Naujovė — diabetinės pėdos kabinetas Lazdijuose

, Vaidotas Morkūnas
Naujovė — diabetinės pėdos kabinetas Lazdijuose

Diabetinės pėdos kabinete dirbs patyrę specialistai — endokrinologas Vladimiras Sidorovas ir kojų priežiūros specialistė Renata Geviršienė.

Lazdijų ligoninėje pradėjo veikti diabetinės pėdos kabinetas. Vyriausiasis gydytojas Vitas Šimkonis teigė, kad tai nauja paslauga, skirta sergantiems cukralige. „Tokių žmonių oda itin jautri, pažeista sunkiai gyja, todėl reikia labai prižiūrėti savo kūną ir ypač kojas. Žaizdeles, opas ant kojos pėdų būtina gydyti, neleisti joms plisti, saugotis, kad jos neatsirastų, nes kilus komplikacijoms koją gali reikėti amputuoti. Diabetikai kas tris mėnesius turėtų apsilankyti tokiame kabinete ir pasitikrinti savo kojų pėdas. Kabineto darbą finansuos ligonių kasos“, – sakė V. Šimkonis. 
Vyriausiasis gydytojas teigė, jog sergančių diabetu skaičius nuolat didėja, todėl tokia paslauga rajone labai reikalinga. V. Šimkonis tvirtino, kad Alytaus regione tai tik antras toks kabinetas. 
Šiame kabinete pacientus priims gydytojas endokrinologas Vladimiras Sidorovas ir kojų priežiūros specialistė Renata Geviršienė. Patyręs gydytojas, apie 40 metų jau dirbantis šioje srityje, V. Sidorovas teigė, kad klastingą diabetą būtina laiku pastebėti ir užkirsti kelią galimoms komplikacijoms. „Būtent žaizdos, opos, atsiradusios ant kūno, ant kojų pėdų gali būti pirmi šios ligos požymiai. Mūsų kabineto darbo tikslas pagerinti sergančių cukriniu diabetu bendrą būklę ir gyvenimo kokybę, suteikti galimybę normaliai vaikščioti ir gyventi. Todėl labai svarbu neleisti plisti žaizdoms, atsiradusioms ant kojų, nes kilus komplikacijoms ligoniui gali liūdnai baigtis – gresia net kojos amputavimas. Šiame kabinete atliksime ir profilaktinę kojų apžiūrą. Taip pat atliksime pažeistų kojų gydymą, žaizdų tvarkymą, pacientui patarsime, kaip kojas prižiūrėti“, – sakė V. Sidorovas.
Kalbintas gydytojas tvirtino, jog žmonių, sergančių šia liga, skaičius didėja. Anot jo, ši liga plinta dėl to, kad žmonės nesveikai maitinasi ir turi antsvorį ar nutukimą, taip pat daug lemia genetiniai susirgimai. „Labai svarbu sumažinti cukrų kraujuje, tinkamai maitintis ir išvengti komplikacijų“, – patarė gydytojas.
V. Sidorovas teigė, jog labai svarbu, jog šis kabinetas yra įrengtas valstybinėje įstaigoje – ligoninėje, nes tai įgalina vykdyti tinkamesnę pacientų priežiūrą ir gydymą.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.