Kviečiame teikti naujus pavadinimus J. Janonio ir V. Montvilos gatvėms

, Lazdijų r. sav. inf.
Kviečiame teikti naujus pavadinimus J. Janonio ir V. Montvilos gatvėms
Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis gavo Visuomeninės tarybos prie Lietuvos Respublikos Seimo laisvės kovų komisijos raštą, kuriame informuojama apie šios komisijos posėdyje pririmta sprendimą kreiptis į visų rajonų savivaldybių merus su prašymu iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo išsiaiškinti visus okupacijos metais pastatytus sovietinės ideologijos paminklus ir juos pašalinti iš viešųjų erdvių.
Paminklų žuvusiems sovietinės armijos kariams užrašų lentelėse pašalinti žodžius, neatitinkančius istorinės tiesos, klaidinančius ir žeidžiančius visuomenę, arba pastatyti lenteles su paaiškinamuoju tekstu.
Šiame rašte taip pat atkreipiamas dėmesys, jog dar daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių yra gatvių, pavadintų sovietinių aktyvistų, pokario metais aktyviai veikusių įtvirtinant vietinę okupacinę valdžią  pavardėmis. Todėl Visuomeninė taryba prie Lietuvos Respublikos Seimo laisvės kovų komisijos prašo visų savivaldybių merus kuo skubiau imtis iniciatyvos ir tokius visuomenę piktinančius bei klaidinančius pavadinimus pakeisti.
Šį Visuomeninės tarybos prie Lietuvos Respublikos Seimo laisvės kovų komisijos raštą rajono savivaldybės meras buvo pavedęs  nagrinėti rajono savivaldybės administracijos skyriams, kurių kompetencijoje yra šie klausimai.   Meras taip pat buvo nurodęs teikti siūlymus, ką reikėtų keisti,  tikslinti arba naikinti mūsų rajono savivaldybės teritorijoje. Vieni pirmųjų tokių pasiūlymų, gautų iš rajono savivaldybės administracijos darbuotojų, yra  pakeisti Lazdijų miesto J. Janonio ir Veisiejų miesto V. Montvilos gatvių pavadinimus.
Todėl rajono savivaldybės meras Artūras Margelis kreipiasi į šių miestų, o ypač – į šių gatvių bendruomenes, prašydamas siūlyti naujus pavadinimus minėtoms gatvėms. Kadangi šie naujieji pavadinimai atsiras jau kitais metais, kurie bus šimtieji atkurtos Lietuvos istorijoje, tai būtų tikslinga šią datą įamžinti ir gatves pavadinti Lietuvos nepriklausomybės istorijai svarbių asmenybių ar įvykių vardais.
Rajono savivaldybė laukia rajono gyventojų pasiūlymų iki 2018 metų sausio 15 dienos el. paštu info@lazdijai.lt arba užeiti į savivaldybės administracijos vieno langelio kabinetą, seniūnijas ir išdėstyti savo pasiūlymus raštu.

Komentarai

zaliakalnio

zaliakalnio

Montvilos g. - K. Pertausko

Montvilos g. - K. Pertausko g.

Laba diena. Siulyčiau

Laba diena. Siulyčiau Montvilos gatve pakeisti y kaip ir kaune jungenčia su Savanoriais K. Petrausko. Tai Kipro Petrausko gatvė. K. Petrauskas :Kipras Petrauskas (1885 m. Lapkričio 23 d., Kaip Ciprijonas Petrauskas - 1968 m. Sausio 17 d.) Buvo lietuvių operos tenoras (sukurtas apie 80 vaidmenų), profesorius ir Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Su juo susijęs nacionalinis operos fondas.Jis buvo vedęs Eleną Žalinkevičaitę-Petrauskienę . 1942 m. Jis buvo paprašytas paslėpti žydų kūdikį Dana Pomeranzą, kurią jis ir jo žmona sutiko daryti.Norėdami geriau paslėpti mergaitę, jis ir jo žmona paliko miestą, pirmiausia persikėlė į lietuvių kaimą, vėliau į Austriją, vėliau į Vokietiją. 1947 m. Jie grįžo į Lietuvą, rado Dano tėvus ir atidavė jai atgal

J.Janonio į Stepano

J.Janonio į Stepano Banderos-didžiojo Lietuvos draugo Evil

sveiki. Labai tinkantis

Smile sveiki. Labai tinkantis pavadinimas K. Petrausko keisti Montvilos g.

Montvila kesti Kipro

Montvila kesti Kipro Petrausko Grade

Keisti į Kipro Petrausko ☺️

Keisti į Kipro Petrausko ☺️

Pritariu. Montvilos g keisti

Pritariu. Montvilos g keisti K. Petrausko

Montvila-Laisvės

Montvila-Laisvės

Montvilos į Byrkakaklių !

Montvilos į Byrkakaklių !

K. Petrausko

K. Petrausko

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.