Lazdijų medikas išgelbėjo į avariją patekusiųjų žmonių gyvybes

, Vaidotas Morkūnas
Lazdijų medikas išgelbėjo į avariją patekusiųjų žmonių gyvybes

Lazdijų ligoninėje dirbantis ortopedas-traumatologas Dainius Gibas, išgelbėjęs dviejų žmonių gyvybes, to nesureikšmina ir priduria, kad turbūt kiekvienas būtų pasielgęs taip pat.

Praeitą ketvirtadienį  apie 16 valandą kelyje Lazdijai–Veisiejai, Neravų kaimo teritorijoje, įvyko didelė avarija, kurios metu sužeisti keturi žmonės. Turimais duomenimis, automobilis „Land Rover“, kuriuo važiavo keturių asmenų šeima į Druskininkus, lenkė lengvajį automobilį bei sunkvežimį, tačiau nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė šalia kelio esančioje pelkėje. Visureigis apsivertė ant stogo ir greitai pradėjo skęsti. Jame buvę 4 žmonės – vyras su žmona ir moteris su 5 metų vaiku galėjo prigerti. Tačiau laimingo atsitiktinumo dėka tuo metu tuo keliu važiavo daug automobilių. Vyrai, iššokę iš savo transporto priemonių, gelbėjo į nelaimę patekusius druskininkiečius. Sustojo ir puolė į pagalbą  ir pro šalį tuo metu važiavęs Lazdijų ligoninės gydytojas-traumatologas Dainius Gibas. Jis vakar sutiko papasakoti apie šią avariją ir kaip pavyko išgelbėti druskininkiečių šeimą. „Kai pamačiau, kad įvyko avarija, sustojau ir nubėgau pažiūrėti, kas atsitiko. Viena moteris, kiek supratau, apibrozdinta jau stovėjo ištraukta iš to visureigio. Įvertinau jos būklę – ji buvo išsigandusi, tačiau sąmoninga. Mažametis vaikas irgi buvo sąmoningas, bet skundėsi skausmais. Pro šalį automobiliais važiavę vyrai sugebėjo atversti automobilį ir ištraukti važiavusią 4 asmenų šeimą. Visureigio vairuotojas buvo kiek sunkiau sužalotas. Delsti nebuvo kada, reikėjo įvertinti jo būklę. Kadangi esu medikas ir esu išmokytas, kaip elgtis ir suteikti pirmąją pagalbą, tai turėjau įvertinti ir pirmiausia atverti kvėpavimo takus, ar juose nėra vandens, ir tik po to gaivinti. Paprašiau vieno jauno vyriškio, kad palaikytų nukentėjusiojo galvą, o pats ėmiausi pagalbos. Vyriškis greitai atsigavo. Tačiau kitos moters, vairuotojo dukros, buvusios skęstančiame visureigyje, būklė iš tiesų buvo kritinė – ji buvo pritraukusi dumblo, nesąmoninga, sunkiai kvėpavo, todėl jai teko visų pirma išvalyti kvėpavimo takus ir tik tada daryti dirbtinį kvėpavimą. Dirbtinį kvėpavimą dariau tol, kol atvyko greitoji pagalba, ir ją perdaviau medikams. Girdėjau, kad, vežant į Lazdijų ligoninę, ji sąmonę jau atgavo. O 61 metų visureigio vairuotoją medikai išvežė tyrimui į Alytų, nes jam buvo sutrenkta galva ir įtarta, kad jis patyrė galvos traumą. Kiek dabar esu girdėjęs, visų avariją patyrusių asmenų sveikatos būklė yra normali, jie turėtų pasveikti.
Lazdijų medikas nesureikšmina šios gelbėjimo operacijos.  „Ir kitas tokioje situacijoje būtų daręs tai, ką moka. Svarbiausia, atsidūriau laiku ir vietoje, kur reikėjo pagalbos – aplinkybės sutapo. Tokioje situacijoje reikia išlaikyti sveiką protą – nestresuoti ir greitai imtis priemonių. Įvertinti nukentėjusiojo būklę, jeigu užsikimšę kvėpavimo takai, juos stengtis išvalyti ir tik tuomet daryti dirbtinį kvepavimą arba širdies masažą. Tačiau aš vienas tikrai jų nebūčiau išgelbėjęs. Labai gerai, kad vyrai, važiuojantys pro šalį, sustojo ir puolė traukti iš skęstančio visureigio žmones, o aš įvertinau jų sveikatos būklę ir tų vyrų padedamas gaivinau į avariją patekusius asmenis. Žinot, buvau taip susikoncentravęs į pagalbos teikimą, kad net nemačiau, kaip tuos žmones ištraukė iš skęstančio automobilio. Taigi, džiaugiuosi, kad važiuojantys pro šalį nebuvo abejingi ir kartu išgelbėjome dvi gyvybes. Pirmą kartą patekau į tokią situaciją, kai įvykio vietoje turėjau panaudoti savo žinias. Džiaugiuosi, kad pavyko, tačiau reikėtų padėkoti ir tiems vairuotojams, kurie nebuvo abejingi ir ištraukė žmones iš skęstančio visureigio“, – sakė Lazdijų ligoninės medikas. 
Vakar rajono policijos komisariato pareigūnai teigė, kad dėl šios avarijos atliekamas ikiteisminis tyrimas.

Komentarai

Šaunuoliai gelbėtojai

Šaunuoliai gelbėtojai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.