M. Kundrotas Veisiejuose surengė išskirtinį pasirodymą

, Zigmas Pūkelis
M. Kundrotas Veisiejuose surengė išskirtinį pasirodymą
Penktadienį, balandžio 7 dieną, Veisiejų regioninio parko lankytojų centre skambėjo nuostabi akordeono muzika. Koncertą surengė Kauno J. Gruodžio konservatorijos moksleivis veisiejiškis M. Kundrotas ir dar keturi šios mokyklos auklėtiniai. 
Artėjant 17 val. į Veisiejų regioninio parko lankytojų centrą ėmė plūsti žmonės. Nedidelė, bet labai jauki patalpa buvo užpildyta ir sausakimša. Tiek žmonių renginyje Veisiejų regioninio parko lankytojų centre dar neteko matyti. Ir tai visai nenuostabu, nes paprastas ir kuklus vaikinas iš Veisiejų Mangirdas Kundrotas savo gimtajame mieste visuomet be galo laukiamas ir mylimas, nes gimtinės gyventojams leidžia išgirsti, kas tai yra muzika iš didžiosios raidės. 
Šį kartą M. Kundrotas grojo ir vienas, ir dar su keturiais Kauno J. Gruodžio konservatorijos moksleiviais: K. Lukoševičiumi, A. Michelevičiumi, G. Manzurovu ir A. Kapočiumi. Šis koncertas Veisiejuose buvo pasiruošimas XII tarptautiniam jaunųjų akordeonistų konkursui „Ascoltate“. Tai labai aukšto meninio lygio tarptautinis konkursas. Jame M. Kundrotas grojo ir vienas, ir jau su minėtais keturiais vaikinais – kvintetu. Pirmadienį ir antradienį vykusiame minėtame tarptautiniame jaunųjų akordeonistų konkurse M. Kundrotas grodamas individualiai užėmė antrąją vietą, o kartu su savo kvinteto nariais iškovojo pirmąją vietą. Belieka pridurti, kad šiame konkurse dalyvavę Veisiejų akordeonistai savo kategorijoje pelnė trečią vietą. 
Jeigu kas nors dar abejoja dėl itin aukšto M. Kundroto atlikimo lygio, reikia pasakyti, kad jis iš visų keturių kursų mokinių Kauno J. Gruodžio konservatorijoje yra numeris vienas. O taip kalba ne kokie nors nelabai apie muziką suprantantys klausytojai, o muzikos specialistai, kurie veltui pagyrų nežarsto, nes jas reikia nusipelnyti itin kantriu ir atkakliu darbu. 
M. Kundrotas koncerto Veisiejų regioninio parko lankytojų centre metu atliko daug prancūziškų kūrinių. Kartu su partneriais sugrojo M. Oginskio polonezą, F. Farkasho vengriškus šokius, A. Vivaldžio kūrinį „Žiema“, kurį pats Mangirdas sumiksavo su populiaria šiuolaikine muzika. Mangirdas ir keturi jo partneriai akordeonistai sulaukė išskirtinio dėmesio, nes gavo kvietimą koncertuoti liepos 6 d. Valstybės dienos šventės proga Valdovų rūmuose Vilniuje Lietuvos karo akademijos diplomų įteikimo metu. 
Penktadienio koncertą Veisiejų regioninio parko lankytojų centre vedė Kauno J. Gruodžio konservatorijos mokytoja ekspertė G. Lukošienė. Ji labai įdomiai ir išsamiai apibūdindavo kiekvieną atliekamą kūrinį nestokodama humoro ir įvairių įdomių detalių. G. Lukošienė itin jautriai ir šiltai atsiliepė apie Mangirdą ir kaip žmogų, ir kaip muzikantą. Nebuvo pamiršta ir pirmoji M. Kundroto muzikos mokytoja I. Gudebskienė. Ji vėl tik geriausiais žodžiais atsiliepė apie Mangirdą. Taip pat prisiminė, kai jis dar visai mažas atėjo pas ją mokytis akordeono paslapčių. Nebuvo pamiršti ir Mangirdo tėveliai, o pats muzikantas buvo giriamas kaip itin geras sūnus. O juk ir veisiejiečiai pažįsta M. Kundrotą kaip mandagų, paprastą, paslaugų ir kuklų vaikiną. Tad nieko nuostabaus, kad visi gimtinės žmonės jam linki kuo geriausios kloties. 
Paklausyti Mangirdo atliekamų kūrinių susirinko ir nemenkas būrys kaimynų, kurių akyse jis užaugo. Taip pat kitų muzikos mokytojų, veisiejiečių, miestelio svečių ir šiaip eilinių žmonių, kurie jau spėjo tapti M. Kundroto gerbėjais. Apskritai akordeonas jau tapo pagrindiniu Veisiejų miestelio muzikos instrumentu. Reikia pasidžiaugti, kad Veisiejuose veikia Lazdijų meno mokyklos Veisiejų filialas ir jauni žmonės turi galimybę prisiliesti prie jos didenybės muzikos.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.