Koncertas „Kitoks akordeonas“ Veisiejų regioniniame parke

, Zigmas Pūkelis
Koncertas „Kitoks akordeonas“ Veisiejų regioniniame parke

Koncerto akimirka.

Rugsėjo 20 d. Veisiejų regioniniame parke vyko projekto „Kitoks akordeonas 2017: Pasaulio akordeono meno paslaptys“ koncertas, skirtas Lietuvos atkūrimo 100-mečiui.
Lietuvos akordeonistų asociacija, organizuojanti projektą „Kitoks akordeonas 2017: Pasaulio akordeono meno paslaptys“, kviečia į netradicinės formos projekto renginius – koncertus bei edukacinius užsiėmimus Lietuvos muzikos ir meno mokyklose, muziejuose ir kitose koncertinėse salėse.
Renginių ciklas apima net 19 skirtingo pobūdžio veiklų: koncertai, kurių metu skamba įvairiausių stilių bei žanrų muzika, atliekama pačių perspektyviausių prestižinių tarptautinių konkursų laureatų, jaunųjų akordeonistų virtuozų. Atlikėjai įvairiose scenose savo programas pristato atstovaudami skirtingoms ugdymo pakopoms: jauniausieji – muzikos mokykloms, vyresnieji – konservatorijoms bei profesionalai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijai. Pulsuoja kūrybinė atmosfera kompozicijos dirbtuvėse, kur drąsūs eksperimentai laužo nusistovėjusias normas ir padeda jaunajam atlikėjui ieškoti savito muzikavimo braižo. Edukacinės veiklos bei meistriškumo pamokos patikėtos aukščiausiai vertinamiems Lietuvos bei užsienio pedagogams. Ieškomi ir kuriami nauji muzikinio bendradarbiavimo sprendimai tarptautinėse konferencijose bei susitikimuose, kuriuose dalyvauja jaunieji akordeonistai, LMTA pedagogai, lietuvių kompozitoriai ir svečiai iš užsienio.
Šį koncertą kaip šeimininkė įžangine kalba pradėjo Veisiejų regioninio parko direktorė L. Žukauskienė. Žodį tarė ir Lazdijų meno mokyklos Veisiejų filialo akordeonistų mokytoja I. Gudebskienė. Ji į sceną pakvietė šio projekto vadovą LMTA prof. Ričardą Sviackevičių. Šis garbus svetys pasidžiaugė, kad patį pirmąjį šio projekto koncertą atvežė būtent į Veisiejus. 
Koncertą pradėjo šeimininkai – Veisiejų akordeonistų ansamblis, kuris atliko nuotaikingą kūrinį. Vėliau koncertavo svečiai: Jaunius Čibiras – Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos 6 klasės mokinys (jo mokytoja Elena Berezina), respublikinių ir tarptautinių konkursų Lenkijoje, Italijoje, Latvijoje, Rusijoje ir Lietuvoje laureatas, šeimyninis duetas Judita (kanklės, mokytoja Eglė Stuokaitė) ir Jaunius (akordeonas, mokytoja Elena Berezina) Čibirai yra Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos pažiba, kartu muzikuoja nuo pirmos klasės, dalyvauja visuose mokyklos renginiuose, projektuose bei koncertuose, duetas taip pat yra respublikinių ir tarptautinių konkursų Lenkijoje, Italijoje, Latvijoje, Rusijoje ir Lietuvoje laureatas. Vėliau grojo Rimantas Treigys, baigęs Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją pas dėstytoją Liudmilą Šlekonytę-Daunorienę, šiemet įstojo į LMTA docento Raimondo Sviackevičiaus klasę. Jis atliko Aramo Chačaturiano „Tokatą“, parašytą fortepijonui. Salvijus Aukštuolis baigė Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją pas dėstytoją Raimondą Sviackevičių, šiemet įstojo tęsti mokslų į LMTA pas savo dėstytoją Raimondą Sviackevičių. Jis atliko Piero Norgardo „Introdukciją“ ir „Tokatą“. Kūrinys yra parašytas šiuolaikine kalba, specialiai akordeonui. Patricija Makutonovič taip pat baigė Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją pas dėstytoją Raimondą Sviackevičių, šiemet įstojo toliau tęsti mokslus į LMTA pas tą patį dėstytoją. Ji atliko Anatolijaus Kusiakovo siuitos „Praėjusio laiko įvaizdžiai“ II ir XII dalis: „Kaip baisu skęsti mėlynose padangėse“ bei kūrinį „Eisena“. 
Koncerte taip pat grojo akordeonistai Edgaras Didžpinigaitis ir Edvin Cilindz. Koncerto pabaigoje grojo akordeonų kvintetas – P. Makutonovič, E. Cilindz, S. Aukštuolis, E. Didžpinigaitis ir R. Treigys. Šis kvintetas atliko tris kūrinius. Koncerte taip pat dalyvavo Ritos Auksoriūtės, Eglės Stuokaitės ir Liudmilos Daunorienės mokiniai.
Šis koncertas žiūrovams paliko labai didelį įspūdį. Jeigu veisiejiečiai ponios I. Gudebskienės ir kitų geros valios žmonių dėka jau yra įpratę prie paties aukščiausio lygio akordeono muzikos, tai šis koncertas leido pažvelgti į akordeono muziką kiek kitaip. Buvo atliekami itin sudėtingi kūriniai, ir galėjome įsitikinti, kad šiuo instrumentu grojami ne tik linksmi ir populiarūs kompozitorių darbai. Reikia pabrėžti, kad koncerto metu visus nustebino tokio jauno amžiaus atlikėjų meistriškumas.
Po koncerto žodį tarė Lazdijų meno mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui D. Tulabienė, kuri irgi pasidžiaugė tokio aukšto meninio lygio koncertu Veisiejuose. Miestelio seniūnas Z. Sabaliauskas savo ruožtu teigė, kad veisiejiečiai akordeono muzikoje jau nėra buki ir adekvačiai suvokia kūrinius bei koncerto lygį.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.