Meras A. Margelis dėkoja Vytautui Janulevičiui ir Broniui Kašelioniui už dar vieną paminklą, liudijantį istoriją

, Sigita Vaitkevičė
Meras A. Margelis dėkoja Vytautui Janulevičiui ir Broniui Kašelioniui už dar vieną paminklą, liudijantį istoriją

Jau šeštąjį partizaninių kovų dalyviams mūsų krašte įamžinti skirtą paminklą inicijuojantiems Vytautui Janulevičiui (kairėje) ir Broniui Kašelioniui yra dėkingas ne tik rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, bet ir visa rajono bendruomenė.

Dzūkijos  krašte, kuriame pokario metais vyko nuožmiausios visoje Lietuvoje partizaninės kovos, aplaisčiusios šio krašto žemę narsiausių jos sūnų krauju, šiandien vienas po kito dygsta jų žygius įamžinantys paminklai. Jie apie šalies ir mūsų krašto istoriją kalba tiems, kurie šias kovas žino  tik iš istorijos knygų, iš  artimųjų pasakojimų, bei tiems, kurie čia gyvens po daugelio metų.  
Partizaninės kovos atminimo vietų įamžinimo rėmėja yra ir mūsų rajono savivaldybė. Rajono savivaldybės meras Artūras Margelis sako, jog toks šių  skaudžių mūsų krašto žmonėms faktų  įamžinimas yra būtinas siekiant, kad istorija kada nors vėl nepasikartotų. Šios idėjos vedinas jis  sako siekęs, kad paminklas Dainavos partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui iškiltų pačiame Lazdijų miesto centre, pačioje lankomiausioje jo vietoje – šalia Šv. Onos bažnyčios esančioje aikštėje.  
Nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo pradžios istorijos gaivinimo ir partizaninio judėjimo vietų įamžinimo darbuose aktyviai reiškiasi mūsų kraštiečiai – Noragėlių  seniūnijoje gimę ir užaugę bei dabar čia nemažą savo gyvenimo dalį praleidžiantys kraštotyrininkas, knygų apie Dainavos partizanus autorius Bronius Kašelionis bei gimtojo krašto istorijos tyrinėtojas Vytautas Janulevičius. Jie dažnai užsuka į rajono savivaldybę, teikia savo pasiūlymus dėl svarbių datų, iškilių mūsų krašto žmonių atminimo įamžinimo. Pasak rajono savivaldybės mero Artūro Margelio, šiems žmonėms turime būti ypač dėkingi už tai, kad jau daugelį metų jie nuosekliai dirba atstatydami istorinę tiesą, rodydami pavyzdį jaunimui, kaip nesavanaudiškai, nesiekiant sau jokios naudos ar garbės reikia dirbti  svarbų rajono bendruomenei darbą, už pagalbą savo kraštui, idėjas ir valstybinį požiūrį.  
Būtent jie inicijavo ir paminklinio akmens, kurį šį sekmadienį mūsų krašto politiniai kaliniai ir tremtiniai, šauliai, žuvusių partizanų artimieji, Lazdijų rajono savivaldybės valdžios atstovai, Seirijų mokyklos jaunieji šauliai bei krašto gyventojai atidengė Trako miške ir dalyvavo jo šventinimo iškilmėse, pastatymą.
Paminklas yra skirtas  1944 m. lapkričio 25 dieną šiame miške kovose su NKVD kariuomene dalyvavusiems ir žuvusiems  partizanams Antanui Stepulevičiui, Boleslovui Stočkūnui, Otui Baueriui ir  Adolfui Mercui atminti.  
 Šventėje dalyvavęs ir kalbėjęs Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka teigė, kad visuomet turime prisiminti partizanus, kurie kovojo už Lietuvos laisvę. Kiekvienas turime jausti pareigą puoselėti partizanų atminimą ir įprasminti jų kovos reikšmę istorijoje, pasakodami apie juos vaikams ir anūkams.  Gintautas Salatka padėkojo šio paminklo šventinimo iniciatoriams Broniui Kašelioniui bei Vytautui Janulevičiui. Visiems susirinkusiems linkėjo būti pilietiškais ir ateinančioms kartoms ugdyti meilę Tėvynei bei įteikė savivaldybės atminimo dovanas – knygas. 
Renginyje buvo skaitomi to meto ryšininkės Elytės Radzevičiūtės-Andruškevičienės eilėraščiai, skambėjo partizaniškos dainos, buvo dalijamasi prisiminimais apie partizanus ir kitus to meto įvykius šiame krašte. 
Paminklą pašventino Seirijų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčios klebonas teologas Sigitas Bitkauskas. 
Po šventinio renginio jo dalyviai prisiminimais dalijosi prie arbatos puodelio rajono savivaldybės administracijos surengtame šio renginio dalyvių susitikime Seirijų kultūros namuose.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.