Neatlygintina donorystės akcija įrodė lazdijiečių sąmoningumą

, Ramutė Kunigiškienė, Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė
Neatlygintina donorystės akcija įrodė lazdijiečių sąmoningumą
Vasaris – jau eilę metų yra skelbiamas kaip sveikos gyvensenos mėnuo. Sveika gyvensena – tai kasdienis gyvenimo būdas. Jis stiprina ir tobulina organizmo rezervines galimybes, padeda žmogui išlikti sveikam, išsaugoti ar net pagerinti sveikatą, sumažinti sergamumą bei priešlaikinį mirtingumą. Šiais metais vasario mėnesis prasidėjo kilnia kraujo donorystės akcija ,,Išgelbėk gyvybę“. Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras jau treti metai kartu su VšĮ ,,Nacionaliniu kraujo centru“ organizuoja nemokamas kraujo donorystės akcijas. Dar 2015 m. šios dvi įstaigos pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurioje įsipareigojo skatinti neatlygintiną kraujo donorystę ir dalyvauti bei prisidėti organizuojant donorystės renginius.
 
Kas šiandieną yra sąmoningumas: vertybė ar būtinybė?
Kiekvienas žmogus besąlygiškai nori būti sveikas, tačiau tik sąmoningas žmogus stengiasi savo gyvenime kažką pakeisti tam, kad išsaugotų savo sveikatą bei netaptų našta savo artimiesiems. Sąmoningas žmogus suvokia save kaip neatsiejamą visuomenės ar net pasaulio dalį ir supranta, kad nuo jo, kaip atskiro individo, labai daug kas priklauso. Sąmoningam žmogui ekologija, aplinkosauga, sveika gyvensena yra ne utopija, mados dėsniai, o savaime suprantamas dalykas. Jis sąmoningai rūpinasi savo ir aplinkinių gerove. Tokiu sąmoningumu šiais metais pasižymėjo ir daugelis lazdijiečių. Neatlygintinai duoti kraujo atėjo ne tik pavieniai asmenys, bet ir kelios šeimos, po du ir net po keturis šeimos narius. Viena iš tokių šeimų buvo rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Daivos Gorochovenkienės su visais šeimos nariais – vyru, dukra ir sūnumi. Jei įdiegiami tvirti sąmoningumo pagrindai šeimoje, auganti asmenybė būna tvirta ir visuomenėje.  Sakoma, kad savanorišką veiklą sieja bendruomenės narių susibūrimas bendram  tikslui, pavyzdžiui, siekis paremti tuos, kuriems tikrai reikia pagalbos, kuriems galbūt  paskutinė viltis yra donoro kraujas, o juk kasmet reikalingi tūkstančiai litrų kraujo, kad būtų išgelbėtos sunkiai sergančių žmonių gyvybės. Įvykusi akcija yra neatlygintina, bet juk daug geresnis atlygis – tai jausmas, kad davęs kraujo gali išgelbėti žmogaus gyvybę, padėti ligoniams sveikti.
 
Dalyvių skaičius viršijo organizatorių  lūkesčius
Šiais metais akcijoje sudalyvavo netoli 60 rajono gyventojų. Tai viršijo ir daug akcijų organizavusius Nacionalinio kraujo centro darbuotojų lūkesčius. Visuomenės sveikatos biuras nuoširdžiai dėkoja visiems, padėjusiems organizuoti akciją, bei visiems dalyviams, neatlygintinai paaukojusiems savo kraujo. Iš dalyvių skaičiaus galima daryti išvadas, kad nors ir daug skausmo, negandų aplink, bendruomenės ir pilietinės visuomenės nariai lieka jautrūs sergantiesiems, kad žmonių širdyse dar yra daug nuoširdumo ir dar tvirtai įaugęs noras padėti artimui.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.