Konfliktai tarp dviejų verslininkų Veisiejuose sprendžiami nevengiant pasišvaistyti ir netikromis beisbolo lazdomis, ir tariamai turimu ginklu

, Lina Vainaitė
Konfliktai tarp dviejų verslininkų Veisiejuose sprendžiami nevengiant pasišvaistyti ir netikromis beisbolo lazdomis, ir tariamai turimu ginklu

O. Fiodorovas.

Į konfliktą tarp verslininkų – kauniečio Donato Sliosoro bei šiuo metu Veisiejuose gyvenančių Tanios ir Olego Fiodorovų – jau įtraukta ne tik policija, bet ir prokuratūra bei teismai. Ir pabaigos šiai nuožmiai kovai dar nematyti, mat abi pusės aršiai gina savo interesus, viena nevengdama pamosuoti netikra beisbolo lazda, kita – neva turimu ginklu, kurį esą matė sutuoktiniai. Pinigų iššvaistymas, metalo vagystės, dokumentų bei paskolų sutarčių padirbinėjimas, neteisėtas atleidimas – tokie rimti kaltinimai it lavina liejasi iš abiejų konfliktuojančių pusių lūpų.

STEIGĖJAS LIKO NUOŠALYJE
Pirmąjį šios istorijos lapą vertėtų pradėti rašyti nuo tada, kai O. Fiodorovas nusprendė įmonės, rajone labiau žinomos „tarpkolūkinės“ pavadinimu, teritorijoje įrengti biokurą turėjusią gaminti UAB „Agrotera“ (ji anksčiau buvo įregistruota Lazdijų mieste), ir taip sumažinti bedarbių gretas, bent jau veisiejiškių tarpe. Jis buvo ir vienintelis bendrovės akcininkas bei viršininkas.
Dabar jau nesuprasi, kas ką – O. Fiodorovas D. Sliosorą ar atvirkščiai – surado pirmas, mat  šiandien abi pusės įrodinėja sau palankias tiesas. Kad ir kaip ten buvo, sutuoktiniai teigė jau tada žinoję, kad būsimasis jų verslo partneris – ne itin sąžiningas pilietis. Nepaisant to, abu verslininkai žodiniu būdu sutarė, kad D. Sliosoras į būsimą biokuro gamybą investuos maždaug 1 mln. litų ir taps „Agroteros“ viršininku. Kalbant apie akcijas, Fiodorovai apsidraudė – T. Fiodorova, pasinaudodama sutuoktinės teisėmis, pasistengė, kad „Agroteros“ akcijos būtų areštuotos. Dabar jau ir pats velnias nesupaisys, kaip ten buvo ir kam, tačiau D. Sliosoras kartu su Airijos piliečiu Deklanu Tooheru perpus nusipirko 68 proc. bendrovės akcijų. Kam jam reikėjo bendrovės, kurios turtas tebuvo už airio pinigus pirktas pastatas, automobiliai „Honda Accord“ bei „VW Sharan“, o taip pat kompiuterinė įranga, akcijų? Kaip vėliau žurnalistei aiškins D. Sliosoras, jis norėjęs investuoti per aštuonerius metus Airijoje uždirbtus pinigus ir be didelių rūpesčių Lietuvoje tapti solidžiu verslininku. Tačiau šito D. Sliosorui nepakako. Sutuoktinių Fiodorovų teigimu, netrukus D. Sliosoras iš D. Toohero esą pasiėmė įgaliojimą ir vieno akcininkų susirinkimo metu tapo „Agroteros“ generaliniu direktoriumi.
ŽODINIAI SUSITARIMAI PERAUGO Į KALTINIMUS
Po tokios reorganizacijos O. Fiodorovas neliko už borto – jis tapo bendrovės komercijos direktoriumi. Nuo tada, pašnekovo žodžiais, visi „Agroteros“ rūpesčiai užgulė jo pečius. Kad jau šitaip, O. Fiodorovas su D. Sliosoru už likusius airio pinigus sutarė nusipirkti granuliavimo liniją, ateityje turėjusią gaminti biokurą. Kai linija jau buvo Veisiejuose, „Agrotera“ į darbą priėmė keletą veisiejiškių jai surinkti.
