Neblaivus tėvas pasipriešino pareigūnams, norėjusiems paimti vaikus iš šeimos

, Daina Baranauskaitė
Neblaivus tėvas pasipriešino pareigūnams, norėjusiems paimti vaikus iš šeimos

V. Gvezdauskienė tvirtina bijanti, kad bus paimti vaikai, ir yra pasiryžusi keistis.

Nemalonus incidentas įvyko Lazdijų rajone, Vytautų kaime. Po pranešimo, kad neblaivūs sutuoktiniai neprižiūri vaikų, atvykus policijos pareigūnams neblaivus vyriškis ir jo draugas sukonfliktavo su patruliais, norėta paimti vaikus, tačiau mergaitė pabėgo pas draugę, o penkiametis berniukas po ilgų diskusijų paliktas mamai.
Bendrajame pagalbos centre gautas anoniminis pranešimas, kad Lazdijų r., Vytautų k., neblaivūs sutuoktiniai neprižiūri dviejų savo nepilnamečių vaikų. Nuvykę policijos pareigūnai namuose rado neblaivius sutuoktinius bei dar vieną vyrą. Buvo nuspręsta du nepilnamečius vaikus perduoti GMP darbuotojams. Tuo metu vaikų tėvas tapo agresyvus, paėmė į ūkinio pastato sieną atremtą metalinį smailėjantį strypą ir nukreipęs į pareigūną grasino mesti. Kitas patrulis išsitraukė elektros impulsinį prietaisą „Taser X26“, tačiau vaikų tėvo draugas pribėgo prie jo, sugriebė minėtą prietaisą ir bandė jį atimti. Abu įtariamieji uždaryti į areštinę.
Veisiejų seniūnijos seniūnas teigia, kad šeima socialiniams darbuotojams žinoma daugelį metų.
„Ši šeima įtraukta į rizikos šeimų sąrašą. Jiems trūksta įgūdžių tiek prižiūrint vaikus, tiek tvarkantis namuose. Jie jau daug metų nedaro pažangos. Užsispyrusi šeima. Patys nemato nieko blogo, kad išgeria. Motina Vilma yra iš didelės šeimos, anksti netekusi tėvų, todėl neturi ir įgūdžių. Tai viena problemiškiausių mūsų šeimų. Vyras, kai blaivus, tylus tarsi žemė, o išgėręs tampa gan piktas“, – pasakojo Zenonas Sabaliauskas, Veisiejų seniūnas.
Dviejų vaikų motina Vilma rytojaus dieną po incidento buvo blaivi, vaikams prikepusi čeburekų, aprodė savo ūkį, kuriame keturios karvės, 15 avių, triušiai, arklys, du buliukai. Moteris pripažino, kad iš vakaro gėrė, o atvykus pareigūnams įvyko konfliktas.
„Tą dieną vyras grįžo iš darbo ir parvežė keletą „bambalių“ alaus. Išgėrėme. Tikriausiai kaimynai paskundė, atvažiavo policija, liepė pūsti. Aš buvau išgėrusi. Ir vyras. Kažką vyras policininkams pasakė negražaus ir prasidėjo muštynės. Mergaitė pabėgo pas draugę“, – pasakojo Vilma Gvezdauskienė.
Dviejų vaikų mama teigė, kad socialinė darbuotoja lanko dažnai, iš jos gauna priekaištų.
„Lanko tie socialiniai darbuotojai mus dažnai. Negalime visiškai atsipalaiduoti. Aš suprantu, kad reikia susiimti, bet to dėmesio gauname labai daug“, – sakė V. Gvezdauskienė.
Artėjant Motinos dienai, ūkiškai gyvenanti moteris atvirauja, kad norėtų susitvarkyti, rodyti pavyzdį savo vaikams.
„Norėčiau užsikoduoti. Man siūlė, buvau pasiryžusi, bet nebuvo galimybių nuvažiuoti. Vyras į tai žiūri skeptiškai, o  aš dėl vaikų galėčiau. Tikrai noriu, kad viskas būtų gerai“, – kalbėjo susigraudinusi moteris.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.