Lazdijuose projektas „Stovi fabrikėlis ant kojelių keturių“

Lazdijuose projektas „Stovi fabrikėlis ant kojelių keturių“

VšĮ Darbo vietų kūrimo fondo l. e. p. direktorius Nerijumi Sukacku, ūkininkas Remidas Jungevičius su projekte dalyvaujančiais vaikais.

Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija kartu su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir VšĮ Darbo vietų kūrimo fondu įgyvendina projektą „Stovi fabrikėlis ant kojelių keturių“, skirtą pradinių klasių moksleiviams Lazdijų rajone.
2017 m. lapkričio 23 dienos rytą mokykliniu autobusiuku šešiolikos pradinukų grupė iš Lazdijų „Kregždutės“ ir „Vyturėlio“ pradinių mokyklų kartu su VšĮ Darbo vietų kūrimo fondo l. e. p. direktoriumi Nerijumi Sukacku bei juos lydinčiais pedagogais išvyko į ūkininko Remido Jungevičiaus ūkį, esantį Miškinių kaime. 
Vaikai prisipažino, kad daugumai mėsinius galvijus teko matyti tik iš tolo arba rugsėjo mėnesį Lazdijų hipodrome vykusios specializuotos mėsinių galvijų parodos metu. Iš Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos direktorės Vilmos Živatkauskienės pradinukai sužinojo apie mėsinių gyvulių veisles. Drauge su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos gyvulininkystės specialiste Laura Jodokiene tyrė lietaus, tvenkinio, šulinio, akvariumo ir geriamąjį vandenį, termovizoriumi matavo temperatūrą.
Vaikams buvo labai įdomu ūkininko Remido Jungevičiaus ūkyje. Jie ypač džiaugėsi, kad galėjo apžiūrėti Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos mobiliąją gyvulininkystės laboratoriją ir susipažinti su joje esančia įrangą, atliekamais tyrimais.
Sugrįžę iš ūkio į Lazdijų viešosios bibliotekos Jaunimo centrą,  pateko į kūrybines dirbtuvėles. Jų mokytoja tapo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos redaktorė Jolanta Dalia Abarienė, kuri patarė, kaip patiems pasigaminti karvutes. Kiekvienas į namus parsivežė savo darbelį – kalėdinį žaisliuką – karvytę.
Vaikai vaišinosi Lazdijų rajono ūkininko Algirdo Salyklio ūkyje užaugintų galvijų mėsos patiekalais.
Projektas yra tęstinis. Gruodžio 6 dieną į Lazdijus sugužės Alytaus bei Marijampolės pradinukai dalyvaujantys šiame projekte ir kartu su lazdijiškiais varžysis olimpiadoje atsakinėdami į klausimus, spręsdami užduotis bei žaisdami žaidimus mėsinės galvijininkystės tema. Projekte planuojamos veiklos ir kitais metais, kai galvijai jau bus ganyklose.
 
VšĮ Darbo vietų kūrimo fondas 
 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.