Darbas buvo baigtas maždaug per keturis mėnesius,                         beliko pastatyti tik valdymo spintą ir dar šiokios tokios smulkmės. Bet čia pradėjo pykti atlyginimų negaunantys darbininkai. D. Sliosoras, Fiodorovų žodžiais tariant, „Agroteroje“ nesirodė. O. Fiodorovas teigė darbininkams vis dėlto sumokėjęs avansą. Tik jau iš kitos įmonės, kuri buvo isteigta tuo pačiu, kaip ir „Agrotera“, adresu ir apie kurią paminėsiu šiek tiek vėliau, sąskaitos. Su esą D. Sliosoro žinia pardavus bendrovės teritorijoje buvusį nereikalingą metalo laužą, buvo nupirkta medžiagų tolimesniems darbams. Šis susitarimas neva tebuvo žodinis, todėl šiandien O. Fiodorovas kaltinamas ir metalo vagyste.
PINIGŲ PERDAVIMAI – BE DOKUMENTŲ
Tuo tarpu O. Fiodorovas išrūko į Baltarusiją. Kaip dabar pats tvirtina, pasirašyti sutarties dėl žaliavų tiekimo „Agroterai“. Tačiau prieš tai jis Veisiejuose spėjo įregistruoti dar vieną įmonę – GFS Energo, kurią įkūrė su D. Sliosoru bei Baltarusijos piliečiu. O. Fiodorovas tapo šios įmonės, glaudžiai susijusios su „Agrotera“, viršininku, kartu likdamas ir pastarosios bendrovės direktoriumi komercijai. Buvo pradėta ieškoti dar vienos granuliavimo linijos, turėjusios keliauti į Baltarusiją – šioje kaimyninėje šalyje yra analogiška biokuro gamykla. Pardavėjas, šiaulietis Egidijus Averlingas, netruko atsirasti – jis turėjo granuliavimo liniją, už kurią užsiprašė 130 tūkst. litų. Buvo pasirašyta preliminari pirkimo–pardavimo sutartis, pagal kurią E. Averlingas išsyk gaus 100 tūkst. litų, likusius – kai linija jau bus paleista į darbą. O. Fiodorovas už pirkinį teigė išsyk sumokėjęs 50 tūkst. litų, likusius žadėjo atiduoti maždaug po savaitės. Tačiau čia, pašnekovo teigimu, prasidėjo D. Sliosoro skambučiai. Neva jis pats panoro nuvežti likusią dalį pinigų šiauliečiui. Atvirai pasakius, sunku suvokti, kaip O. Fiodorovas galėjo taip pasielgti – 50 tūkst.litų D. Sliosorui jis perdavė pusiaukelėje tarp Lazdijų ir Veisiejų, Gudelių kaimo teritorijoje. Šį sandorį matė tik T. Fiodorova bei sutuoktinių sūnus Andrius.
NUOSAVYBĖ – APGAULĖS BŪDU?
Tačiau netrukus Fiodorovai užuodė kažką negero. Ypač po to, kai grįžusiam iš komandiruotės Baltarusijoje O. Fiodorovui D. Sliosoras pareiškė nenorįs su juo turėti jokio bendro biznio ir atleido iš „Agroteros“ direktoriaus komercijai pareigų. Negana to, neva atsirado išankstinė akcijų pirkimo sutartis, pagal kurią O. Fiodorovas parduoda D. Sliosorui savo turimas akcijas už 5 tūkst. litų. Kad šitaip, O. Fiodorovas savo akcijas suskubo perrašyti žmonos Tanios vardu. O jau netrukus sutuoktiniai dūmė į Šiaulius įsitikinti, ar D. Sliosoras tikrai sumokėjo pinigus už granuliavimo liniją. Ten, sutuoktinių teigimu, jie jau rado D. Sliosorą su dar dviem įspūdingo stoto vyrukais. Trijulė ardė į Baltarusiją turėjusią keliauti granuliavimo liniją. Dabar, sutuoktinių teigimu, minėtoji linija yra „Agroteros“ nuosavybė.
„D. Sliosoras yra neprognozuojamas žmogus, jis grasino man susidorojimu. Aš bijau namie būti viena, bijau prieiti prie durų, automobilio. Iš namų net išvežiau vienturtį savo sūnų“, – verkė T. Fiodorova. Paklausta, ko siekia buvęs verslo partneris, moteris nedvejodama atsakė: „Užvaldyti mano turtą ir sužlugdyti mano šeimą. Pagalvokite, automobiliai „Honda Accord“ ir „VW Sharan“ buvo pirkti už mano pinigus ir buvo „Agroteros“ nuosavybė. D. Sliosoras juos nutempė tiesiog iš mano namo kiemo. Kaip tai pavadinti? Manyčiau, svetimo turto užvaldymas apgaulės būdu.“
Abu sutuoktiniai nesiėmė spėlioti, kuo baigsis šis karas. Policija, prokuratūra, teismai – Fiodorovai jau perėjo šias instancijas, tačiau kada bus padėtas taškas, dar nežinia.
