Naujieji automobiliai pasiruošę išvykti į pagalbos laukiančiųjų namus

Naujieji automobiliai pasiruošę išvykti į pagalbos laukiančiųjų namus

MERAS ARTŪRAS MARGELIS: „SENOLIUI AR NEĮGALIAJAM REIKALINGA PAGALBA Į NAMUS? MOBILI INTEGRALIOS PAGALBOS KOMANDA GALI PADĖTI! SKAMBINKITE TEL. (8 318) 66 106“.

Įgyvendinamas dar vienas projektas Europos Sąjungos lėšomis
Vakar į Lazdijų socialinių paslaugų centro kiemą įriedėjo trys naujutėlaičiai automobiliai, kuriuos ši neįgaliais ir senyvo amžiaus žmonėmis besirūpinanti įstaiga gavo kartu su rajono savivaldybės administracija įgyvendindama projektą „Integrali pagalba į namus Lazdijų rajono savivaldybėje“. Automobilius pasitiko, apžiūrėjo ir sėkmingo, kokybiško darbo teikiant jais integralią pagalbą, t. y. slaugą ir globą į namus, Lazdijų socialinių paslaugų centro darbuotojams palinkėjo rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.
Sigita Vaitkevičė
Jau rajoninėje spaudoje buvo rašyta apie tai, jog Lazdijų rajono savivaldybė buvo tarp pirmųjų, gavusių finansavimo lėšas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, kurių dalis ir buvo skirta vakar į Lazdijus atkeliavusiems automobiliams įsigyti. Mūsų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis ne kartą oficialiai yra išsakęs savo nuomonę apie tai, jog garbaus amžiaus žmonės turi kaip įmanoma ilgiau gyventi savo namuose, kur jaučia ne tik savo šeimos ar giminaičių pagalbą, paramą, bet ir gali perduoti jiems savo gyvenimiškąją patirtį. Lietuvoje daugėja senyvo amžiaus žmonių, o rajone jų procentas yra dar didesnis nei šalies vidurkis, todėl svarbu užtikrinti kokybiškų socialinės globos ir slaugos paslaugų teikimą namuose. Būdamas savoje aplinkoje žmogus jaučiasi daug geriau nei gydymo ar slaugos įstaigoje, net ir aprūpintoje geriausia įranga. Rajono savivaldybės mero nuomone, išsakyta ne kartą bendraujant su socialinių paslaugų įstaigų, seniūnijų socialiniais darbuotojais, ilgalaikė socialinė globa senelių namuose turi būti teikiama tik tada, kai nėra kitos išeities, kai socialinių darbuotojų ir medicinos personalo priežiūra yra reikalinga ištisą parą.
Vakar, apžiūrėjęs automobilius, skirtus darbuotojams nuvykti į integralios pagalbos gavėjų namus, savivaldybės meras Artūras Margelis pasidžiaugė, jog rajone pagerės paslaugų garbaus amžiaus sulaukusiems ir turintiems negalią žmonėms į namus kokybė, jos bus suteikiamos operatyviau nei iki šiol. 
Rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus duomenimis, specialusis nuolatinės slaugos poreikis nustatytas 570 asmenų. Jiems reikia pagalbos ne tik atliekant buities darbus namuose, bet ir slaugos bei globos paslaugų, pavyzdžiui, perrišti žaizdas, išmaudyti, tvarstyti pragulų žaizdas, padėti pavalgyti ir kt. 
Jau kitą savaitę pirma mobili komanda planuoja išvykti į paslaugų gavėjų namus. Šiuo metu integralią pagalbą į namus jau pageidauja gauti 12 asmenų, kuriems yra įvertintas integralios pagalbos poreikis. Iš viso bus suburtos trys mobilios integralios pagalbos komandos ir pagal projektą šias paslaugas numatoma suteikti 30 asmenų. Integralią pagalbą (slaugą ir globą) namuose teiks slaugytojas su padėjėjais, socialinis darbuotojas su padėjėjais ir reabilitacijos specialistas (masažuotojas arba kineziterapeutas). Slaugytojas taip pat mokys šeimos narius, kaip slaugyti ir globoti neįgalų ar senyvo amžiaus asmenį.
Kaip vakar „Dzūkų žinių“ redakciją informavo projekto vadovė rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistė Rima Šukienė, dėl integralios pagalbos paslaugų į savo seniūniją gali kreiptis kiekvienas žmogus, jaučiantis, kad jam tokios pagalbos reikia. Jei pačiam žmogui sunku tai padaryti, paskambinti ar kitaip apie tokių paslaugų poreikį seniūnijai pranešti gali kaimynai, giminaičiai, kiti suinteresuoti asmenys. Seniūnijose pagal žmogaus gyvenamąją vietą jiems bus suteikta kuo išsamesnė ir dar detalesnė informacija. Ji ragino nelikti abejingais neįgalių ir senyvo amžiaus asmenų gyvenimo kokybei ir nedelsiant kreiptis dėl integralios pagalbos, akcentuodama tai, kad slaugytojo ir slaugytojo padėjėjo bei reabilitacijos specialisto paslaugos į namus bus teikiamos nemokamai (jos finansuojamos iš projekto lėšų).
Kiekvieno žmogaus gyvenimas  turėtų būti visavertis, orus ir prasmingas. Viena iš žmogaus vertybių yra jo sveikata. Kol nesusergama, ji neįvertinama ir yra kaip savaime suprantamas dalykas, jog žmogus girdi, vaikšto, mąsto, tačiau užklupus negaliai pasidaro sudėtinga netgi suvokti  supantį pasaulį. Visa tai supranti, kai tampi paties artimiausio žmogaus, kuriam reikalinga pagalba, dalimi.

Komentarai

Labai gerai ir laiku.Mano

Smile Labai gerai ir laiku.Mano mamai labai reikalinga.Dziaugiuosi,kad nors rekarciais nepamirstam senu ir ligotu zmoniu.

labai smagu kad rupi seni ir

labai smagu kad rupi seni ir neigalus zmones.Cia galima padekoti merui kuris sugeba gauti lesu savo rajonui

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.