Krepšinis: „Dzūkų žinių“ pergalė mažajame finale.

Remigijus Paulionis

Šventinį penktadienį, Lazdijų sporto centre, vyko Lazdijų rajono vyrų krepšinio pirmenybių finalinės varžybos.

Varžybos prasidėjo tritaškių metimų konkursu, kuriame galėjo dalyvauti visi norintys krepšininkai. Savo riešo taiklumą nuo trijų taškų zonos panoro išbandyti penkiolika krepšininkų. Konkursas vyko įprastomis tokiems konkursams taisyklėmis: nuo tritaškio zonos reikėjo atlikti po penkis metimus, iš penkių tritaškių zonos vietų, kai už kiekvieną pataikytą metimą dalyvis gauna po vieną tašką, o paskutinis pataikytas metimas vertinamas dvejais. Krepšininkai ištraukę burtus sužinojo savo eilės numerį. Burtai lėmė, kad pirmas startavo Mantas Baigys. Jis iš 30 galimų taškų tesurinko 8. Pirmojo rato nugalėtoju tapo Edvinas Vaina kuris iš 30 galimų taškų surinko net 18, tai buvo geriausias pirmo rato rezultatas. Į sekantį etapą pateko krepšininkai surinkę daugiausia taškų: Edvinas Vaina, Vytenis Vaivada, Marijus Jurkiūnas ir Gytis Radzevičius. Į finalą išėjo 16 taškų surinkęs Edvinas Vaina ir 13 taškų pelnęs Gytis Radzevičius. Pirmasis finalą pradėjo G. Radzevičius. Jis kaip ir pusfinalyje surinko 13 taškų. Toliau sekė E.Vainos triumfas. Nors Edvinas ir nepagerino savo pirmo rato rezultato, tačiau vėl, kaip ir pusfinalyje pelnytų 16 taškų jam suteikė tritaškių metimų snaiperio konkurso nugalėtojo titulą.

[caption id="attachment_459" align="alignnone" width="225" caption="Edvinas Vaina ir Darius Liaukevičius"][/caption]

Edvinai ar ruošeisi šiam tritaškių konkursui?

Taip, ruošiausi keletą dienų prieš tritaškių konkursą. Aš lankau krepšinio treniruotes Lazdijų sporto centre. Kiekvieną treniruotę mokomės net tik krepšinio technikos subtilybių, bet ir tritaškių metimų. Dėkingas savo treneriui Ričardui Čepononiui, kuris padėjo man savo patarimais, net ir konkurso metu.

Kokie Tavo tolimesni planai? Ar jie susiję su krepšiniu?

Vienareikšmiškai – tobulėti. Ne tik kaip tritaškių snaiperiui, bet ir kaip krepšininkui.

Ko norėtum palinkėti savo pralaimėjusiems priešininkams?

Palinkėčiau daugiau darbo įdėti ruošiantis tokiems turnyrams ir pagalvoti, ar apskritai verta juose dalyvauti jei neesi iki galo tam pasiruošęs.

Na bet penktadienio vakaras nepasibaigė vien tritaškių konkursu. 17val. prasidėjo ilgai lauktas mažasis finalas tarp „Dzūkų žinių“ ir „Veisiejų TVM“ komandų dėl trečiosios Lazdijų rajono vyrų krepšinio pirmenybių vietos. Finalinėms varžyboms teisėjavo patyrę, regionų krepšinio lygos teisėjai iš Marijampolės Deivydas Jurkša ir Vytautas Jogminas.

Varžybos prasidėjo ir jau po pirmojo metimo „Dzūkų žinių“ komanda išsiveržė į priekį. Nors „Veisiejų TVM“ komanda buvo kiek prisivijusi „Dzūkų žinias“, bet pirmą kėlinį šeimininkai laimėjo rezultatu 16:13. Antrasis kėlinys skyrėsi nuo pirmojo tuo, kad svečiams jai vis labiau teko vytis stipriai įsibėgėjusius „Dzūkų žinių“ komandos krepšininkus. Komandos išėjo ilsėtis į didžiąją pertrauką rezultatui esant 48:24 “Dzūkų žinių“ naudai.

[caption id="attachment_460" align="alignnone" width="300" caption="Dzūkų žinios pirmauja"][/caption]

Varžybų pertraukėlių metu pilnutėlėms Lazdijų sporto centro sirgalių tribūnoms nebuvo kada nuobodžiauti. Jiems šoko Lazdijų sporto centro aerobikos šokėjos, treniruojamos Editos Pacukonytės. Merginos stebino susirinkusius žiūrovus sudėtingomis aerobinėmis figūromis. Trečiasis kėlinys buvo dar emocingesnis. Varžybų teisėjams teko paplušėti iš peties. Šio kėlinio metu komandoms buvo išdalintos techninės pražangos.

Tačiau net pražangos nesustabdė „Dzūkų žinių“ komandos krepšininkų. Jie ketvirtą kėlinį pabaigė turėdami 29 taškų persvarą, ir rezultatu 84:55 nugalėjo savo priešininkus ir iškovojo trečiąją vietą Lazdijų rajono turnyre.

Pakalbintas “Dzūkų žinių” komandos treneris Artūras Grochovenko.

Ar esate patenkintas trečiąja vieta?

Taip. Esame labai patenkinti. Gaila tik to, jog mums pritrūko treniruočių su visais komandos nariais, nes daugelis krepšininkų studijuoja, gyvena ir dirba ne Lazdijuose, todėl dažniausiai susitinkame tik varžybų metu.

Kaip vertinate šį Lazdijų rajono vyrų krepšinio pirmenybių turnyrą?

