Lazdijų viešojoje bibliotekoje pristatytas žurnalas „Naujoji Romuva“

, Tadas Mikelionis
Lazdijų viešojoje bibliotekoje pristatytas žurnalas „Naujoji Romuva“

„Naujosios Romuvos“ redaktorius Andrius Konickis (stovi viduryje) dėsto savo mintis apie žurnalą bei jo veiklą. Jam iš dešinės sėdi Kęstas Sukackas bei Gintarius Vžesniauskas, iš kairės Rita Makselytė, Juozas Žitkauskas.

Lietingą pirmadienį jaukioje Lazdijų viešosios bibliotekos salėje vyko kultūros gyvenimo žurnalo „Naujoji Romuva“ 600-ojo numerio pristatymas. Renginyje dalyvavo žurnalo vyriausiasis redaktorius, filosofas, daktaras Andrius Konickis, poetė Rita Makselytė, kūrėjai kraštiečiai Kęstas Sukackas, Gintarius Vžesniauskas ir Juozas Žitkauskas. 
Anot J. Žitkausko, priežastis, kodėl būtent šį „Naujosios Romuvos“ žurnalo numerį pristato Lazdijų krašte, yra jame publikuojama dviejų mūsų krašto poetų – Gintariaus Vžesniausko bei Kęsto Sukacko – kūryba bei dailininkės Gražinos Vitartaitės nutapytų paveikslų, kuriuose vaizduojamas Paveisininkų piliakalnis, reprodukcijos. 
Žurnalo vyr. redaktorius A. Konickis supažindino su žurnalo „Naujoji Romuva“ istorija, papasakojo apie redakcijos veiklą šiandien. Tarpukariu „Naujoji Romuva“ buvo pats populiariausias žurnalas Lietuvoje, tada juo rūpinosi Juozas Keliuotis – pirmasis kvalifikuotas žurnalistas Lietuvoje. Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą, žurnalo veikla buvo nutraukta ir atkurta tik 1994 metais. Dabartinis „Naujosios Romuvos“ žurnalas, pasak A. Konickio, stengiasi išlaikyti ano meto tradicijas ir jas derinti su tuo, kas svarbu šiandien. Žurnalo vyr. redaktorius su meile kalbėjo apie jaunųjų kūrėjų veiklą ir darbų publikavimą. Aktyvaus ir kūrybingo jaunimo dėka viena iš „Naujosios Romuvos“ rubrikų išaugo į atskirą kultūros gyvenimo žurnalą jaunimui „Pašvaistė“. 
Lazdijų rajono savivaldybės mero patarėjas Jonas Gudžiauskas mero Artūro Margelio vardu palinkėjo „Naujosios Romuvos“ redaktoriui kūrybinės sėkmės, o Juozui Žitkauskui padėkojo už tai, „kad kaskart į mūsų rajoną atveža kažką naujo“. 
Pasak Viešosios bibliotekos direktorės Renatos Rudienės, žurnalas „Naujoji Romuva“ yra  atsvara įvairiems mėgėjiškiems skaitiniams. Renginio dalyviai klausėsi Kęsto Sukacko, Gintariaus Vžesniausko bei Ritos Makselytės skaitomų eilių, o Juozo Žitkausko dzūkiškai parašytiems eilėraščiams abejingų neliko. 
Svečiai vėliau iš Lazdijų patraukė į Seirijų miestelio biblioteką, kur jų jau laukė taip pat gausus būrys žmonių.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.