Medžioklė su žirgais

, Vaidotas Morkūnas
Medžioklė su žirgais
Medžioklė mūsų šalyje turi gilias tradicijas. Tai ne tik pramoga, bet ir didelė šventė, kuri suburia į draugiją tuos, kurie myli ir tausoja gamtą, stengiasi ją gražinti ir prisimena papročius, kaip anksčiau  šventiškai išsiruošdavo medžiotojai į medžioklę. Šeštadienį „Giraitės“ medžiotojų būrelis prisiminė senas tradicijas, kai į medžioklę medžiotojai važiuodavo arkliais pakinkytais vežimais. Šią šventinę medžioklę „Giraitės“ medžiotojų būrelis organizavo kartu su Lazdijų žirgininkų klubo nariais. Medžioklei vadovavo žinomas rajono žirgininkas Algirdas Motiejūnas, kuris prisiminė, kad tokią medžioklę su žirgais buvo surengęs prieš 38 metus. Jis papasakojo apie medžioklės tvarką,  prisiminė senas tradicijas.
Po to 38 medžiotojai sėdo į 8 žirgais pakinkytus vežimus ir išvažiavo į medžioklės vietas, o vėliau taip pat ir grįžo iš jos. Gamta nepagailėjo gero laimikio: Giraitės miške buvo sumedžioti 6 šernai. Po medžioklės buvo pagerbiami žvėreliai, verdama žvėrienos sriuba bei dalijamasi medžioklės įspūdžiais. Lazdijų žirgininkų klubo nariams įteiktos padėkos. 
Pasak „Giraitės“ medžiotojų būrelio vadovų, rajone labai seniai buvo organizuota tokia medžioklė, į kurią įtraukti ir žirgai.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.