Meras Artūras Margelis: „Tėvų padarytas klaidas tenka taisyti savivaldybei“

, Sigita Vaitkevičė
Meras Artūras Margelis: „Tėvų padarytas klaidas tenka taisyti savivaldybei“

Pačiame Lazdijų centre, M. Gustaičio gatvėje esančiame name, vietinių dar kitaip vadinamame „Bangladešu“, yra nemažai savivaldybei priklausančių būstų, nors namas ir renovuotas, norinčiųjų čia gyventi ne tiek jau daug.

Tarp daugiau nei šešiasdešimties klausimų, kurie yra įrašyti į rytoj vyksiančio rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę, yra ir klausimas „Dėl Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2015 m. vasario 23 d. sprendimo Nr. 5TS-1472 „Dėl Lazdijų rajono savivaldybės būsto fondo sąrašo patvirtinimo“ pakeitimo“.  Šiuo sprendimu rajono savivaldybės taryba papildys savivaldybės  turimą  būsto fondo sąrašą penkiais naujais socialiniais būstais, kuriuos savivaldybė įsigijo šiemet, kaip ir kasmet paskelbusi konkursą. Naujuosius savivaldybės socialinius būstus buvo stengiamasi pirkti visoje savivaldybės teritorijoje – didesnėse gyvenvietėse, atsižvelgiant į tai, kad juose patogu būtų gyventi – leisti vaikus į mokyklą, pasiekti seniūniją, ambulatoriją, parduotuvę. Iš viso buvo  nupirkti 2 butai Lazdijų mieste, vienas butas – Veisiejų seniūnijoje bei dvi sodybos Lazdijų seniūnijoje. 
 
Socialinis būstas — ne blogybė
Kaip sakė rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, iš viso rajono savivaldybė turi maždaug 170 įvairių gyvenamųjų būstų. Tačiau net ir tokį nemažą kiekį jų turint kol kas negalima patenkinti visų, laukiančiųjų socialinio būsto eilėje, kuri yra sudaryta rajono savivaldybėje, poreikių.  Pasak mero, rajono gyventojų tarpe yra susidariusi klaidinga nuomonė, jog jei jau šeima pretenduoja į socialinį būstą, tai ji būtinai turinti būti socialinės rizikos šeima. Taip tikrai nėra.  Juk dalis jų – jaunos šeimos, kurios dar tik pradeda gyvenimą: turi darbus, augina vaikus. Jiems tikrai reikia padėti, kad įsitvirtintų mūsų rajone, darytų profesinę karjerą arba kurtų savo verslą, daugiau uždirbtų, o vėliau – gal ir patys savo būstą įsigytų: pirktų butą, statytų namą. Rajone tokių pavyzdžių tikrai yra. Beje, kaip rodo senųjų Europos šalių statistika, nuosavi būstai jose toli gražu nėra tokie populiarūs ir tokie svarbūs asmenybės įvaizdžiui, kaip Lietuvoje. Pavyzdžiui,  Vokietijoje, Anglijoje,  net ir gana pasiturintys žmonės visą savo gyvenimą nugyvena socialiniuose būstuose. Ten – kitokios tradicijos, kitoks požiūris, kitokios žmonių vertybės.  
Rajono savivaldybės mero Artūro Margelio teigimu, rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos skyrius, kuriam yra pavesta tvarkyti visus su savivaldybės būstais susijusius reikalus – juos pirkti, išnuomoti, parduoti – dažnai apvažiuoja šį savivaldybės „ūkį“, patikrina, kaip savivaldybės nuomininkai juose gyvena, ar būstai nėra pernuomojami (nes kartais ir tokių atvejų pasitaiko). Kartu susipažįsta ir su gyventojų buitimi. Meras sako, jog jų parvežtos žinios ne visuomet būna tik blogos, pesimistinės. Socialiniuose būstuose gyvenančios  kai kurios šeimos, ypač jaunos, stengiasi pagal   išgales turimą būstą remontuoti, susitvarkyti, padaryti jį jaukų.  Mero teigimu, ypač pasisekė toms šeimoms, kurios, atėjus jų eilei, gavo ne butus Lazdijuose, miesto centre, o sodybas gyvenvietėse, prie kurių yra ir žemės, ir ūkiniai pastatai. 
 
Ne tik padėti, bet ir išmokyti gyventi
Tiesa, kai kurios jaunos šeimos, neturinčios ne tik lėšų būstui, bet ir socialinių įgūdžių, dažniausiai pageidauja butų Lazdijuose. Argumentuoja, jog augina mažus vaikus, o Lazdijuose – netoli darželis, mokykla, kitos lavinimo įstaigos. Tačiau fakto, kad reikės nemažos sumos ne tik nuomai, bet ir komunaliniams mokesčiams susimokėti, dažnai neįvertina. Apibendrindamas socialinio būsto plėtros mūsų rajone tendencijas, savivaldybės meras Artūras Margelis sakė, jog ir ateityje prioritetas visuomet bus teikiamas sodybų pirkimui. Tiesa, jas gauti gali tik didesnė šeima – tokia, kurioje yra bent 4–6 šeimos nariai. Tačiau tai – vienintelė galimybė suteikti jauniems žmonėms šansą papildyti savo šeimos biudžetą pačių užsiaugintomis daržovėmis, vaisiais, vienintelė galimybė išmokyti darbo ir savo vaikus. Nes niekuomet negali žinoti, ką jiems likimas pasiūlys. Pasak mero, lygiai tokia pačia logika vadovaujantis savivaldybė praėjusių metų pabaigoje nupirko ir du gyvenamuosius namus netoli Lazdijų esančiuose Staidarų ir Bajoriškių kaimuose bendruomeniniams vaikų globos namams. „Pirkdami namus su žeme, mes žmonėms duodame į rankas meškerę, o žuvį turi išmokti pasigauti jie patys. To, ko tikrieji tėvai, deja, jų neišmokė, turi išmokyti savivaldybė“, – sakė savivaldybės meras.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.