Meno mokyklos absolventai tarė ačiū savo mokytojams ir tėveliams

, Rimvydas Kalvaitis
Meno mokyklos absolventai tarė ačiū savo mokytojams ir tėveliams

Lazdijų meno mokyklos absolventai paskutiniame šventiniame koncerte

Lazdijų kultūros centro salėje įvyko iškilmingas renginys, skirtas Lazdijų meno mokyklos absolventams, kurie šiemet sėkmingai baigė mokyklą ir gavo Lietuvos Respublikos neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimus. Šventėje dalyvavo ir Lazdijų rajono savivaldybės administracijos  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Kazlauskienė, kuri tarė sveikinimo žodį ir įteikė skyriaus vedėjo Vytuolio Valūno padėkas. Jos už puikius mokymosi rezultatus, aktyvią koncertinę veiklą, tarptautinius ir respublikinius meninius laimėjimus bei savo mokyklos ir Lazdijų rajono garsinimą buvo įteiktos Miglei Petruškevičiūtei, Vestai Vaitulionytei, Kamilei Pečiulytei, Gabijai Česnaitei ir Melanijai Meilutei.
Meno mokyklos išleistuvių šventę pradėjo Monika Grigaitytė, kuri paskambino Dianos Varen kūrinį „Ten būsi tu“ iš žinomo filmo „Pearl Harbor“. Jos mokytoja Vilma Grigaitienė. Vėliau scenoje pasirodė mokytojo Žydrūno Joneikio mokinė, taip pat absolventė Inesa Sasnauskaitė. Mokytojos Dianos Tulabienės vadovaujama pop grupė „Či-ki-ta“ ir solistės Agnė Židžiūnaitė, Deinara Vereščinskaitė, Melanija Meilutė, Greta Labenskaitė bei absolventė Kamilė Pečiulytė atliko dainą ,,Mamai“. Gaivų roko gūsį dovanojo mėgėjų skyriaus „Rock and Roll“ šokėjai, kurių mokytojas Antanas Jurčiukonis. Priminsiu, jog Latvijoje organizuotame tarptautiniame festivalyje „Baltic Amber Jūrmala-2018“ kartu su pagrindinio ugdymo merginų sportinio šokio kolektyvu „Danzare“ užėmė garbingas antrąsias vietas. Dar kartą visi galėjo pasidžiaugti Lino Bankausko vadovaujamo elektroakustinio ansamblio pasirodymu, išvysti absolvenčių Vestos ir Miglės kartu su draugėmis sušoktą klasikinį šokį, išgirsti Vakario Vaitulionio gitaros garsus bei Melanijos Meilutės ir Gretos Labenskaitės dainą „Tu palauk dar“, mokytojos Rūtos Marcinonienės mokinę Emą Bakanovaitę.
„Kad šiandien esame čia, turime dėkoti savo mokytojams, kurie tiek metų kiekvieną dieną su begaline kantrybe ir atsidavimu mokė mus surasti ir atskleisti meno grožį. Bet vis dėlto, kas gi mes būtumėm be savo tėvelių, jų meilės, rūpesčio ir palaikymo?“ – taip kalbėjo iškilmingo renginio vedėjai Gabrielė Merkininkaitė ir Vakaris Vaitulionis.
Pasak renginio organizatorės mokytojos Editos Česnulienės, šiais metais Meno mokyklą baigia net 33 mokiniai: dailės, fortepijono, akordeono, estradinio dainavimo, išilginės fleitos, choreografijos, gitaros ir meninės kalvystės specialybių absolventai. Scenoje viso renginio metu galėjome grožėtis puikia Lazdijų meno mokyklos ir jos skyriaus dailininkų bei meninės kalvystės absolventų baigiamųjų darbų paroda. 
Lazdijų meno mokyklos direktorė Renata Mockevičienė sakė, jog šie metai buvo tikrai sėkmingi ir neeiliniai. „Mokykla garbingai paminėjo savo 50-ies metų jubiliejų. Net keturi mūsų mokyklos kolektyvai vyksta į Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos...“ – du jaunių chorai iš Veisiejų ir Lazdijų bei du šokių kolektyvai iš Lazdijų. Lietuvos šimtmečio dainų šventėje mokinių, kurie atstovaus savo mokyklai ir rajonui, pati didžiausia delegacija. Metų mokytoja išrinkta Veisiejų filialo akordeono mokytoja I. Gudebskienė, kuo tikrai didžiuojamės ir džiaugiamės. Priminsiu, jog šiemet Veisiejų akordeonistų ansamblis kartu su mokytojo Deimanto Povilonio saksofonistais tarptautiniame muzikos konkurse „Magiškieji Budapešto tiltai – 2018“ laimėjo pirmąją vietą! Didelio dėmesio sulaukė ir aštuntasis respublikinis jaunųjų pianistų techninės pjesės konkursas „Allegro“, kurį organizavo fortepijono skyrius. Konkurso vertinimo komisijai vadovavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojas Gytis Cinauskas.
Verta paminėti ir Veisiejų skyriaus organizuotą ketvirtą tarptautinį sąskrydį „Su meile akordeonui“, kurio patys stipriausi atlikėjai ir svečiai iš Šveicarijos bei Baltarusijos papuošė  ,,Pasienio fiestos“ renginius.
Pasak direktorės R. Mockevičienės, natūralu, kad mokslo metų eigoje dalis mokinių palieka mokyklą: „Mes esame ne būrelis. Čia mokslai rimti ir atsakingi. Norime, kad mokiniai išmoktų groti pasirinktu instrumentu, pažinotų muzikinį raštą, susipažintų su įvairiomis dailės technikomis bei susipažintų su klasikinio, lietuvių liaudies bei šiuolaikinio šokio žingsneliais. Ne visiems užtenka ryžto ir atsakomybės, o kiti supranta, kad meninė veikla ne jam. Mūsų mokiniams artėjančių atostogų proga linkiu visų pirma gerai pailsėti, kad rudenį visi sugrįžtų su naujomis jėgomis ir energija. Linkiu leisti savo laisvalaikį prasmingai.“ 
Nuo mokyklos vaikai toli neatitrūksta. Dailės mokytojos Ritos Vaickelionienės parašytas ir su kolegomis įgyvendinamas projektas „Mažoji kūrybos paletė“ pritrauks į užsiėmimus per 20 mokinių. Šią stovyklą finansuoja Lazdijų rajono savivaldybė.
„Mūsų mokytojų, kaip ir visos švietimo bendruomenės, laukia permainos, tad linkiu nepulti į paniką ir ramiai išlaukti. Nuolat viskas keičiasi, todėl linkiu nesustoti, būti žingeidiems ir kūrybingiems. Visų pirma mylėti savo darbą, tuomet jis bus įdomus ir lengvas. Iš šalies girdžiu daug gražių atsiliepimų apie mūsų ugdymo įstaigą, tad džiaugiuosi, kad einame teisingu keliu“, – pasakojo Meno mokyklos direktorė R. Mockevičienė.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.