Lazdijiečio laimikis – 12 kilogramų karpis

, Vaidotas Morkūnas
Lazdijiečio laimikis – 12 kilogramų karpis

Skirmanto Karaliaus 12 kilogramų karpis sugautas Avirio ežere.

Mūsų rajono ežeruose yra įspūdingų žuvų. Jau rašėme, kaip veisiejietis Veisiejo ežere pagavo įspūdingą 37 kilogramų šamą.
Savaitgalio žvejyba lazdijiečiui Skirmantui Karaliui Avirio ežere irgi buvo sėkminga. Jis su plūdine meškere pagavo 12 kilogramų karpį. Lazdijietis sakė, kad gyvenime tai jo didžiausia sugauta žuvis,  anksčiau buvo sugavęs apie 9 kilogramų lydeką. 
„Mane draugai pakvietė prie Avirio ežero pagaudyti karšių. Jie toje vietoje šeria žuvis, jaukina. Nuvykęs ir pirmą kartą užmetęs jau turėjau kibimą. Griebė ir nutraukė pavadėlį, kurį aš rišu iš pinto valo, nes jo žuvis nejaučia. Šalia manęs žvejojęs draugas irgi prarado pavadėlį – ir jam nutraukė. Užsirišęs uždėjau slieką ir vėl užmečiau. Gal po kokių 10 minučių vėl kibimas. Iš karto plūdė panėrė, jaučiau, kad tai galinga žuvis, nes stipriai nešė kokius 100 metrų į ežerą. Net ritė buvo karšta. Tai paneša, tai aš bandau parsitraukti. Palaukiu, kol nurims, patraukiu vėl kažkiek, taip ir žaidėm. Tas karpis buvo įnešęs į tokias žoles – užsikabino už jų, galvojau, kad jau viskas – pabėgo, atsikabino. Tačiau pavaikščiojau su meškere krantu, paieškojau tokio kampo ir visgi atsikabino, žuvį pavyko patraukti į krantą. Tačiau ji priešinosi. Kai pirmą kartą karpį partraukiau link kranto ir buvo jau arti, draugas bandė samčiu užkabinti – nepavyko, nes pasibaidė ir nuplaukė gilyn. Taip iki kranto partraukiu, o jis vis gilyn ir tolyn neria. Žaidžiau daugiau nei valandą. Paskui jis, matyt, pavargo ir visgi ištraukiau. Na, jausmas tikrai geras. Jaučiausi nugalėtojas. Žinot, tokio dydžio ir tokią stiprią žuvį retai gyvenime pavyksta ištraukti“, – pasakojo lazdijietis. S. Karalius sakėsi karpį suvalgysiąs. 
Prityręs žvejys sakė, kad dažnai tenka žvejoti – mėgsta šį užsiėmimą, yra pagavęs įvairių žuvų – ir lynų, ir karšių. Jis teigė, kad norint ištraukti tokį karpį reikia žvejybai gerai pasiruošti: ir gerą meškerę turėti, ir užsirišti stiprų valą. Šiai sėkmingai žvejybai buvo užsirišęs 0,22 valą ir stiprų pavadėlį iš pinto valo.
Avirio ežeras telkšo tarp Leipalingio ir Druskininkų, yra itin žuvingas. Čia žvejai pagauna karšių, lynų, karpių. Avirio ežerą yra pamėgę karpininkai, čia vyksta karpių gaudymo su dugninėmis meškerėmis Lietuvos čempionatas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.