Lazdijų bibliotekos jaunimo centre — unikali paroda ir edukacinė popietė

, Vytautas Šeštokas
Lazdijų bibliotekos jaunimo centre — unikali paroda ir edukacinė popietė

Ponas Antanas eksponuoja savo fotografuotų roplių nuotraukas, ponia Regina – iš sėklų, gamtoje randamų medžiagų veriamus vėrinius. Moteris, besidominti sėklomis ir augalais, per visą savo gyvenimą yra suvėrusi daugiau nei 100 vėrinių, kuriuose — sėklos, surinktos iš įvairių pasaulio šalių: Tailando, Amerikos, Egipto, Šri Lankos, Turkijos.

Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos jaunimo centro salėje vakar, liepos 15-ąją, atidaryta unikali fotografijų ir vėrinių paroda. Ta proga parodos autoriai Regina ir Antanas Slučkos surengė ir edukacinę pamoką renginio klausytojams – pamokė verti ponios Reginos eksponuojamus vėrinius. 
Paroda, pasak laikinai bibliotekos direktorės pareigas einančios Astos Mickevičienės, veiks mėnesį laiko.
Panevėžio rajono Raguvos miestelyje gyvenantis Lietuvoje žinomas gamtininkas, zoologas, herpetologas, egzotinių gyvūnų augintojas ir mokytojas ekspertas A. Slučka visą savo gyvenimą pašventė gamtamoksliniams tyrimams, jis yra daugelio mokslinių ir mokslo populiarinimo straipsnių bei knygų autorius, bendraautorius, keliautojas. 
Įgyta patirtis leido A. Slučkai tapti puikiu pedagogu, mokinių mylimu mokytoju, įtraukusiu juos į gamtamokslinius mokyklos aplinkos tyrimus. Jo auklėtiniai mokiniai – jaunieji zoologai, ne kartą pripažinti jaunųjų mokslininkų konferencijų, įvairių konkursų nugalėtojais. 
Šiuo metu mokytojas jau pensininkas, bet tęsia keliones į egzotinius kraštus – Nubijos dykumą Egipte, Sacharos smėlynus Tunise, Teidės vulkano apylinkes Tenerifėje, Šri Lankos džiungles, Turkijos kalnus, egzotines Tailando salas. 
Kelionių įspūdžiai, egzotinių gyvūnų ir vaizdų nuotraukos, patirti nuotykiai nepaprastai domina A. Slučkos paskaitų ir parodų lankytojus. 
Kartu su žmona Regina Antanas Slučka rengia parodas ne tik Lietuvoje. Ponas Antanas eksponuoja savo fotografuotų roplių nuotraukas, ponia Regina – iš sėklų, gamtoje randamų medžiagų veriamus vėrinius. Moteris, besidominti sėklomis ir augalais, per visą savo gyvenimą yra suvėrusi daugiau nei 100 vėrinių, kuriuose – sėklos, surinktos iš įvairių pasaulio šalių: Tailando, Amerikos, Egipto, Šri Lankos, Turkijos.
Ponas Antanas – buvęs zoologijos sodo direktorius, visą gyvenimą domėjęsis ropliais, mokykloje, kurioje buvo direktoriumi, buvo sukūręs gyvąjį zoologijos kampelį – vienintelį tokį Lietuvoje. 
Šiuo metu šeima namuose augina daugybę roplių iš visų pasaulio šalių. Kaip parodos atidaryme pasakojo jos autoriai, prieš metus laiko, vaikščiodamas miške, A. Slučka rado daugybę žalčio kiaušinių, kuriuos parsinešė namo ir po kelių dienų išperino 150 žalčiukų. 
Lazdijų bibliotekoje ponia Regina surengė ir edukacinę popietę, kurioje mokė vėrinių vėrimo meno. Nuoširdžiai kviečiame apsilankyti!•

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.