Kaip sustabdyti Lazdijų parko niokotojus?

, Vaidotas Morkūnas
Kaip sustabdyti Lazdijų parko niokotojus?

„Liūdna, kad negerbiam nei savęs, nei aplinkos“, — sakė Lazdijų miesto seniūnė Vaida Gazdziauskienė.

Rajono savivaldybę pasiekė lazdijiečių skundai dėl tvarkos Lazdijų parke. „Vakar vaikštinėjau su vaikais po Lazdijų parką, jo žaidimų aikštelėse ale tai žaidėm. Baisu, per semkių lukštus, cigaretes ir dar per visokias šiukšles nėr kur kojos įkelti, supynės sulaužytos. Po to nuėjome į estradą, tas pats vaizdas, kalnas semkių lukštų... Kai kas nesupranta, kad daro blogus darbus... Esu pasibaisėjusi“, – rašo lazdijietė, čia dažnai su vaikais praleidžianti vakarus.
Yra ir daugiau tokių nepatenkintų. Viena moteris kurpia mintį VTAT (turbūt turėta omenyje Vaiko teisių apsaugos tarnybos) darbuotojus ar seniūnę su policija kviesti, kad vakarais pažiūrėtų, kas ten dedasi, nes bijo jaunimo keršto, tyli. O dedasi tai ojojoj...
Lazdijų seniūnė Vaida Gazdziauskienė tvirtino, kad 100 procentų  pritaria lazdijiečių išdėstytoms mintims. „Joms iš tiesų norėčiau padėkoti, kad tokias mintis vienokiu ar kitokiu būdu išsako ir atkreipia demėsį. To pilietiškumo, neabejingumo aplinkai turi būti daugiau – kuo daugiau kalbėsime, kelsime šias problemas, nebijosime net sudrausminti tokius viešosios tvarkos pažeidėjus, šiukšlintojus, tuos, kurie laužo viešus įrenginius, tuo bus geriau. Turime išsiugdyti nepakantumą tokiems neigiamiems reiškiniams visuomenėje. O dabar tai yra didelė problema dėl to, kad mes savo turto nesugebame branginti, saugoti. Taip, moterys teisios – supynės sulaužytos ir jos bus pataisytos. Beje, jos taisomos jau ne kartą. Parke beveik nei vienos šiukšlių dėžės nėra sveikos, visas jas reikia remontuoti ir taisyti. Tokias apgadintas surenkame, suremontuojame ir vėl pastatome. Po kiek laiko vėl tą patį darome. Po vieno savaitgalio teko ieškoti kelio ženklų, kurie stovėjo  ir žymėjo aikštelę, kuri remontuojama prie Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“. Net į „Vyturėlio“ teritoriją po darbo patekę vaikai sulaužė žaislus, kuriais šio darželio auklėtiniai žaisdavo smėlio dėžėse. Net tvoros nuo piktadarių neapsaugoja. Viena tik paguoda, kad tie žaislų laužytojai jau išaiškinti, jų tėvai švietimo įstaigai kompensuos žalą. Kodėl vaikams tai užkliūna? Ar jie neturi ką veikti? Nemoka gražiai praleisti laisvalaikio? Kodėl tėvai jų neprižiūri? Taip elgiasi vaikai iš asocialių šeimų, nes tėvams nerūpi, ką jie daro. Kai nėra kultūros šeimoje, nėra auklėjimo, tai vaikai ir eina kalnais ir prisigalvoja visokių nesąmonių. Beje, keletą šiukšlių dežių radome net išsprogdintų. Liūdna, kad taip negerbiam nei savęs, nei aplinkos“, – sakė seniūnė.
V. Gazdziauskienė teigė, kad po Lazdijų šventės seniūnijos darbuotojai aptiko vieną šviestuvą, kuris buvo sulaužytas. Seniūnė stebėjosi, kaip galėjo užlipti 3–4 metrus tuo stiebu, pasiekti šviestuvą ir jį nulaužti. „Išradingumas beribis, bet gi jį geriems tikslams galima išnaudoti, o ne laužyti, spardyti, šiukšlinti“, – sakė V. Gazdziauskienė. Seniūnė pastebėjo, kad tokie atvejai dažniausiai užfiksuojami po šiltų vakarų ir naktų. Matyt, naktį čia siaučia jaunimėlis, atsipalaiduoja taip, kad po to vėl reikia tvarkyti aplinką.
Ką daryti? Seniūnė sakė, kad prašė, jog į parką dažniau užsuktų policijos patruliai sudrausminti tokį įžūlų jaunimą. „Bet gi prie kiekvieno policininko nepastatysi. Mes kiek galim, tiek tvarkome. Tačiau problema ta, kad neturime tiek daug darbininkų, kurie dirbtų viešuosius darbus. Dabar keičiasi viešųjų darbų tvarka, bus aiškiau tik rugsėjo mėnesį. Finansavimas irgi yra ribotas. Mes daug aplinkos sutvarkėme prieš Lazdijų miesto šventę, daug pinigų tam išleidome. Tačiau vis tiek stengsimės dirbti. Aš tik norėčiau, kad kiekvienas lazdijietis būtų savo miesto šeimininku, gražintų aplinką, sudrausmintų tokius niokotojus, praneštų apie tai mums arba policijai. Tik bendromis pastangomis, būdami pilietiški galime apsisaugoti nuo tokių negatyvių reiškinių“, – sakė V. Gazdziauskienė.

Komentarai

Saunuole musu seniune, I

Saunuole musu seniune, I visus klausimus reaguoja labai greitai ir atsakingai . Didziuojuosi ir tik linkiu, kad visos seniunijos tokiu seniunu turetu!

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.