Turnyras kaip ir pavykęs, tik kartais pakiša koją jaunieji varžybų teisėjai, kuriems, manau, dar trūksta teisėjavimo patirties. Galvoju, jeigu būtų išspręstas klausimas dėl teisėjų, tada viskas būtų išties puiku.

Kuriuos savo komandos krepšininkus išskirtumėt kaip daugiausiai prisidėjusius prie pergalių?

Norėčiau labai padėkoti visai komandai už iškovotą trečiąją vietą. Asmeniškai dėkoju Mariui Ažukui ir Justinui Armanavičiui, kurie tikrai ženkliai prisidėjo prie pergalių viso šio turnyro metu. Taip pat dar norėčiau padėkoti Kęstučiui Grigaliūnui, kuris padėjo ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir buvo puikus komandos vadybininkas. Jis informuodavo komandos narius apie organizuojamas treniruotes ir viso turnyro eigą.

Ar pamatysime „Dzūkų žinių“ komandą šiame turnyre kitais metais?

Manau, kad dalyvausime. Tačiau visų pirma reikia „atvėsti“ ir sutvardyti emocijas.

Kalbinamas „Dzūkų žinių“ komandos narys K.Grigaliūnas.

Kęstuti, ar įvykdėte savo planą?

Mūsų komandos planas buvo patekti į ketvirtuką. Įvykdėme tai ko norėjome, bet tuo pačiu padarėme ir truputi daugiau – iškovojome trečiąją vietą. Per paskutines varžybas „gerai trenkėme durimis“. Mes esame vieninteliai iš Lazdijų miesto komandų papuolę į ketvirtą. Naudodamasis proga noriu padėkoti mūsų remėjui „Dzūkų žinioms“

Ką galvoji dėl kitų metų turnyro?

Ruošimės dalyvauti ir tikiu, kad kitais metais būsime dar stipresni ir pateksime į didįjį finalą.

Po mažojo finalo sekė didysis. Finale dėl aukščiausių apdovanojimų susitiko Kapčiamiesčio ir Šeštokų komandos. Varžybų metu abi komandos įrodė, kad yra vertos didžiojo finalo. Rungtynės buvo įtemptos tiek krepšininkams, tiek sirgaliams, kurių buvo gausu tiek iš Šeštokų, tiek iš Kapčiamiesčio. Deja, gausus Šeštokų komandos sirgalių būrys, ne tik skandavęs, bet ir intensyviai mušęs būgnus, neišgelbėjo savo komandos. Šeštokų komandos krepšininkams teko pripažinti sunkiai iškovotą Kapčiamiesčio komandos pergalę, tik 2 taškų persvara. Rezultatu 75:73 nugalėtojo Kapčiamiesčio komanda.

Interviu su Šeštokų komandos vadovu Rolandu Šertvyčiu.

Kaip jaučiatės pralaimėję tik dvejais taškais?

Geriau, jau būtume pralaimėję dvidešimt taškų negu tik dvejais. Jeigu būtų mūsų komandos narys paskutinėmis sekundėmis sumetęs visus tris baudų metimus, būtume turėję pratesimą ir galbūt pergalė būtų buvusi mūsų rankose, bet...

Ko norėtumėte palinkėti savo komandos sirgaliams?

Labai, labai didelis ačiū. Jie buvo tarsi šeštasis žaidėjas aikštelėje.

Kalbinamas nugalėtojų komandos atstovas Zigmas Kukučionis.

Kokios nuotaikos tapus turnyro čempionais?

Nuotaikos labai geros. Pergyvenu tik dėl to, kad vienas mūsų komandos krepšininkas patyrė traumą.

Ar dalyvausite turnyre kitais metais?

Kitais metais bandysime dalyvauti, bet viską parodys laikas. Žinome, jog čempionų vardą sunkiau išsaugoti negu jį laimėti.

Jūsų komandą palaikė nemažas būrys sirgalių. Ko jiems norėtumėte palinkėti?

Labai didelis dėkui sirgaliams. Taip pat Kapčiamiesčio seniūnui, tiems kas visa tai suorganizavo ir visiems kitiems prisidėjusiems prie mūsų pergalės. Norėčiau padėkoti visiems mūsų komandos žaidėjams rungtyniavusiems visą turnyrą.

Ką galite pasakyti apie patį turnyrą?

Manau turnyras tikrai buvo pavykęs ir reikalingas. Reikėtų tik išspręsti klausimą dėl teisėjavimo problemų, bet visa tai paliekam kitiems metams ir džiaugiamės pergale.

Viskam yra pradžia, bet yra ir pabaiga. Lazdijų rajono vyrų krepšinio pirmenybių turnyras pasibaigė krepšininkų apdovanojimais. Buvo išrinkti visų keturių finalinių komandų naudingiausi žaidėjai. „Veisiejų TVM“ komandos naudingiausiu žaidėju pripažintas – Karolis Kubilius, „Dzūkų žinių“ komandos –Marius Ažukas , „Šeštokų“ komandos – Arvydas Botyrius , „Kapčiamiesčio“ komandos – Martynas Jančiulis. Turnyro komandos apdovanotos medalių komplektais ir taurėmis bei Lazdijų rajono savivaldybės įsteigtais prizais. Sporto centro direktorius Anatolijus Mikutovskis, padėkojo vyriausiam varžybų teisėjui Dariui Liaukevičiui už nepriekaištingą darbą, Ričardui Čepononiui už paruoštus teisėjus kurie teisėjavo visą čempionatą, tai Lazdijų SC auklėtiniai ( Mantas Baigys, Domantas Margelis, Šarūnas Labenskas, Arminas Bučinskas, Gytis Nikiforovas, Dovydas Jarmala, Paulius Grėbliūnas, Vaidas Čėsna). Iki susitikimo kitais metais.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.