Meras susitiko su Meksikoje Lietuvai atstovavusia lazdijiete

, Neringa Rasiulienė
Meras susitiko su Meksikoje Lietuvai atstovavusia lazdijiete

Žirginio sporto atstovė Sofija Salatkaitė Gvadalacharoje (Meksikoje) atstovavo Lietuvai tarptautinių konkūro varžybų „FEI Children‘s International Classics 2016“ finale.

Trečiadienį savo darbo kabinete Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis susitiko  su lazdijiete, žirginio sporto atstove Sofija Salatkaite, jos treneriu Gediminu Jukniu bei Lazdijų sporto centro direktoriumi Dariumi Liaukevičiumi. Susitikimo metu buvo aptartas jaunosios sportininkės atstovavimas Lietuvai šių metų sausio 24–29 dienomis Gvadalacharoje (Meksikoje) vykusiame tarptautinių konkūro varžybų „FEI Children‘s International Classics 2016“ finale. Jame dėl čempiono titulo varžėsi 32 pajėgiausi jaunieji raiteliai iš viso pasaulio, tarp jų ir Lietuvos atstovė Sofija Salatkaitė. Pirmą kartą tokio lygio varžybose Lietuvai atstovaujanti 14-metė konkūrinio jojimo raitelė pademonstravo puikius rezultatus ir trečios varžybų dienos rezultatų suvestinėje užėmė aukštą 6-ąją vietą.
Į mero kabinetą svečiai žengė su įspūdinga atminimo dovana – margaspalviu meksikietišku sombrero. Jį įteikdami kaip suvenyrą Lazdijų sporto centro atstovai dėkojo merui už nuolatinį palaikymą ir sudarytas sąlygas jauniesiems rajono sportininkams dalyvauti įvairiuose turnyruose šalyje, kurie atveria kelius ir į tarptautinio lygio varžybas.
 „Didžiuojamės, jog tokio lygio varžybose Lietuvai atstovavo mūsų krašto sportininkė. Tai didelė garbė, bet kartu ir didelė atsakomybė tiek sportininkei, tiek treneriui. Linkiu, kad nepristigtų jėgų, užsispyrimo ir ryžto, o sportinės ambicijos būtų aukštos – galbūt net patekti į olimpiadą su šalies komanda“, – sakė A. Margelis. Meras teigė, jog savivaldybė kiek išgalėdama rems jaunuosius sportininkus tiek finansiškai, tiek morališkai. O kad nepritrūktų pilietiškumo dvasios bei noro atstovauti savo šaliai bei gimtajam kraštui, meras A. Margelis įteikė jaunajai raitelei ir jos treneriui Lietuvos vėliavos spalvų šalikus.
 „Atstovauti savo šaliai yra labai didelė atsakomybė, tačiau kartu ir nepamainoma galimybė išbandyti jėgas jojant su skirtingais žirgais, savo akimis pamatyti ir įvertinti, kaip joja mano amžiaus raiteliai iš kitų užsienio šalių ir kaip apskritai organizuojamos tokio aukšto lygio varžybos, – sakė jaunoji sportininkė Sofija. – Mano svajonė buvo joti širmu, šokliu ir greitu žirgu. Džiaugiuosi, jog  Meksikoje burtų būdu priskirta kumelaitė Karo būtent tokia ir buvo“, – neslėpė susižavėjimo raitelė. 
Geriausią rezultatą S. Salatkaitė pademonstravo paskutinę varžybų dieną – maršrutą ji įveikė be baudos taškų ir finišavo šešta, aplenkdama net 10 duetų. Visas tris dienas varžybų lyderių pozicijose išliko meksikiečiai.
Pasak Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidento Gedimino Gutkausko, S. Salatkaitės debiutas varžybose Meksikoje yra didelis pasiekimas ne tik pačiai sportininkei, bet ir Lietuvos žirgų sportui apskritai. „Visų pirma patekimas tarp geriausių savo amžiaus sportininkų ir galimybė varžytis su jais finale – didelis laimėjimas, tačiau kartu ir iššūkis jaunam žmogui. Prie to daug prisidėjo ir pasikeitusios klimato sąlygos, jaudulys bei atsakomybė, tekusi kartu su galimybe atstovauti Lietuvai pasaulinio lygio varžybose. Nepaisant to, sulig kiekviena varžybų diena rezultatai tik gerėjo, tuo labai džiaugiuosi. Žinoma, tai lėmė ir didžiulis pačios raitelės, jos trenerio bei šeimos įdirbis, palaikymas, kurį Sofija juto ne tik iš artimųjų, bet ir iš visos žirginio sporto bendruomenės, likusios už kelių tūkstančių kilometrų“, – teigė G. Gutkauskas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.