SUTUOKTINIAI TURI PSICHOLOGINIŲ PROBLEMŲ?
Nedovanotina klaida būtų buvę nepakalbinti paties D. Sliosoro, kuris pasirodė besąs ne itin kalbus pašnekovas. Vos užsiminus apie Fiodorovus, jis pareiškė, neva sutuoktiniai turi psichologinių problemų ir jis, D. Sliosoras, nežinąs, kaip nuo jų apsiginti.
Pasak D. Sliosoro, būtent O. Fiodorovas jį susiradęs, išdėstęs savo viziją apie biokuro gamybą Veisiejuose ir kartu pasiūlęs užsiimti šiuo verslu. Aštuonerius metus išdirbęs Airijoje, D. Sliosoras sakė Lietuvoje tikėjęsis investuoti sunkiai uždirbtus pinigus ir išvystyti verslą. Ir kokią nedovanotiną klaidą padaręs, kad susidėjo su Fiodorovais. „Pernai vasarą pas mane atėjo T. Fiodorova. Ji verkė, kalbėjo apie tariamą vyro neištikimybę ir siūlė su juo nesusidėti. Tąsyk pamaniau, kad tai – įskaudintos moters kerštas sutuoktiniui, ir į viską numojau ranka. Tokio finalo nelinkėčiau niekam.“
Šiandien D. Sliosoras kaltina O. Fiodorovą pinigų iššvaistymu, jau minėto metalo vagyste, nelemtos granulių gamybos linijos pasisavinimu, psichologiniu smurtu. Esą beveik kasdien jis į mobilųjį gaunantis T. Fiodorovos žinutes, kuriose yra sveikinamas su dar vienu ikiteisminiu tyrimu ir panašiai. Tačiau paprašytas parodyti bent vieną tokią žinutę, D. Sliosoras tą padaryti atsisakė. Jis neįvardino ir sumos, kurią tariamai investavo į biokuro gamybos bendrovę Veisiejuose.
„Galiu pasakyti tik tiek, kad čia investavau nemažus pinigus, tačiau užuot ramiai dirbęs turiu rūpintis savo bei bendrovės saugumu, samdytis advokatus ir vaikščioti po policijas bei teismus“, – tvirtino pašnekovas. Jis negalėjo nusakyti priežasties, kodėl rožinių iliuzijų pradžioje turėjęs verslas dabar pavirto kaltinimų ir tariamų grasinimų lavina. Netrukus už lango suūžė automobilis. „Štai ir Fiodorovai“, – man pasirodė, kad D. Sliosoras pasimetė.
INCIDENTAS ŽURNALISTĖS AKIVAIZDOJE
Išties, netrukus į kabinetą, kuriame kalbėjomės, įėjo sutuoktiniai Fiodorovai. Pokalbis tarp buvusių partnerių nors ir mano akivaizdoje nebuvo itin draugiškas. T. Fiodorova reikalavo pasirašyti kažkokius dokumentus, jos vyras norėjo pasiimti neva pastate likusius savo daiktus. Tačiau D. Sliosoras nesileido į kalbas, tad O. Fiodorovas netrukus jau skambino policijai, o pats D. Sliosoras savo ruožtu rinko kažkokio teisininko telefono numerį, teiraudamasis, kaip jam pasielgti su nepaklusniais buvusiais verslo partneriais. Man, kaip pašaliniam žmogui, buvo keista tokia bendravimo taktika. Kad ir kaip bebūtų, T. Fiodorova yra UAB „Agrotera“ akcininkė, jos vyras – bendrovės GFS Energo vadovas. O minėtoji bendrovė, kaip jau buvo minėta, yra tose pačiose, kaip ir „Agrotera“, patalpose. Tačiau netrukus T. Fiodorova anaiptol ne švelniai už rankos buvo ištempta į kiemą, duryse spragtelėjo raktas. Lauke buvęs jos sutuoktinis nesnaudė – iš automobilio bagažinės išsitraukė iš skietmedžio pagamintą pagalį, labai panašų į beisbolo lazdą. Dabar policijai skambino jau D. Sliosoras... Po pareigūnų įsikišimo Fiodorovai iš teritorijos išvyko, o į kabinetą grįžęs D. Sliosoras vėl užrakino duris... Tad šįsyk, tegul ir su policijos įsikišimu, verslininkai išsiskirstė taikiai. Tik kažin, ar ši taika truks ilgai.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.