K. Žilionytė apie meilę bei pareigą tėvynei Lietuvai ir gyvenimui

, Margarita Rasiulytė
K. Žilionytė apie meilę bei pareigą tėvynei Lietuvai ir gyvenimui

Iš mažo Veisiejų miestelio, esančio Lazdijų rajone, kilusi vienuoliktokė Kornelija Žilionytė yra viena populiariausių bei aktyviausių jaunųjų šaulių Alytaus regione. (Asmeninio archyvo nuotrauka)

Iš mažo Veisiejų miestelio, esančio Lazdijų rajone, kilusi vienuoliktokė Kornelija Žilionytė yra viena populiariausių bei aktyviausių jaunųjų šaulių Alytaus regione. Apie meilę bei pareigą tėvynei Lietuvai, gyvenimui, Kornelija pasakoja „Dzūkų žinių“ skaitytojams.
 
– Kada sužinojai bei įstojai į Šaulių sąjungą?
– Apie Lietuvos šaulių sąjungą sužinojau visiško atsitiktinumo dėka – eidama iš mokyklos sustojau pasigrožėti, kaip tuometinės Veisiejų gimnazijos šaulės (dabar jau studentės) pagerbė Lietuvos Nepriklausomybės paminklą Kovo 11-osios proga. Man, dar visai jaunai mokinukei, tai buvo labai neįprasta, didinga ir gražu. Manau, kad šis atsiminimas ir buvo mano pirmoji pažintis su Šaulių sąjunga. Neilgai trukus pati papildžiau šios organizacijos gretas, tad jaunąja šaule esu jau beveik trejus metus. 
 
– Ką tau reiškia šauliai?
– Lietuvos šaulių sąjunga – mano gyvenimo dalis. Ir tai visiškai tiesa, nes į šią veiklą įeina visi mano hobiai, patirtis ir nuoširdžiausi atsiminimai. 
 
– Ko išmokai tapusi jaunąja šaule? 
– Pirmiausia pasikeitė mano charakteris. Tapau drąsesnė, atkaklesnė ir ryžtingesnė siekdama savo tikslų, išmokau valdyti savo emocijas, šiek tiek surimtėjau, įgijau daug naujų įgūdžių ir patirties įvairiomis gyvenimo situacijomis, bet svarbiausia – pamilau Lietuvą visa širdimi. 
 
– Papasakok, ką veikiate per pratybas.
– Pratybų turime įvairių, tad nusakyti, ką konkrečiai veikiame jų metu, būtų išties sunku. Neapsiribojame vien karyba ir fizinėmis užduotimis, bet stengiamės išmokti ir suprasti daug kitų dalykų, pvz., kaip suteikti pirmąją pagalbą, išgyventi atšiauriomis lauko sąlygomis ir pan. 
 
– Kaip manai, ar dalyvavimą tokioje veikloje gali riboti amžius?
– Man Lietuvos šaulių sąjunga nėra vien sukarinta struktūra, apsiribojanti ginklais, miškais ir taktika. Tai ir kultūrinis gyvenimas, ir pilietiškumo propagavimas, prie kurio, mano nuomone, gali jungtis visi norintys. Tačiau, jog tai būtų oficialus ir užtikrintas augančio žmogaus sprendimas, jaunasis šaulys turi būti sulaukęs bent vienuolikos metų. 
 
– Ar tavo bendraamžiai domisi tokia veikla?
– Lietuvos šaulių sąjunga vienija, tad daugelis mano draugų jau priklauso šiai organizacijai, likusieji noriai dalyvauja įvairiose akcijose, padeda ir palaiko organizuojamą šaulių veiklą.
 
– Kaip manai, ar šiuolaikiniam jaunimui svarbu būti patriotais bei mylėti tėvynę?
– Tėvynės meilės jaunimui jokiais būdais neįskiepysime, šis jausmas ateina su laiku, tačiau GERBTI Lietuvą privalo visi Jos piliečiai, tai tarsi duoklė mūsų protėviams, kurie aukodami savo gyvenimus iškovojo mums gimtą ir laisvą žemę. 
 
– Kodėl verta dalyvauti tokioje veikloje?
– Šioje vietoje paminėsiu Džono Kenedžio citatą: „Neklausk, ką tau gali duoti valstybė, klausk, ką tu gali jai duoti“. Kaip jau sakiau, gerbti Lietuvą privalome visi, tad būtent šioje organizacijoje, iškilminguose minėjimuose ir kitose Lietuvos šaulių sąjungos veiklose aš atradau pagarbą ir meilę savo šaliai. Be to, tai yra pats tinkamiausias būdas ugdyti save ne tik fiziškai, bet ir morališkai, susirasti naujų draugų ir praturtinti savo kasdienybę pilietiškais darbais. 
 
– Galbūt sieji ateitį su karyba?
– Iš tikrųjų planuoti nemėgstu, tačiau tikrai žinau, jog ateityje sukarintos veiklos tikrai neapleisiu. Labai norėčiau prisijungti prie Krašto apsaugos savanorių pajėgų, kaip bus vėliau – pamatysime.
 
– Ko palinkėtumei skaitytojams?
– Linkiu, kad kiekvienas iš Jūsų suprastų, kodėl Tėvynė privalo būti mūsų prioritetas, taip pat didžiuotųsi jos praeitimi, žygdarbiais arba net mokytųsi iš istorijoje padarytų klaidų ir, žinoma, jog tai taptų ta vieta, į kurią visada malonu sugrįžti.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.