Lazdijų ligoninėje savo veiklą plečia lenkų medikai

, Sigita Vaitkevičė
Lazdijų ligoninėje savo veiklą plečia lenkų medikai

Lenkų medikai Lazdijuose jau atliko daugiau kaip šimtą savaitgalinių regos korekcijos operacijų. Vienas operuojančių gydytojų — Jan Grochovsky (antras iš kairės).

Vos keturi mėnesiai praėjo nuo to laiko, kai „Dzūkų žinios“ rašė apie pirmuosius Lenkijoje registruotos įmonės – UAB „Katarakta“ – žingsnius Lazdijų ligoninėje, apie pirmąsias regos korekcijos operacijas. Šiandien, kaip „Dzūkų žinioms“ sakė šios bendrovės direktorius Rimas Racis, galima konstatuoti, jog per tuos keturis mėnesius nuveikta labai daug – atlikta daugiau nei 100 operacijų  Lenkijos piliečiams, birželio mėnesį pasirašyta sutartis su Vilniaus teritorine ligonių kasa, kuri finansuoja šias – lazerines regos korekcijos operacijas – ir Lietuvos piliečiams. Po sutarties pasirašymo jau atliktos keturios tokios operacijos mūsų rajono gyventojams. Tarp pacientų iš Lietuvos – rašytoja, visuomenės veikėja, tautodailininkė Zuzana Urbonaitė, kuri šiai svarbiai operacijai ryžosi prieš savo jubiliejinį gimtadienį. 
 
Išeitis surasta bendradarbiaujant
Apie tai, jog po sensacingo Vilniaus teritorinės ligonių kasos žingsnio – nutraukto  Lazdijų ligoninės  Akušerijos skyriaus finansavo,  rajono savivaldybei iškilo opus klausimas, kaip panaudoti likusias tuščias šio skyriaus patalpas, kurios buvo puikiai sutvarkytos ir pritaikytos medicininei veiklai,  „Dzūkų žinios“ rašė  daugiau nei prieš metus. Tuomet, jei šio  laikraščio  skaitytojai prisimena, rašėme, jog savivaldybės meras Artūras Margelis susitiko su Seinų miesto burmistru Arkadiušu Adamu Novalskiu  bei Lenkijoje dirbančiais medikais Michailu Dabrovskiu ir Justina Dabrovska. Susitikimo metu buvo aptartos medicininio bendradarbiavimo galimybės,  buvusiame Akušerijos skyriuje įrengiant patalpas, kuriose būtų atliekamos regos korekcijos operacijos. Svečius tokia galimybė domino dėl keleto priežasčių. Pirmoji  – kad  Lenkijoje kataraktos operacijos eilėje reikia laukti dvejus ar net trejus metus, antroji – kad Lazdijai yra pačiame pasienyje, tad galimybė Lazdijuose gauti tokias pat medicinines paslaugas, tik daug greičiau, būtų patraukli pasienio teritorijoje gyvenantiems lenkams. Trečioji – kad Lazdijų ligoninės patalpų kokybė atitiko Lenkijos medikų lūkesčius. 
 
Planuojama nauja – lazerinio venų šalinimo – paslauga 
Kaip „Dzūkų žinioms“ sakė vakar kalbintas UAB „Katarakta“ direktorius Rimas Racis,  praėjusių metų kovo mėnesį pradėtos beveik metus laiko užtruko įvairios licencijos gavimo, specialios aparatūros ir įrangos pirkimo, medicininio personalo surinkimo  procedūros. Tačiau šiuo metui galima konstatuoti, jog  įdėtos pastangos pasiteisino. Juo labiau, kad ir Vilniaus teritorinė ligonių kasa, pasirašydama sutartį su UAB „Katarakta“ , pripažino lenkų medikų darbo šiame krašte svarbą. 
Įsitikinę, jog Lazdijų ligoninė yra tinkama ir patogi vieta operuotis  Lenkijos piliečiams, jog lenkų medikų paslaugomis ketina naudotis ir lietuviai, UAB „Katarakta“ šiuo metu Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos teikia prašymą dėl  dar vienos  medicininės paslaugos – lazerinės flebektomijos arba lazerinio venų šalinimo operacijų –licencijos. Kaip „Dzūkų žinioms“ sakė Rimas Racis, UAB „Katarakta“ šioms operacijoms atlikti yra numačiusi du medikus. Vienas iš jų – kalbantis lenkų bei lietuvių kalbomis, kilęs iš Punsko, yra kraujagyslių srities specialistas. Antrojo ketinama ieškoti Lietuvoje.  UAB „Katarakta“ planuoja, jog per pusmetį ar kiek greičiau pavyks gauti ir šią licenciją. Tuomet beliks tik nupirkti įrangą, ją sumontuoti. Rimas Racis sakė yra įsitikinęs, jog dabar, kai darbo Lietuvoje, Lazdijuose, patirtis jau yra, antrąją licenciją gauti ir darbą pradėti pavyks maždaug per pusmetį. 
 
Lazdijiečiai  jau gali užsirašyti 
Beje, kalbintas apie lietuvių, ypač – mūsų rajono gyventojų, lęšiuko keitimo (arba kataraktos) operacijas Lazdijuose,  UAB „Katarakta“ direktorius Rimas Racis sakė, kad norint dėl jų užsirašyti reikia kreiptis į Lazdijų ligoninėje dirbančią gydytoją okulistę Vydą Norkienę, kuri ir konsultuoja, ir užrašo į eilę operacijai. Pati UAB „Katarakta“, atlikdama profilaktinį darbą, prieš keletą dienų lankėsi Veisiejų poliklinikoje, kur norintiesiems tikrino regėjimą, parinko akinius. Iš pasitikrinusiųjų 20 pacientų maždaug penkiems buvo rekomenduotos regos korekcijos operacijos.  „Tik delsti nereikia, nes tuomet, kai lęšiukas būna labai sudrumstėjęs, dienos chirurgijos principo jau nebūna galima pritaikyti, reikalinga sudėtingesnė operacija ir ilgesnis gydymas. Tuo tarpu įprasta operacija nėra sudėtinga, trunka 15-20 minučių, o pacientai dar tą pačią dieną yra išleidžiami į namus“, – sakė UAB „Katarakta“ direktorius Rimas Racis.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.