Literatūros gerbėjai lankėsi Maironio muziejuje

, Vaidotas Morkūnas
Literatūros gerbėjai lankėsi Maironio muziejuje

Šie metai yra muziejų ir Maironio metai. Šiemet minimos iškilaus dvasios žadintojo Maironio 150-osios gimimo ir 80-osios mirties metinės.   Todėl Lazdijų viešoji biblioteka neabejingiems šio  poeto  kūrybai organizavo išvyką į Maironio muziejų Kaune.
Poeto muziejus įrengtas Kauno senamiestyje, kur gyveno, kūrė ši asmenybė. Muziejaus darbuotojai supažindino lazdijiečius su Maironio gyvenimo sąlygomis, papasakojo, kaip poetas kūrė, bendravo su draugais, to meto šviesuomene. Poetas turėjo atskirus kambarius, kuriuose dirbo, bendravo su svečiais, ilsėjosi. Yra salė, kurioje  Maironis švęsdavo įvairias šventes, klausydavosi  muzikos.   Kambariai papuošti lietuvių dailininkų paveikslais, iš jų sklinda tautiška dvasia. Patalpos apibūdina šią iškilią asmenybę kaip kuklų žmogų, kuris nešvaistė pinigų prabangai, o rūpinosi dvasiniu gyvenimu. Tai bylojo ir gražūs baldai – kėdės, stalai, spintos bei kiti buities daiktai. Muziejuje eksponuojama daug poeto nuotraukų iš vaikystės,  jaunystės, studentavimo laikų ir darbo, kuriam kūrėjas pašventė savo gyvenimą. Muziejaus lankytojai susipažino su poeto kūryba. Išsaugota nemažai eilėraščių,  laiškų, kurie rašyti Maironio ranka ant paprasto popieriaus lapo. Nemažai jo sukurtų eilėraščių tapo dainomis.  Lankantis muziejuje atrodė, tarsi poetas čia ir šiandien gyvena, nes išsaugota unikali aplinka, kuri supo Maironį.
Ekskursijos dalyviai muziejuje pajuto to laiko dvasią, kurią puoselėjo ši iškili asmenybė, rūpindamasi lietuvybe ir tautiškomis tradicijomis.
Lazdijiečiai dar aplankė Kauno pilį bei Pažaislio vienuolyną.  

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.