Liepsna pasiglemžė pastatą prie ežero

, Vaidotas Morkūnas
Liepsna pasiglemžė pastatą prie ežero
Antradienį apie pietus didelis gaisras kilo Kapčiamiesčio seniūnijoje, Gervelių kaime esančiame gyvenamajame name, kuris stovi ant Veisiejo ežero kranto.  
Atvykus ugniagesiams, pastatas degė atvira liepsna, stogas buvo įgriuvęs. Gaisro metu beveik visiškai sudegė dviejų aukštų gyvenamasis namas, ręstas iš medinių rąstų, turėjęs medinę perdangą ir šiferio stogą. Nestipriai apdegė menkavertis ūkinis pastatas, stovėjęs už 60 metrų, apsvilo net netoli esantis medinis šulinio rentinys. 15 metrų atstumu išgelbėti 3 ūkiniai pastatai.
Rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnas Viktoras Gerasimovas sakė, kad gaisrą gesinti buvo sudėtinga, nes dėl vėjo liepsna buvo išplitusi ir persimetusi į kitus medinius pastatus. „Tuo metu, kai gaisras kilo gyvenamajame pastate, jame nieko nebuvo, vienas iš šio pastato savininkų buvo išėjęs pas kaimynus, o čia gyvenusi senyva moteris gulėjo ligoninėje. Vyriškiui apie gaisrą pranešė vietiniai gyventojai, pamatę iš namų besiveržiančius dūmus, o vėliau ir liepsnas. V. Gerasimovas teigė, kad apklausiamas šiame pastate gyvenęs vyriškis atmetė padegimo versiją. Jis nurodė, kad gaisras kilo dėl besikūrenusios arba perkaitintos krosnies, kuri buvo palikta be priežiūros.
Sudegęs pastatas stovėjo pamiškėje, itin gražioje vietoje prie Veisiejo ežero. Šioje vaizdingoje  ežero pakrantėje yra itin daug vasarnamių, kurie priklauso miestiečiams, nuolat atvykstantiems čia poilsiauti ir praleisti laisvalaikį.  
V. Gerasimovas tvirtino, kad per keletą savaičių, atšalus orams, rajone užfiksuota nemažai gaisrų, kurių kilimo priežastys – nesaugiai įrengtos krosnys ir dūmtraukiai. Atšalus orams žmonės daugiau šildosi pastatus, daugiau kūrena ir jeigu kūrenimo įrenginiai yra įrengti nesaugiai, nesilaikant priešgaisrinių reikalavimų  (nesandarios krosnys, dūmtraukiai kiauri arba juose lieka daug suodžių), labai dažnai dėl to kyla gaisrai. „Norėčiau, kad gyventojai būtų atidesni, daugiau dėmesio skirtų šildymo įrengimams, sutvarkytų juos kruopščiau ir kūrendami nepaliktų šių sistemų be priežiūros, nes toks priežiūros trūkumas, kaip parodė pastarieji gaisrai, labai brangiai kainuoja – prarandamas ne tik turtas, bet rizikuojama ir žmonių sveikata“, – sakė V. Gerasimovas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.