Kalėdinės eglutės įžiebimo šventė Veisiejuose

, Zigmas Pūkelis
Kalėdinės eglutės įžiebimo šventė Veisiejuose

Kalėdinė eglė Veisiejuose.

Praėjusios savaitės trečiadienį, gruodžio 6 d., Veisiejų Santarvės aikštėje vyko kalėdinės eglutės įžiebimo šventė. 
Šiemet Veisiejų Santarvės aikštė pasipuošė ypatingai gražiai. Joje stovi ne tik gyva papuošta kalėdinė eglutė, prie pat Nepriklausomybės paminklo įrengta scena, bet ir itin įspūdinga keturių medžio drožėjų sukurta prakartėlė, kuri apšviesta visą parą. Joje spalvingos Mergelės Marijos, Juozapo, ėdžiose gulinčio kūdikėlio Jėzaus, Trijų Karalių, piemenėlio, gyvūnėlių skulptūros. Plenero metu vasarą juos išdrožė G. Akstinas, A. Lastauskas ir J. Videika. Kūrinius nudažė taip pat medžio drožėjas S. Lampickas. 
Kalėdinės eglutės įžiebimo šventė Veisiejuose prasidėjo jau sutemus, 17 val. Šiemet Veisiejai vėl tapo nykštukų miestu, tad nenuostabu, kad juos papuošė ne tik įvairiaspalviai mediniai, bet ir tikri nykštukai. Šventę stovėdami scenoje ir pradėjo trys nykštukai, kurie pasisveikino su veisiejiečiais ir miesto svečiais. Jie taip pat pabrėžė, kad iki Kalėdų liko tik aštuoniolika dienų. Po to pasirodė gaidys (E. Petrauskienė), kuris pasakė, kad į Veisiejus atvyks laiškanešys (S. Lukošiūnas), surinks vaikų laiškus ir atiduos juos Kalėdų seneliui. Vėliau šuo (L. Kvedaravičienė), kuris simbolizuoja būsimus šuns metus, sunerimęs klausia, kas čia tas svetimas žmogus, kuris vežioja laiškus. Gaidys jį nuramina pasakydamas, kad tai laiškanešys, kuris surinks vaikų laiškus. Gaidys apgailestauja, kad jau baigiasi jo metai ir nedaug laiko jam teliko svečiuotis Veisiejuose. Jis palinki kitais metais šuniukui gerai saugoti miestą ir perduoda nykštukų miesto raktą. 
Paskui scenoje pasirodė nykštukai, kurie atkeliavo iš Veisiejų lopšelio-darželio. Juos dainuoti moko jų vadovė I. Makauskaitė. Jie padeklamavo kelis eilėraščius ir atliko kelias daineles. Laiškanešys susiruošė iškeliauti iš Veisiejų ir Kalėdų seneliui perduoti vaikų svajones. Bet nykštukai jo neišleido ir pakvietė pašokti kartu su Veisiejų S. Gedos gimnazijos aerobikos šokėjomis, kurioms vadovauja mokytoja J. Stankevičienė. Vėliau dainavo nykštukų choras, vadovaujamas R. Sabaliauskienės. 
Prakartėlę pašventino Veisiejų Šv. Jurgio parapijos klebonas Ž. Burnys. Scenoje pasirodęs Veisiejų seniūnas Z. Sabaliauskas pasveikino viesiejiečius artėjančių gražiausių metų švenčių proga, palinkėjo visa ko geriausio ir padėkojo prakartėlės mecenatams kauniečiams R. ir G. Rimšoms. Vėliau atėjo pagrindinė šventės akimirka, kai visiems suskaičiavus nuo dešimt iki vieno sužibo kalėdinė eglutė ir nušvietė pagrindinę Veisiejų miesto aikštę.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.