Lenkų valdžia atbaidys pirkėjus iš Lietuvos

, Zigmas Pūkelis
Lenkų valdžia atbaidys pirkėjus iš Lietuvos

(A. Srėbalienės, lrytas.lt, nuotr.)

Netrukus Lenkijoje palyginus neseniai išrinkta nauja valdžia gali įvesti parduotuvių apyvartos mokestį. Tokiu būdu sumažėtų ir ten apsiperkančių lietuvių, nes padidėtų įvairių prekių kainos.
Jeigu Lenkijos valdžia, kaip dabar žadama, pavasarį įves parduotuvių apyvartos mokestį, kils maisto, drabužių ir pramoninių prekių kainos. Nors vis dar sklando kalbos, kad Lenkijoje apsipirkti labai apsimoka, bet ten ne viskas taip gražu ir puiku, kaip šnekama. Šioje valstybėje yra nemažai prastos kokybės prekių, kurios kainuoja ne ką mažiau nei Lietuvoje. O juk ir pigiau pirkti prastesnės kokybės prekes Lenkijoje neapsimoka. Kokybiškas daiktas ar prekė, už kurią sumokama daugiau Lietuvoje, tarnauja žymiai ilgiau ir yra vertingesnis. Sakoma, kad šykštus moka du kartus arba nesu toks turtingas, jog pirkčiau pigią prekę. Be to, lyginant kainas Lenkijoje ir Lietuvoje, reikia būti iki galo sąžiningiems  ir sugretinti tokios pat kokybės ir svorio maisto prekes. 
Tai itin gerai pastebi Lenkijos lietuviai, kuriems dažnai nesuprantamas toks Lietuvos piliečių azartas pirkti prekes Lenkijoje. Mūsų tautiečiai iš pastarosios valstybės važiuoja apsipirkti į Lietuvą. Jie teigia, kad Lietuvoje žymiai geresnė prekių kokybė.
Lietuvių kelionės į Lenkiją gali nutrūkti, jeigu šios šalies vyriausybė įves apyvartos mokestį prekybos centrams. Lenkijos premjerė B. Szydlo susitiko su parduotuvių savininkais. Nuspręsta taikyti mokestį nuo apyvartos – jis gali būti apie 0,5–2 proc. Vyriausybė planuoja iš tokio mokesčio per metus gauti beveik 2 milijardus eurų. Jeigu bus priimtas toks sprendimas, prekių kainos padidėtų. Tokiu būdu sumažėtų į Lenkiją važiuojančių apsipirkti lietuvių srautas, nes nebeliktų prekių kainų skirtumo arba jis būtų nedidelis.
Tai būtų palanku Lietuvos ekonomikai ir visam šalies vystymuisi, nes nemažai pinigų nebūtų išvežta į Lenkiją, o liktų mūsų valstybėje. Taip atsirastų galimybė didinti algas ir pensijas bei skirti didesnį finansavimą įvairioms sritims. Tokiu būdu laimėtų abi valstybės: ir Lenkija, ir Lietuva.
Lenkijos vyriausybė, planuodama įvesti apyvartos mokestį prekybos centrams, paskelbė kovą užsienio koncernams, kurie įvairiomis buhalterinėmis gudrybėmis susimažina pajamas, o pelną perveda į užsienį. Manoma, kad taip Lenkijos biudžetas praranda daugiau kaip 9 milijardus eurų per metus.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.