Lazdijuose — mėsinės gyvulininkystės paroda

, Daina Baranauskaitė
Lazdijuose — mėsinės gyvulininkystės paroda

VšĮ Darbo vietų kūrimo fondo vadovas Nerijus Sukackas: „Lazdijų rajone šiuo metu yra apie 20 mėsinių galvijų ūkių, kai tuo tarpu prieš kelerius metus buvo perpus mažiau.“ (Nuotraukoje angusų veislės bulius). (Žurnalo „Mano ūkis“ nuotr.)

Penktadienį Lazdijų hipodrome prasidėjo didelio ne tik žemės ūkio atstovų, bet ir visų šalies gyventojų susidomėjimo sulaukusi specializuota mėsinių galvijų paroda. Parodos lankytojai galėjo pasigrožėti įvairių rūšių mėsiniais galvijais – aubrakais, angusais, šarolė, limuzinais. 
Kaip sakė VšĮ Darbo vietų kūrimo fondo vadovas Nerijus Sukackas, Lazdijų rajone šiuo metu yra apie 20 mėsinių galvijų ūkių, kai tuo tarpu prieš kelerius metus buvo perpus mažiau. „Projekto „5 tūkstančiai aubrakų Lazdijams“ pradžioje mūsų krašte buvo apie 700 mėsinių galvijų, dabar – apie 1800 mėsinių grynaveislių galvijų. O bendrai su mėsiniais grynaveisliais ir mišrūnais Lazdijų rajone yra per 5000 galvijų. Rezultatai neblogi, populiariname mėsinių galvijų auginimą kaip šeimos verslą, kad šeima turėtų pajamas, susikurtų sau darbo vietas, neemigruotų. Taip pat akivaizdžiai pastebima, kad mažėja apleistų žemių, mat jos paverčiamos ganyklomis“, – kalbėjo N. Sukackas.
Tarp daugybės demonstruojamų galvijų savuosius žiūrovams parodė ir ūkininkas Remigijus Urbanavičius. „Šiemet pas mus ūkyje veršiuosis apie 180 karvių, planuojame, kad bus apie 170 veršelių. Mums sekasi gana neblogai. Pasirodė ir pirmieji pardavimai. Jeigu pasirenki gerą veislę, galima ir uždirbti. Mes daugiau orientuojamės į veislininkystę. Planuojame ir toliau iš to pragyventi“, – kalbėjo ūkininkas.
Anot Lietuvos veislinių galvijų asociacijos direktorės Vilmos Živatkauskienės, tokios šventės, vykdomi seminarai ir ūkininkų bei būsimų ūkininkų susidomėjimas – įrodymas, kad šis sektorius auga ir einama teisinga linkme. „Sektorius – augantis. Ateina daug jaunimo. Mums kaip asociacijai didelis iššūkis nenuvilti jaunų žmonių, turime judėti į priekį, ieškoti veislininkystės darbo gerinimo būdų. Šis sektorius turi ateitį. Na, o šventės metu nenorėčiau kalbėti apie subsidijų ir kainų svyravimą, tačiau tai taip pat svarbi tema“, – kalbėjo V. Živatkauskienė.
Šventės metu Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis atkreipė dėmesį, kad būtent šiame krašte viena iš prioritetinių žemės ūkio veiklų – mėsinė gyvulininkystė.
„Džiaugiuosi, kad Lazdijų kraštas pasuko šia kryptimi, nes mėsinių galvijų augintojų daugėja. Buvo laikotarpis, kai Seimas, Vyriausybė, Žemės ūkio ministerija parodė iniciatyvą, kad mėsinė gyvulininkystė verta dėmesio, jie priėmė atitinkamus sprendimus, mūsų taryba taip pat, ir rezultatus jau matome“, – kalbėjo Lazdijų r. savivaldybės meras A. Margelis.
Po šventinio parodos atidarymo vyko daugybė seminarų apie mėsinės gyvulininkystės aktualijas. Paroda bei seminarų ciklas tęsėsi ir šeštadienį. Parodos lankytojams buvo demonstruojama žemės ūkio technika, veikė amatininkų ir prekybininkų mugė, mažųjų laukė kaimiškas vaikų žaidimo kiemelis bei kitos linksmybės, muzikantai ir atlikėjai pristatė nuotaikingą meninę programą.
„Ši paroda yra didelis ir gražus komandinio darbo pavyzdys. Todėl kaip vienas iš organizatorių nuoširdžiai noriu padėkoti VšĮ Lazdijų kultūros centro komandai, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir melioracijos, Ekonomikos, Investicijų skyriams, Lazdijų kaimiškosios ir Lazdijų miesto seniūnijų komandoms, VšĮ Sporto centrui, VšĮ Lazdijų turizmo informaciniam centrui, UAB „Lazdijų vanduo“, Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Lazdijų priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų rajono policijos komisariatui, VšĮ Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stočiai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Lazdijų valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, ūkininkams Almai Rutkauskienei, Remigijui Urbanavičiui, Remidui Jungevičiui, Mariui Baranauskui. 
Nuoširdžiai tariu AČIŪ visiems prisidėjusiems“, – dėkojo  VšĮ Darbo vietų kūrimo fondo vadovas Nerijus Sukackas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.