Nacionalinį diktantą rašė per 700 Lazdijų rajono gyventojų

Nacionalinį diktantą rašė per 700 Lazdijų rajono gyventojų
Praėjusį penktadienį Lietuvoje jau dešimtą kartą buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Džiugu, jog Lazdijų rajono savivaldybėje kasmet daugėja gimtosios kalbos puoselėtojų. Jau ne vienerius metus mūsų savivaldybė iš visos Lietuvos išsiskiria norinčiųjų dalyvauti šiame konkurse gausa. Šiemet mūsų rajone rašybos bei skyrybos žinias prisiminė bei Nacionalinį diktantą net 715 žmonių,  iš kurių 76 suaugusieji  ir 639  mokiniai. Praėjusiais metais šiame konkurse dalyvavo 227, o užpernai – 195 mūsų rajono gyventojų. Taigi susidomėjimas šiuo raštingumą skatinančiu konkursu pastaraisiais metais  ženkliai išaugo. Šių metų naujovė, jog Nacionalinis diktantas buvo rašomas penktadienį, o ne šeštadienį, matyt, taip pat lėmė rekordinį Lazdijų rajono gyventojų dalyvavimą šiame konkurse.
 Šiemet Marijus Žiedas diktavo Alvydo Šlepiko tekstą „Bedugnė“. Klausydamiesi  šio malonaus balso diktoriaus skaitomo prasmingo teksto,  dalyviai Nacionalinį diktantą mūsų rajone tradiciškai rašė visose pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą teikiančiose Lazdijų rajono savivaldybės mokyklose, prie kurių jau trečią kartą prisijungė ir Veisiejų technologijos ir verslo mokykla, bei Lazdijų rajono savivaldybės viešoje bibliotekoje ir jos padaliniuose. Po kelerių metų pertraukos lazdijiečiai diktantą rašė ir Lazdijų rajono savivaldybės posėdžių salėje.
Lazdijų rajono savivaldybės vyr. kalbos tvarkytojos, Nacionalinio diktanto savivaldybėje koordinatorės Jurgutės Muliuolienės turimais duomenimis, daugiausia norinčių pasitikrinti savo rašybos ir skyrybos žinias sulaukta Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus mokykloje. Čia Nacionalinį diktantą rašė net 214 dalyvių – 200 mokinių ir 14 suaugusiųjų.
Pasak J. Muliuolienės, šiemet mūsų rajono gyventojai dar kartą įrodė, kad jiems svarbu puoselėti tautos raštingumą ir prisidėti prie unikalios lietuvių kalbos išsaugojimo. Konkurso koordinatorė džiaugėsi rajono mokyklose ir bibliotekose dirbusių diktanto koordinatorių darbu bei dėkojo laikraščiams „Lazdijų žvaigždė“ ir  „Dzūkų žinios“, prisidėjusiems prie  Nacionalinio diktanto viešinimo rajone.
Nacionalinio diktanto tekstas (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais) jau paskelbtas svetainėse www.diktantas.lt, www.vlkk.lt ir DELFI. Kovo mėnesį planuojama taisyti parašytus tekstus, o balandį bus surengtas antras Nacionalinio diktanto turas, į kurį pirmojo turo nugalėtojai bus pakviesti asmeniškai.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.