Linksma knyga apie Pinelio svajones

Linksma knyga apie Pinelio svajones

A. MIkelionis po knygos pristatymo Knygų mugėje su savo kūrybos gerbėjomis, bendraklasėmis.

Praėjusią savaitę Vilniuje, Knygų mugėje 2018, buvo pristatyta veisiejiečio, mūsų laikraščio bendradarbio, Lietuvos rašytojų sąjungos nario Aido Kelionio (Algimanto Mikelionio) išleista knyga „Senelio Pinelio svajonė“ (trumposios ir ilgosios humoreskos). Po pristatymo „Dzūkų žinioms“ knygos autorius sutiko atsakyti į klausimus, kaip kilo idėja parašyti šią linksmą knygą, kodėl ji taip pavadinta ir t. t.
 
– Algimantai, išėjo tavo ketvirtoji knyga. Ją perskaitęs susidariau įspūdį, kad esi linksmų plaučių žmogus, mėgstantis pasijuokti iš savęs, visuomenės ydų, negerovių, stereotipų. Humoristiškai rašyti nėra lengva, autorius šiek tiek rizikuoja būti nesuprastas, nes toks stilius yra neįprastas, sakyčiau,  grotestiškas, erlickiškas, kai ką gali ir šiek tiek šokiruoti. Noriu paklausti, kaip kilo idėja tokią linksmą knygą išleisti ir skaitytojus suintriguoti? 
– Kai būnu vienas, esu gana liūdnas ir melancholiškas žmogus, bet susitikus bičiulį ar kitą žmogų vis norisi pajuokauti. Mano humoras primena juodąjį humorą ir yra savitas bei šokiruojantis. Kai kurios papasakotos linksmos istorijos ar posakiai į atmintį įsirėžia ne tik man pačiam, bet ir mano draugams. Būna, kai susitinkam, vietoj „labas“ pasakau kokios nors frazės pradžią, o draugas užbaigia. Mano juokus galime pavadinti, kad ir kelionizmais pagal mano pseudonimą. Kai kurie kelionizmai jau gyvuoja dešimtmetį ar dar ilgiau. Apskritai dievinu linksmas istorijas. Jas pasakoti ar klausyti, kaip pasakoja kiti. Gerą istoriją verta pasakoti ar girdėti daug kartų. Taigi, džiaugiuosi, kad man pavyko išleisti humoreskų knygą.
 
– Daug kam užkliuvo, kad ją pavadinai „Senelio Pinelio svajonės“, atskleisk paslaptį, kodėl pavadinai šitaip, kaip tas pagrindinis veikėjas atsirado?
– Tiesiog vienu gyvenimo momentu pažinojau žmogų tokia pavarde. Prabėgus keliems dešimtmečiams rašant šią knygą kilo mintis, kad jis galėtų būti vieno personažo prototipas.
 
– Kaip susipažinai su rašytoju Alvydu Šlepiku, kuris dalyvavo tavo knygos pristatyme Knygų mugėje ir, manau, pateikė tau vertingų pastabų, kritinių įžvalgų bei pamąstymų. Jis teigė, kad tu jį nustebinai išleidęs tokią linksmą knygą, tikėjosi iš tavęs romano.
– Kai parašiau pirmąją savo knygą, jos rankraštį nunešiau į leidyklą „Tyto alba“. A. Šlepikas buvo tas ekspertas, kuris šiai leidyklai pasiūlė leisti mano knygą ir teigiamai apie ją atsiliepė. Kaip supratau, jam patiko ir antras mano romanas. Alvydas Knygų mugėje man sakė, kad aš esu lyrikas, o ėmiau ir išleidau humoreskų rinkinį, kuris šokiruoja ir erzina skaitytoją savo neįprastu stiliumi ir sukurtu iškreiptu pasauliu.
Kiekvienas autorius turi savitą ir originalų stilių. Mano nuomone, humoro jausmas yra pati didžiausia dovana, kurią žmogui davė Dievas. Be humoro gyvenimas būtų pilkas, prėskas ir neįdomus. O juokingos frazės į galvą ateina iš kažkur, juk nebūna, kad sėdi ir galvoji, tiesiog šauna į galvą ir jau yra.
 
– Dabar turėsi nemažai darbo – pristatinėsi naują knygą mūsų rajono skaitytojams?
– Rašytojas toks žmogus, kuris vienas užsidaręs ilgai rašo, kol pavyksta sukurti knygą. Rašytojas taip pat žmogus, kuris slepiasi už žodžių ir tiesiogiai nebendrauja su skaitytoju. Bet ilgai pabuvus užsidarius ir parašius knygą verta išeiti į viešumą ir pabendrauti su skaitytojais. Tas bendravimas turėtų būti įdomus ne tik skaitytojams, bet ir man. Tad kovo ir balandžio mėnesiais pristatysiu savo knygą važinėdamas po rajoną.
 
– Manau, kad kita tavo knyga turėtų būti rimtesnis kūrinys. Kokie ateities planai?
– Po pirmų dviejų romanų kitomis dviem knygomis atidaviau duoklę trumpajam žanrui. Dabar planuoju rašyti romaną, prie kurio užtruksiu ilgiau. Nesinori kepti knygų kas metus ar dvejus. Geriau rašyti knygą penkerius metus, bet ja turėti ką pasakyti. Net didieji klasikai dažnai leisdami knygas kartojasi, o ką jau man bekalbėti.
 
– Sėkmės tau kūryboje. Lauksim romano.
 
Su knygos autoriumi kalbėjosi Kęstas Sukackas 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.