Mokykloje-darželyje „Kregždutė“ nauja direktorė

, Vytautas Šeštokas
Mokykloje-darželyje „Kregždutė“ nauja direktorė

Būsima Lazdijų mokyklos-darželio „Kregždutė“ direktorė Danutė Matulevičienė iki šiol dirbo Lazdijų švietimo centre.

Konkursą Lazdijų mokyklos-darželio „Kregždutė“ direktoriaus pareigoms užimti laimėjo Danutė Matulevičienė, kuri anksčiau dirbo Lazdijų švietimo centre. Šiame konkurse moteris vienintelė ir buvo pareiškusi norą dalyvauti.
 Lazdijų rajono savivaldybės administracijos skelbto konkurso mokyklos-darželio „Kregždutė“ direktoriaus pareigoms užimti komisijos pirmininkas savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka sakė, kad dar iki konkurso pretendentė privalėjo dalyvauti atrankoje Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje, kurioje buvo egzaminuojama 8 valandas ir iš 5 balų surinko 3,1 balo. Tik teigiamai įvertinta agentūroje galėjo dalyvauti šiame konkurse.
„Komisija, kurią sudarė pirmininkas Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius G. Salatka, nariai: savivaldybės atstovas J. Gudžiauskas, Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros atstovas E. Bakonis, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė J. Venckienė, Lazdijų mokyklos-darželio „Kregždutė“ tėvų komiteto nariai V. Gerasimovas, D. Žvaliauskienė, P. Petrauskas bei mokyklos-darželio „Kregždutė“ mokytoja Z. Lažaunykienė,  teigiamai įvertino D. Matulevičienės pasiruošimą užimti direktorės pareigas ir skyrė 4 balus iš 5 galimų. Pretendentė buvo gerai pasiruošusi, susipažinusi su mokyklos-darželio „Kregždutė“ darbu ir problemomis. Komisijai ji pateikė aiškias vadovavimo švietimo įstaigai gaires, iš kurių matosi, kokių darbų imsis užėmusi direktorės pareigas“, – sakė komisijos pirmininkas.
D. Matulevičienė yra ištekėjusi, augina 8 metų sūnų ir 6 metų dukrą. Šeima gyvena Janėnuose. Būsimoji direktorė yra baigusi Šiaulių universitetą bei Vilniaus pedagoginiame universitete magistro studijas, įgijusi specialiosios pedagogės-logopedės specialybę. Iki konkurso D. Matulevičienė dirbo Švietimo centre, specialiąja pedagoge Lazdijų mokykloje-darželyje „Vyturėlis“ bei Lazdijų M. Gustaičio gimnazijoje. Anksčiau dirbo rajono savivaldybės Pedagoginėje psichologinėje tarnyboje, kurį laiką šiai tarnybai ir vadovavo.
Vakar kalbinta D. Matulevičienė teigė, kad dalyvauti konkurse nusprendė dėl to, kad „Kregždutė“ neturėjo vadovo, o ji tikinti savo jėgomis ir galinti vadovauti.
„Kompetencijos vertinimas agentūroje Vilniuje buvo įdomus, tačiau psichologine prasme nelengvas. Teko daug paplušėti ir pasukti galvą“, – sakė būsima direktorė. Paklausta, kokius pirmus darbus ruošiasi atlikti užėmusi Lazdijų mokyklos-darželio „Kregždutė“ direktorės pareigas, D. Matulevičienė teigė, jog buvo susitikusi su dabar laikinai  vadovaujančia šiai įstaigai E. Ramanauskiene ir aptarė situaciją. „Kolektyvas šioje švietimo įstaigoje yra stiprus ir darnus, tačiau vis tiek reikės stiprinti komandą, peržiūrėti specialistų etatus. Taip pat teks daug jėgų skirti šios švietimo įstaigos infrastruktūrai gerinti, stiprinti materialinę bazę, inicijuoti projektus Europos Sąjungos paramai gauti, daugiau dėmesio skirti palaikyti tvarkai ir drausmei. Juk sutikit, nėra normalu, kad dabar į šios įstaigos teritoriją gali patekti, kas nori. Ten renkasi jaunimas ir parūkyti ir, galbūt, išgerti. Pašaliniai žmonės neturėtų patekti į šią teritoriją. Todėl teks visų pirma pasirūpinti, atrodo, paprastu dalyku, tačiau ne taip paprastai įgyvendinamu – kad mokyklos-darželio teritorija būtų tinkamai aptverta“, – dėstė savo ateities darbus būsima direktorė.
D. Matulevičienė vadovauti įstaigai tikisi pradėti gruodžio 1 dieną.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.