Kodėl verta kreiptis į dermatologą, o ne gydytis patiems?

Kodėl verta kreiptis į dermatologą, o ne gydytis patiems?

Odos susirgimai ir ligos yra tokie pat rimti sveikatos sutrikimai, kaip is visi kiti negalavimai. Daugelis žmonių pastebėję, kad oda rausta, tampa jautri ar atsiranda įtartinų spuogelių židinių, mano, jog tai laikinas ar nereikšmingas sudirgimas, kuris yra laikinas ir nepavojingas – todėl numoja į šiuos negalavimus ranka. Toks požiūris yra žalingas, nes tokie simptomai, kaip odos bėrimai, inkštirų gausa, odos paraudimas gali reikšti, jog sergate akne.

Aknę reikia itin kruopščiai ir ilgai gydyti, nes tai sudėtinga lėtinė odos liga. Dažnai į aknę pro pirštus pasižiūri vyresnio amžiaus žmonės, kadangi visuomenėje įsitvirtinęs standartas, kad šia odos liga serga tik paaugliai brendimo laikotarpiu. Tačiau tai tik mitas. Aknė vienodai puola tiek jaunus, tiek vyresnius žmones.

Didžiausias aknės gydymo priešas yra manymas, kad ši liga praeis savaime. Ne ką geresnis sprendimas yra ėmimasis aknę gydyti liaudies metodais, dirginančiais šveitikliais, kurie dažniausiai dar labiau žaloja odą ir skatina aknę. Kaip ir susirgus plaučių uždegimu, taip ir atsiradus aknei yra privaloma kreiptis į atitinkamos srities gydytoją. Šiuo atveju pagalbos reikia kreiptis į dermatologą.

 

Kodėl būtina kreiptis į dermatologą, susirgus akne?

Visų pirma - todėl, kad aknė yra ne tik odos liga. Kalbant mediciniškai, aknę galima apibrėžti kaip odoje esančių riebalinių liaukų veikimo sutrikimą. Ši odos liga gali prasidėti bet kurioje kūno vietoje, kurioje yra daug riebalinių liaukų. Skirasi ir šios ligos intensyvumas, ir forma, ir ligos įsisenėjimas. Tai dažniausiai priklauso nuo to, kaip sergantysis prižiūri odą, ar teisingai maitinasi, kokie aplinkos veiksniai jį veikia – stresas, rūkymas, imuninės sitemos ligos, gydymas cheminiais vaistais nuo įvairių ligų ir kt.

Dažniausiai kartu su akne žmogų ima kamuoti ir nepilnavertiškumo jausmas, išsivysto įvairūs kompleksai. Kaip ir minėta anksčiau, derėtų atsiminti, jog aknė pasireiškia ne tik paaugliams, bet ir vyresniems žmonėms. Tai vadinamoji vėlyvoji aknės forma ir ji dažniausiai pasireiškia 25 - 40 metų amžiaus žmonėms.

 

Aknės priežastys

Padidėjusi riebalų gamyba organizme bei riebalinių liaukų esančių odoje aktyvumas – labiausiai skatinantis aknės atsiradimą veiksnys. Šiuos riebalų ir riebalinių liaukų organizme pokyčius, smarkiausiai įtakoja smarkus hormonų kiekio kraujyje padidėjimas.

Net jau sergant aknei, patyrus didesnį stresą, sunkius ir staigius emocinius išgyvenimus, didelę vidinę įtampą, hormonų kiekis kraujyje smarkiai šokteli, o tai skatina dar didesnį aknės išvešėjimą ant odos.

Šoktelėjus hormonų kiekiui kraujyje ir pradėjus riebalų kiekiui per greitai didėti, jie ir negyvos odos ląstelės ima sulipti tarpusavyje, ko pasekoje susiformuoja kamščiai. Šie kamščiai užkemša odos poras, taip ir susidaro inkštirai, kurie odos paviršiuje matomi baltomis arba juodomis viršūnėlėmis.

Užsikimšus odos paviršiaus poroms, atsiranda itin dideli šansai bakterijoms ant odos daugintis ir plisti, o galiausiai kyla odos uždegimas. Taip ir susiformuoja aknė, kuri pasireiškia cistomis, įvairiais raudonais mazgeliais, pūliniais. Kuomet šie bėrimi išgydomi, pūlinukai išnyksta, dažnai kuriam laikui dar lieka nemaloniai atrodantys randai odoje, melsvos ar rausvos spalvų dėmės.

Spuogų ir aknės atsiradimą gali skatinti per daug riebaus ar kaloringo maisto vartojimas, nekokybiškos dekoratyvinės kosmetikos naudojimas, netinkami kremai, alergizuojančių vaistų ar vitaminų vartojimas.

 

Gydyti aknę – būtina

Kad gydyti aknę būtina, ko gero suvokia visi, tačiau negalima to daryti patiems. Dažnas galvoja, kad aknei pagydyti užtenka panaudoti kremą nuo spuogų ar veido prausiklį ir problema išnyks. Tai tikrai nėra tiesa. Aknei pagydyti reikalinga labai daug kantrybės, būtina konsultuotis, tartis ir nebijoti klausti profesionalaus dermatologo, kuris gydys konkrečiai jūsų odą.

Taip pat, būtina suprasti, jog gydymas, kuris tinka vienam, nebūtinai tiks ir kitam, sergančiam ta pačia liga. Todėl, tik gydytojas dermatologas, kruopščiai apžiūrėjęs Jus, gali įvertinti, kokie veiksniai paskatino, kad Jūs susirgote akne ir kokias procedūras bei priemones derėtų rinktis.

Taigi, sergant akne, privaloma kreiptis į dermatologą, todėl, kad aknė nėra tik odos liga. Nesigydant, arba gydantis neteisingai, liga tik plis.

Susirgus akne, privaloma apsiginkluoti geležine kantrybe ir tvirtai žengti į priekį, vadovaujantis dermatologo patarimais. Tik taip elgiantis, vėl galėsite džiaugtis lygia, gražia oda, puikia vidine savijauta bei gražia išvaizda. 

Paveikslėlio peržiūra

Komentarai

Labai informatyvus

Labai informatyvus straipsnis, kuriame suradau daug informacijos apie acne. manau, kad ši liga gali atsirasti dėl labai daug priežasčių, tačiau visiškai pritariu, kad ją būtina kuo anksčiau gydyti ir neleisti plisti organizme.

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.