Kitiems regionams Lazdijai pristatomi kaip pavyzdys

, Lazdijų raj. sav. administracijos vyr. specialistė viešiesiems ryšiams Neringa Milašiūtė
Kitiems regionams Lazdijai pristatomi kaip pavyzdys

Susitikime su Lazdijų rajono savivaldybės meru Artūru Margeliu buvo aptarta centralizuota Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema bei jos aktyvinimo visuomenėje klausimas.

Praėjusią savaitę Lazdijų rajono savivaldybėje lankėsi Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Algirdas Bautronis ir Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Bokmota.

   Susitikime su Lazdijų rajono savivaldybės meru Artūru Margeliu buvo aptarta centralizuota Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema bei jos aktyvinimo visuomenėje klausimas. Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos, naudojantis viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklų infrastruktūra, paskirtis yra ekstremaliųjų situacijų ar jų grėsmės atvejais teikti Lietuvos gyventojams ir užsienio valstybių piliečiams, esantiems Lietuvos teritorijoje, perspėjimo ir informavimo paslaugas mobiliaisiais telefonais pagal korinio technologiją. Ši paslauga gyventojams nemokama. Kaip pastebėjo savivaldybės meras A. Margelis, sistemos minusas yra tas, jog kiekvienas žmogus pats turi nusistatyti telefono parametrus taip, jog jie būtų tinkami priimti tokio tipo pranešimus. „Nemaža dalis rajono gyventojų yra pensininkai, jie tikrai nemokės to padaryti patys, o ar jiems galės kažkas pagelbėti – vėl klausimas“, ‒ svarstė meras, pridurdamas, kad iš esmės sistema  nėra iki galo apgalvota. „Kodėl pranešimus apie reklamines akcijas gauname visi – norime to, ar ne. Ir nieko nustatinėti nereikia. Kodėl taip pat centralizuotai negalima vykdyti ir gyventojų informavimo“, ‒ svarstė meras.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarta civilinių operacijų sistema rajone, ekstremalių situacijų komisijos veikla, pristatyta gaisrų ir gelbėjimo darbų analizė už 2012 metus. Lazdijų PGT viršininkas R. Bokmota pasidžiaugė, kad šiais metais gaisrų rajone sumažėjo 50%.  

Pristatydamas skyriaus veiklą, organizuojamas prevencines priemones, kaip vieną iš ateities planų viršininkas nurodė viziją mokyklose steigti „Jaunųjų gaisrininkų“ būrelius. Šią mintį palaikė ir meras A. Margelis, sakydamas, kad geriausia prevencijos priemonė – ankstyvasis ugdymas.

Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Algirdas Bautronis pagyrė Lazdijų rajono savivaldybę už rūpinimąsi priešgaisrine sauga – įgyvendintus projektus, renovuojamus žmonių saugumui grėsmę keliančius pastatus, atnaujinamą įrangą. „Kitiems regionams Lazdijus bei čia dirbančius priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistus visada nurodome kaip pavyzdį“, ‒ sakė A. Bautronis.

 

 Lazdijų raj. sav. administracijos vyr. specialistė viešiesiems ryšiams Neringa Milašiūtė

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.