Kanadietė Lietuvoje ieškojo savo šaknų

, Lazdijų r. sav. Inf.
Kanadietė Lietuvoje ieškojo savo šaknų
Su Lazdijų rajono savivaldybės meru Artūru Margeliu susitiko pirmą kartą Lietuvoje besilankanti viešnia iš  Kanados Emily Liss. Ji  nuo praeito penktadienio Lazdijuose  ne tik svečiuojasi, bet ir  ieško savo šaknų.
Pagal turimą Emily informaciją jos   propromočiutė  buvo žydė,  1876 metais gimė Lazdijuose, o maždaug 1890-1900 metais emigravo į Didžiąją Britaniją, vėliau į Kanadą.  Propromočiutės mergautinė pavardė buvo Bernard, ištekėjusi gavo Fogus pavardę.  Emily spėjo apsilankyti Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, turizmo ir informacijos centre bei  Lazdijų krašto muziejuje ir džiaugėsi paslaugiais darbuotojais, kurie padėjo jai beieškant informacijos.
  Meras A. Margelis papasakojo Emily apie Lietuvos istoriją, diskutavo apie krepšinį. Emily  gyvena mažame miestelyje. Teigė, jog apie 75 procentai žmonių gyvena šalia sienos su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Šiaurinėje šalies dalyje žmonės užsiima ūkininkavimu ir labai mėgsta grybauti . Merui pasiteiravus apie žiemos skirtumus Emily sakė, jog žiemos Kanadoje yra šaltesnės nei Lietuvoje, jau nuo spalio žemę užklojęs sniegas atsitraukia tik  balandžio mėnesį. Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis padėkojo viešniai už susitikimą ir palinkėjo dar ne kartą sugrįžti į Lietuvą ir Lazdijus. Atsisveikindamas padovanojo Emilly knygą apie Lietuvos lankytinus objektus.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.