L. Žukauskienė: „Poilsiautojai tapo kultūringesni“

L. Žukauskienė: „Poilsiautojai tapo kultūringesni“

„Poilsiautojai tapo daug kultūringesni, tačiau dar dažnai pasitaiko stovyklautojų, nesilaikančių nuostatos, jog statyti palapines, kurti laužus galima tik specialiai tam įrengtose informaciniais ženklais pažymėtose vietose (stovyklavietėse)“, — kalbėjo Lina Žukauskienė.

Poilsiavimo sezonas jau baigiasi. Todėl apie jį ir pasiteiravome Veisiejų regioninio parko direktorės Linos Žukauskienės. 
 
– Kuo šis poilsiavimo sezonas skyrėsi nuo kitų, kokie darbai laukia rudenį?
– 2015 m. besibaigiantį poilsiavimo sezoną skiria nuo kitų, ankstesnių, tai, kad šiais metais poilsiautojus ir Veisiejų regioninio parko lankytojus priimdavome Lankytojų centre su naująja vidaus ekspozicija „Gyvenimas tarp vandenų“. Dirbome savaitgaliais. Malonu tai, kad lankytojų centrą aplankė ne tik svečiai iš Lietuvos ir užsienio, bet ir vietiniai Veisiejų ir aplinkinių kaimų gyventojai.
 
– Teko girdėti, kad anksčiau poilsiautojai savo nenuspėjamu elgesiu pridarydavo Jums rūpesčių, gal dabar jie tapo kultūringesni?
– Tiesa, poilsiautojai tapo daug kultūringesni, palieka mažiau šiukšlių, domisi saugom, teritorija ir jos lankymo taisyklėmis, tačiau dar dažnai pasitaiko stovyklautojų, nesilaikančių nuostatos, jog statyti palapines, kurti laužus galima tik specialiai tam įrengtose informaciniais ženklais pažymėtose vietose (stovyklavietėse) rekreacinėse zonose ir kitose teritorijų planavimo dokumentuose pažymėtose vietose.
 
– Nelegalios statybos. Kiek tokių turite savo parko teritorijoje, kokios tendencijos šioje srityje?
– Nelegalių statybų tendencija tokia: 2015 m. naujai užfiksuota 1 statybos, kurios pagal kompetenciją perduotos Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai. Iš ankstesnių metų (2002–2014 metų laikotarpio) nelegalios statybos, kurių pašalinimo procedūros vykdomos teismų arba antstolių, – 12.
 
– Ruduo Jums taip pat įtempto darbo metas. Malonu, kad jūs ne tik prižiūrite saugomas teritorijas, bet daug dėmesio skiriate kultūros puoselėjimui – jūsų parko administracijos patalpose rengiami koncertai, parodos. Kokius darbus esate numatę atlikti šį rudenį, į kokius renginius pakviesite rajono gyventojus, veisiejiečius, svečius?
– Tikrai neturime kada nuobodžiauti, planų turime daug ir stengsimės juos įgyvendinti.
Rugsėjo 12  dieną rengiame orientacinį dviračių žygį po Veisiejų regioninio parko teritoriją.
Spalio 16 arba 23 dienomis (dar data bus tikslinama) esame numatę  styginių kvarteto koncertą, skirtą Mykolo Kleopo Oginskio 250 metinių proga.
Spalio pradžioje vyks Lietuvos saugomų teritorijų kultūrologų pasitarimas, skirtas Regionų metams. 
Rugsėjo–lapkričio mėnesiais Veisiejų miesto istorinės dalies tradicinės architektūros tyrimai ir kt.
 
– Ačiū Jums ir linkime sėkmės!

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.