelionis. Jis taip pat juokavo, kad Kęstas yra taip glaudžiai susijęs su Lazdijais, kad Lazdijai gerai nežino, ar jie yra Lazdijai, ar Sukackas, o Sukackas nežino, ar jis yra Sukackas, ar Lazdijai. Rašytojas pabrėžė, kad Kęsto Sukacko knyga – pirma knyga, pasirodžiusi Lazdijų rajone per kelerius metus, nes šiais laikais išleidžiama daug daiktų, panašių į knygas, kurios neturi nieko bendro nei su knygomis, nei su literatūra. K. Sukacko kolegė D. Barauskienė itin šiltai atsiliepė apie jį ir prisiminė, kaip jie kartu dirbo iš pradžių viename, o vėliau kitame laikraštyje. Ponia Danguolė taip pat pasakojo, kad jie abu su Kęstu yra advento vaikai, nes yra gimę šiuo metu. Apie Kęstą kaip žmogų ir poetą žodį tarė renginio šeimininkė – Lazdijų rajono viešosios bibliotekos vedėja R. Rudienė. 
Pasveikinti K. Sukacko atvyko ir Lazdijų valdžios atstovai: Lazdijų rajono vicemeras G. Salatka, Lazdijų rajono administracijos direktorius A. Klėjus, Lazdijų Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas J. Gudžiauskas. Valdžios atstovai ne tik šiltai atsiliepė apie K. Sukacką kaip kolegą ir žmogų, bet kaip ir didelį Lietuvos patriotą, kuris aktyviai dalyvauja politikoje nuo pat Sąjūdžio laikų. 
Kaip sakė renginio moderatorius J. Žitkauskas, dabar jau tikimės, kad nereiks laukti penkiasdešimt metų, kol pasirodys dar viena K. Sukacko poezijos knyga, ir juokaudamas nurodė terminą, jog tikisi naujos knygos kas penkeri metai. Norėtųsi, kad tai virstų realybe. To ir palinkėkime šauniam bičiuliui, kukliam ir nuoširdžiam bei tyros širdies žmogui Kęstui, kuris niekam nelipdamas per galvas tyliai daro savo didžius darbus.
Antradienį knygos „Alkani sakiniai“ autorius kartu su Kapčiamiesčio kapela „Kapčius“ ir moterų ansambliu „Sagucis“ (vadovė Lina Valentienė) nuvažiavo į Vilnių viešnagėn „Pas Vilniaus dzūkulius“. Tokio pavadinimo vakare, kurį vedė mūsų kraštietis, asociacijos „Vilniaus dzūkuliai“ pirmininkas Juozas Žitkauskas, K. Sukackas skaitė savo kūrybą, skambėjo Kapčiamiesčio kapelos ir moterų vokalinio ansamblio atliekama muzika, buvo pristatyta Nijolės Blaževičiūtės mislių eilėmis knyga „Mįslių karuselė“. Šios dzūkės kūrybą skaitė jos sesuo – fotomenininkė Gražina Pašakarnienė. Apie kultūros aktualijas kalbėjo žurnalo „Dainava“ redaktorė Audronė Jakunskienė. Buvo pristatytas ir žurnalo „Naujoji Romuva“ naujas numeris.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.