Lazdijų ir Gardino rajonų merai susitarė dėl bendro projekto Modernizuoti rajono sporto bazes uždavinys Nr. 1 — prevencija

, Sigita Vaitkevičė
Lazdijų ir Gardino rajonų merai susitarė dėl bendro projekto Modernizuoti rajono sporto bazes uždavinys Nr. 1 — prevencija

Startas šiam sporto projektui buvo duotas Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio ir Gardino rajono mero Jano Vasilevskio susitikime Gardine šių metų sausio mėnesį.

Vakar rajono savivaldybė sulaukė oficialaus Gardino rajono delegacijos vizito. Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis „Dzūkų žinių“ redakcijai tvirtino, jog Lazdijų ir Gardino rajonų žmones bendradarbiavimo ryšiai sieja jau ne vieną dešimtmetį. Kurį laiką jie buvo nutrūkę, tačiau, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, vėl atsinaujino, įgavo naują prasmę. Į Lazdijus buvo atvykę Gardino rajono vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotojas Valerijus Klimovičius, Gardino rajono kapitalinės statybos valdybos viršininkas Grigorijus Syroiežka,  rajono vykdomojo komiteto Švietimo, sporto ir turizmo skyriaus vedėjo pavaduotojas Viktoras Soloma.   Svečius priėmė, apie rajono savivaldybės pasiekimus bei artimiausius uždavinius projektinėje  srityje papasakojo rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Su svečiais mero kabinete bendrais bruožais buvo aptartos  bendro planuojamo Lazdijų rajono savivaldybės ir Gardino rajono projekto gairės, pasidalinta idėjomis ir abiejų partnerių planais.
 
Sporto objektai didins jaunimo užimtumą
Planuojamas projektas yra susijęs su sporto ir kultūrinių objektų infrastruktūros vystymu abiejų projekto šalių pusėse. Svečiai Lazdijų rajono savivaldybei, kaip labiau patyrusiai europinių projektų įgyvendinimo srityje, pasiūlė tapti pagrindine projekto vykdytoja. Gardino rajono savivaldybė bus šio projekto partnerė. Šalys sutarė ir dėl planuojamų projekto metu sutvarkyti objektų. Mūsų rajono savivaldybė projekto įgyvendinimo metu ketina atnaujinti, sutvarkyti bei išplėsti Lazdijų mieste esančią sporto bazę, t. y. iš esmės rekonstruoti prieš 16 metų pastatytą Sporto centro salę – joje įrengti krepšinio, tinklinio bei mažojo futbolo aikšteles, padidinti vietų skaičių žiūrovų tribūnose,  sutvarkyti persirengimo kambarius, dušus, tualetus, administracines patalpas. Projekto  lėšų taip pat numatoma skirti buvusios senosios sporto mokyklos antrojo aukšto  remontui. Čia bus sutvarkyta treniruoklių, stalo teniso salės, persirengimo kambariai, dušai bei tualetai, taip pat abiejų sporto objektų aplinka. 
Kalbėdamas apie šį projektą su „Dzūkų žinių“ redakcija,  rajono savivaldybės meras Artūras Margelis pabrėžė, jog jis yra gyvybiškai svarbus Lazdijams   ne tik dėl to, jog sportui tinkamų salių neturi mokyklų–darželių „Vyturėlis“, „Kregždutė“  vaikai,  jog labai apkrautos ir netenkina vaikų poreikių Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos sporto salės. Tačiau svarbiausia šių rekonstruojamų ir plečiamų sporto objektų  funkcija – prevencinė. Turėdami puikias sąlygas sportuoti, patrauklias patalpas leisti laisvalaikį pagal įvairius savo pomėgius, jaunuoliai turės mažiau laiko ir noro sėdėti kavinėse su  bokalu alaus rankoje. Merui pritarė ir Lazdijų sporto centro direktorius Darius Liaukevičius. Pasak jo, Lazdijų sporto centrą lanko, jame treniruojasi gabiausi vaikai iš viso rajono – iš viso 580 jaunuolių. Vien vakar Sporto centre treniravosi 182. Tikrai nėra pakankamai vietos ir galimybių patenkinti jaunimo sportinius poreikius turint tokias patalpas, kokios yra šiuo metu. 
 
Gardiną sužavėjo Lazdijų estrados
Gardiniečiai planuojamo bendro projekto lėšomis ketina įsirengti panašiais estradas, kokios yra pastatytos mūsų rajone, Lazdijų ir Veisiejų miestų parkuose. Taip pat jie norėtų atnaujinti savo futbolo aikštyną. Norėdami įsitikinti, kaip realiai jų svajonės atrodo gyvenime, svečiai lankėsi Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos stadione, kuriame yra ir futbolo aikštė su dirbtine danga, taip pat apžiūrėjo Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos patalpas, Lazdijų hipodromą, lankėsi Lazdijų sporto centre. Jie jau ankstesnių kultūrinių vizitų metu buvo nusižiūrėję Lazdijų miesto parke esančią estradą, todėl dėliodami projekto detales įsivaizduoja, jog galės pasistatyti panašią šio projekto lėšomis. 
 
Teiks 3 mln. eurų paraišką
Lazdijų rajono savivaldybė yra pasirašiusi oficialias bendradarbiavimo sutartis: su Gardino miesto taryba – prieš devynerius metus, su Gardino rajono  savivaldybe – prieš dvejus. Šios sutartys leidžia planuoti bendrus darbus, o svarbiausia – vykdyti bendrus Europos Sąjungos lėšomis finansuojamus projektus, kuriems šiuo metu kaip tik atsirado palankios galimybės, nes Europos Sąjungos viena programų apima būtent Pabaltijo regioną – Latviją, Baltarusiją ir Lietuvą. Šiai programai  įgyvendinti  ES numatė 280 mln. eurų. Dalis jų gali atitekti mūsų su baltarusiais planuojamam bendram projektui.  Jo sėkme rajono savivaldybės meras Artūras Margelis sakė yra užtikrintas 100 procentų, nes yra analizavęs mūsų partnerių ryšius, įvertinęs idėjas bei gerai pažįstantis Gardino rajono savivaldybės žmones, kurie imasi šio reikalo. Mero teigimu, jau iki  kitų metų turėtų būti baigti visi formalumai ir pradėti statybos darbai. Planuojama, jog bendro projekto metu abi šalys maždaug vienodomis dalimis įsisavins apie 3 mln. eurų.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.