Maru užsikrėtęs šernas krito vos įkėlęs koją į mūsų rajono teritoriją

, Vaidotas Morkūnas
Maru užsikrėtęs šernas krito vos įkėlęs koją į mūsų rajono teritoriją

Asociatyvi nuotr.

Birželio 7 dieną Kapčiamiesčio seniūnijoje, Varviškės miške, paskelbtas afrikinio kiaulių maro židinys. Lazdijų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Auridas Marcinkus teigė, kad negyvas šernas rastas Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, mūsų rajono teritorijoje, perėjęs taip vadinamą pasienyje esančią pėdsakų liniją. „Aišku viena, jis ne vietinis, ne lietuviškas, atėjęs iš Baltarusijos teritorijos – buvo išlikę ryškiai matomi pėdsakai pasienio zonoje. Negyvą žvėrį aptiko pasieniečiai, kurie apie tai pranešė medžiotojų būrelio „Balsis“ pirmininkui Gražvydui Bedunkevičiui, o šis informavo ir mūsų tarnybą. Mūsų darbuotojai negyvą šerną paėmė ir išvežė ištirti į laboratoriją Vilniuje. Kitą dieną gavome atsakymą iš laboratorijos, kad šernas nustipo nuo afrikinio maro. Tuomet tą teritoriją Varviškės miške, kur rastas negyvas šernas, paskelbėme afrikinio kiaulių maro židiniu. Pagal įstatymą, ši vieta bus 30 dienų stebima. Bent vieną kartą per savaitę mūsų tarnybos darbuotojas kartu su medžiotojais bei miškininkais turės atvykti į šią vietą ir apžiūrėti teritoriją, ar aplink nėra daugiau kritusių šernų. Vieną kartą jau apžiūrėta ir daugiau kritusių šernų neaptikta. Jeigu per 30 dienų neaptiksime daugiau kritusių žvėrių, tuomet židinys bus atšauktas. Laimei, toje teritorijoje arti nėra gyventojų, todėl šernams nėra ir galimybės patekti pas kiaules ir jas užkrėsti. Tikimės, kad afrikinis kiaulių maras toliau į mūsų rajono teritoriją neišplis. Šią susidariusią situaciją aptarsime ekstremalių situacijų komisijos posėdyje, kuris įvyks šią savaitę  rajono savivaldybėje. Būtina imtis visų saugumo priemonių, kad maro užkratas nepatektų pas gyventojų laikomas kiaules. Todėl kiaulių laikytojai turi būti itin atidūs, laikytis saugumo priemonių, numatytų taisyklėse“, – sakė A. Marcinkus. 
Viršininkas prisiminė, kad anksčiau, prieš kelerius metus, pasienyje su Baltarusija, Kapčiamiesčio seniūnijoje bei dalyje Veisiejų seniūnijos, saugantis nuo afrikinio kiaulių maro buvo paskelbta taip vadinama buferinė zona. Tačiau  ji buvo atšaukta, nes tuomet šio maro židinių daugiau nebuvo užfiksuota. Pasak A. Marcinkaus, dabar buvusioje buferinėje zonoje, Kapčiamiesčio seniūnijoje,  laikyti kiaules savo reikmėms leidimus turi 5 ūkiai. Pagal įstatymus, jie kiaulienos negali pardavinėti, gali naudoti tik savo reikmėms.  
Kapčiamiesčio seniūnas Vidmantas Dambrauskas sakė, kad šernas rastas negyvas pasienyje su Baltarusija netoli Igarkos upelio. „Mes nesitikėjome, kad mūsų seniūnijos teritorijoje atsiras tas afrikinio kiaulių maro židinys. Ir anksčiau čia buvo imtasi ypatingų saugumo priemonių, buvo paskelbta buferinė zona. Kurį laiką net buvo uždrausta laikyti kiaules, reikalaujama jas išskersti.  Galvojom, kad iš Lenkijos teritorijos sergantys šernai gali užplūsti, nes buvom girdėję, kad ten aptikta ligos židinių Bet, pasirodo, iš Baltarusijos atėjo, vos spėjo peržengti pasienio zoną ir krito pakirstas ligos mūsų teritorijoje. Baiminasi tie, kurie dabar laiko kiaules. Jiems papildomas rūpestis. Juk Varėnos rajone nustatytas afrikinio maro atvejis viename ūkyje. Visgi norisi tikėti, kad užkratas plačiau neišplis“, – sakė seniūnas.

Komentarai

Jį,matomai,pasiuntė Putinas

Jį,matomai,pasiuntė Putinas su Lukašenka......

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.